شروع سال نو با بحث در مورد تغییر قریب الوقوع شاخص اول موبایل همراه بود. اگرچه از نوامبر ۲۰۱۶ روی رادار بوده است ، امسال زمانی است که پیش بینی می شود شاخص اول موبایل در همه سایت ها به بازار عرضه شود.

موبایل

بنابراین ، شما آماده هستید؟

۲۰۱۸ سال موبایل خواهد بود. در حالی که بسیاری از سایت ها مدتی است که «سازگار با موبایل» نبوده اند ، گوگل واقعاً برای ایجاد یک وب دوستانه برای همه کاربران ، به دنبال درایو خود است و این تغییر به فهرست اول موبایل راه آنها برای مجبور ساختن وب سایت ها است. . این اتفاق بسیار خوبی خواهد بود برای کاربران که به جلو می روند. اما ، در کوتاه مدت ، ممکن است درد وجود داشته باشد.

خبر خوب این است که هنوز زمان آماده شدن وب سایت شما وجود دارد. Google درحال راه اندازی اولین نمایه موبایل + بسیار کند است . در حقیقت ، آنها شروع به سمت پایان سال ۲۰۱۷ کردند ، این فهرست را به سایتهایی که “کافی” هستند برای تغییر تأثیر حداقلی نشان دادند.

با ورود به سال ۲۰۱۸ ، گوگل شروع به رونمایی از فهرست اول موبایل در سراسر سایتهای بیشتر و بیشتر خواهد کرد ، اما این مرحله به مرحله به مرحله به وب مسترها فرصت می دهد تا سایت خود را به ترتیب تهیه کنند.

فهرست اول موبایل چیست؟

فقط یک بازپرداخت سریع برای کسانی که ممکن است به روز نباشند.

فهرست اول موبایل همانطور که از نام آن پیداست ، حرکت گوگل است که می تواند رتبه های شما را بر اساس فهرست بندی سایت موبایل شما تعیین کند. در حال حاضر ، همه رتبه بندی ها از نسخه دسک تاپ سایت شما ، حتی رتبه بندی موبایل شما گرفته می شوند.

فهرست اول موبایل سایت اول شما را خواهد گرفت (چه این یک سایت m.domain.com باشد یا یک سایت پاسخگو) و احتمالاً شما شاهد افزایش خزنده های Googlebot Smartphone به سایت خود هستید (نشانگر اولیه این که شاخص اول موبایل در سایت شما چرخانده شده است)

همچنین ، همانطور که از نام آن پیداست ، این شاخص فقط یک تلفن همراه نیست. اگر وب سایت سازگار با تلفن همراه ندارید ، گوگل برای رتبه بندی صفحات خود به طور پیش فرض قصد خزیدن سایت دسک تاپ شما را دارد. با این حال ، هشدار داده می شود ، عدم وجود سایت مناسب برای موبایل احتمالاً از نظر توانایی رتبه شما در مقابل شما قرار دارد ، زیرا تمرکز بر روی ارائه یک تجربه کاربری بهتر به کاربران تلفن همراه است.

برای بسیاری از سایت ها تغییر بزرگی رخ نخواهد داد. برای هر کسی که یک سایت پاسخگو داشته باشد ، محتوای روی دسک تاپ و موبایل به طور معمول دقیقاً یکسان است. با این حال ، اگر یک سایت m.domain.com دارید ، می توانید محتوای کمتری را به کاربرانی که از طریق تلفن همراه بازدید می کنند ، نشان دهید تا UX بهتری ارائه دهید. اگر محتوایی که انتخاب نکردید دارای مزایای SEO قوی در دسک تاپ است ، می خواهید به این موضوع نگاهی دقیق بیندازید و بدانید که چگونه می توانید این شکاف محتوا را پر کنید ، در حالی که هنوز یک UX عالی را ارائه می دهد.

درمورد نمایه سازی اول موبایل چه کاری باید انجام دهم؟

اگر سایتی از سایت m.domain.com دارید یا اگر سایت پاسخگو شما دقیقاً همان مطالب را در دستگاه تلفن همراه ارائه نمی دهد ، باید کارهای دیگری انجام دهید. حتی اگر سایت پاسخگو شما در موبایل و دسک تاپ دقیقاً یکسان باشد ، ما همچنان توصیه می کنیم برخی از نکات زیر را به منظور بهبود UX در تلفن همراه به حراج بگذارید و اطمینان حاصل کنید که محتوای شما بهترین شانس ممکن برای رتبه بندی در فهرست اول موبایل گوگل را دارد.

۳ برای بهینه سازی شاخص اول موبایل

مناطق اصلی برای تمرکز داشته باشید
خوب ، بنابراین شما یک سایت m.domain.com یا یک سایت پاسخگو داشته باشید ، این سه حوزه اصلی هستند که فکر می کنیم برای آماده سازی برای انتقال به فهرست اول موبایل باید روی آنها تمرکز کنید.

بخشی از برنامه بازگشت خود را به برنامه کاری خود تبدیل کنید تا در ابتدای سال شروع به کار کنید. در حالی که هنوز هیچ مهلتی برای انتشار فهرست اول موبایل به وجود نیامده است ، انتظار داریم سایتهای زیادی شاهد تغییرات در سه ماهه اول سال باشند تا هرچه زودتر بتوانید در این زمینه شرکت کنید ، بهتر می شوید.

۱ Spe سرعت سایت

هدف گوگل با فهرست اول موبایل ایجاد یک UX بهتر در دستگاه های تلفن همراه است. با جستجوی تلفن همراه سبقت از جستجوی دسک تاپ ، این حس بسیار زیادی پیدا می کند. یکی از زمینه های کلیدی که آنها در تلاش برای بهبود آن هستند سرعت بارگذاری صفحه است.

یک سایت سریع بارگیری در تلفن همراه اغلب UX بسیار بهتری را ارائه می دهد (تا زمانی که مطالب مرتبط باشد) بنابراین هرگونه پیشرفتی که می توانید در سایت m.domain.com یا سایت پاسخگو موبایل خود داشته باشید به آماده شدن برای اولین بار در موبایل کمک خواهد کرد. فهرست مطالب.

در اینجا چهار روش برای سرعت بخشیدن به سایت خود در تلفن همراه وجود دارد:

• PWA – Proبرنامه های وب تشنج (PWA) جایگزینی برای انتقال به AMP هستند. امتیاز اصلی فروش آنها شامل موارد زیر است:

• قابل اعتماد – فوراً بارگیری می شود
• سریع – به سرعت به تعامل کاربر پاسخ می دهد
مشغول بودن – مانند یک برنامه طبیعی در دستگاه با UX همهجانبه احساس می کند

می توانید اطلاعات بیشتری درباره PWA در وب سایت گوگل Developers کسب کنید یا این ویدیوی جالب را تماشا کنید.

• PWAMP (!) – اصطلاحی که برای اولین بار توسط گری الیس گوگل در SMX سیاتل معرفی شد ، PWAMP ترکیبی از PWA است که بر روی AMP HTML ، JS و CSS ساخته شده است. در حالی که سایت های PWAMP ممکن است به عنوان صفحات AMP اعتبار نداشته باشند ، آنها رعد و برق سریع دارند و تمام مزایای PWA را همانطور که در بالا ذکر شد ارائه می دهند. آنها می توانند آینده و دیگری باشند که باید به آن توجه کنند. اطلاعات بیشتر در مورد PWAMP را در اینجا بخوانید.

• کاری انجام ندهید – اگر برای بدست آوردن تجربه فعلی تلفن همراه خود (کودو به شما) سخت کوشیدید ، احتمالاً پایین رفتن از هر یک از مسیرهای فوق بسیار سودمند خواهد بود. تمام گوگل در تلاش است انجام دهد اطمینان حاصل کند که وب سایت سریع ، ایمن است و تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهد. اگر قبلاً این کار را انجام داده اید ، احتمالاً فواید زیادی برای تغییر هر چیزی وجود دارد.

برای اینکه دریابید که آیا بین محتواهایی که گوگل در سایت دسک تاپ شما و سایت موبایل مشاهده می کند ، تفاوت هایی وجود دارد ، می توانید از ابزار عالی Screaming Frog استفاده کنید تا دریابید که این شکاف ها در کجا ظاهر می شود. به سادگی سایت خود را با استفاده از عوامل مختلف کاربر خزیده و سپس نتایج را تجزیه و تحلیل کنید. Moz اخیراً یک پست جالب در وبلاگ را در مورد انجام ممیزی های برابری منتشر کرده است که فقط می تواند بیکن شما را نجات دهد.

البته چند مورد وجود دارد که می توانید اکنون انجام دهید تا مطمئن شوید سایت شما برای فهرست اول موبایل آماده است.

در اینجا چهار نکته برتر ما وجود دارد:

زمینه نهایی مورد توجه شما عناصر فنی راه اندازی تلفن همراه شما است. تعدادی زمینه وجود دارد که باید در نظر داشته باشید و اطمینان از این که همان عناصر فنی را در سایت موبایل خود مستقر می کنید همانطور که در دسک تاپ هستید ، بسیار مهم است.

در اینجا چند قسمت برای تمرکز در اینجا ذکر شده است:

خلاصه

فهرست اول موبایل در سال آینده در سال جاری قرار دارد ، بنابراین اکنون زمان رسیدن به اقدام است. در یک ممیزی برابری در سایتهای دسک تاپ و موبایل خود گیر بیفتید ، هر مسئله بالقوه را برجسته کنید و سپس با انجام آن پیشرفت های مهم و مهم سایت سرعت خود را برطرف کنید و متوجه می شوید که به زودی تغییر ایجاد خواهید کرد.

از Smartphone Googlebot به ترافیک خود توجه کنید – اگر شاهد افزایش هستید ، می توانید مطمئن باشید که Google در حال آزمایش شاخص اول موبایل در سایت شما است ، بنابراین آماده شوید!