PicsArt – Photo Studio

PicsArt – Photo Studio

وقتی سخن از ویرایش عکس به میان میاد، ناخودآگاه ذهن خیلی از کاربران به سمت کامپیوتر و نرم افزار فتوشاپ میره. اما واقعیت اینه که موبایلا، تموم این معادلات رو بر هم زده ان. حالا شما می تونین در تلفن هوشمند و یا تبلت خود، نرم افزارهایی رو داشته باشین که بسیار ساده تر و قوی از فتوشاپ به ویرایش تصاویر بپردازند.

یکی از بهترین اپلیکیشنای رایگانی که در مورد ویرایش تصاویر میشه پیدا کرد، برنامه PicsArtه. این برنامه قابلیتای بسیاری رو در دل خود جای داده که با به کار گیری اونا اگه کمی ذوق هنری داشته باشین، می تونین عکس خود رو به یه اثر به یاد موندنی تبدیل کنین. در ادامه مطلب با سایت ما همراه باشین تا با بعضی از قابلیتای این اپلیکیشن عالی آشنا شیم.

Tools : در این بخش شما قادر هستین اندازه روشنایی عکس رو تغییر بدین، کنتراست اونو کم و زیاد کنین، اندازه رو بزرگ و کوچیک کنین و یا حتی یه تیکه از تصویر رو کراپ کنین. این قسمت هم اینکه توانایی جالبی به نام Clone رو در خود جای داده که با به کار گیری میشه بخشی از عکس رو انتخاب کرد و اونو در قسمتی دیگه از تصویر تکرار کرد.

Effect : اگه تا حالا فکر می کردین که اینستاگرام از افکتای زیادی برخورداره، شک نداشته باشین پس از مشاهده بخش افکت در PicsArt نظر خود رو تغییر میدید. این بخش بیشتر از ۸۰ افکت رو در درون خود جای داده که با انتخاب هر کدوم از اونا عکس شما حال و هوایی متفاوت به خود میگیره و بعضی وقتا وجود اون به کل عوض می شه. اگه هم دوست ندارین تغییرات تصویر رو به دست افکتای آماده بسپارین، قسمتای هست که خودتون می تونین فرمون رو در دست بگیرین. مثلا با به کار گیری فوت وفن Color Splash می تونین رنگ خاصی در عکس رو مشخص کنین تا به غیر از اون همه رنگا دیگه در عکس مشکی و سفید شن و از این روش سوژه ای که شما مورد توجه دارین، بیشتر در برابر دیدگان کاربر قرار بگیره. گزینه Color Replace هم این امکان رو جفت و جور می کنه تا رنگ خاصی رو در عکس با رنگی دیگه جانشین کنین.

Mask : شاید تا حالا براتون پیش اومده که نور آفتاب طوری در عکستون بتابد که خود افکت جالبی رو به وجود آورد. بخش Mask هم دقیقا اینجور حالتایی رو در خود داره. با مراجعه به این بخش می تونین کنترل نور آفتاب رو در دست بگیرین و افکتایی که دوست دارین رو روی عکس خود بذارین.

Draw : در این قسمت می تونین با رنگای جور واجور و با کمک انگشتتون روی عکس نقاشی بکشین. PicsArt قلمای متفاوتی رو واسه این منظور بهتون میده که هر کدوم از اونا ویژگی خاصی داره و با ضخامتی متفاوت می تونه آزادی عمل بالایی رو در اختیارتون بذاره. علاوه بر نقاشی، مجموعه ای جذاب از فونتای جور واجور هم در این بخش هست که با انتخاب هر از اونا میشه نوشته ای خاص رو روی تصویر تایپ کرد. این بخش از زبون فارسی هم پشتیبانی می کنه، اما اونو فقط با یه فونت به نمایش در می آورد.

CallOut : اگه می خواین سخنی رو به شخصیتایی که داخل عکس هستن نسبت بدین، با به کار گیری این بخش می تونین حبابای نقل قول رو در تصویر بسازین و چیزی که رو که دوست دارین رو در داخل اونا تایپ کنین.

Sticker : پیکس آرت در این بخش المانای گرافیکی بسیار متنوعی رو قرار داده که شما می تونین هر کدوم از اونا رو روی تصاویر خود بیارین و از این روش محیطی فانتزی رو بر عکس حاکم کنین. مثلا می تونین روی شونِه دخترکی پروانه بذارین و یا کرواتی رو به پیراهن مردی جوون آویزون کنین.

Collage : در اینستاگرام شاید دیده باشین که دوستانتون محیط یه تصویر رو به چند بخش تقسیم می کنن و در هر کدوم از بخشا عکسی خاص رو قرار میدن. با به کار گیری توانایی Collage در پیکس آرت شمام می تونین اینجور تصاویری رو ایجاد کنین. این بخش قالبای آماده متفاوتی رو داره که هر کدوم از اونا دارای طبقه بندیای متفاوتی هستن و تعداد عکسای متفاوتی رو در درون خود جای میدن.

Share