۳۰۱ ریدایرکت و کاربرد آن در سئو – ۳۰۱ Redirect

۳۰۱ ریدایرکت (۳۰۱ redirect) به معنی انتقال دائم آدرسی به نشانی دیگه س.۳۰۱ redirect وقتی که شما نشانی دامنه خود رو تغییر می دید یا می خواین با آدرسای دیگه، سایت شما نشون داده شه کاربر داره.روش اصولی به کار گیری چند نشانی واسه یه سایت به کار گیری ۳۰۱ redirectه (به جای پارک دامنه) .هم اینکه واسه انتقال صفحات داخلی هم کاربرد داره.مثلا، اگه صفحه ای حذف می شه، بهتره نشانی اون صفحه، به صفحه در رابطه دیگه ۳۰۱ redirect شه (به جای نمایش صفحه ۴۰۴ یافت نشد).

ریدایرکت ۳۰۱ موجب می شه اعتبار و رتبه صفحات شما حفظ شه.اگه قصد انتقال دامنه یا صفحه از سایت خود رو به نشانی دیگری دارین و نشانی قبلی خود رو ۳۰۱ redirect به نشانی جدید نکنین، کل رتبه شما و اعتباری که صفحات شما بدست آورده بودن، نابود می شه!

وقتی خزندها، به صفحه ای می رسن که به صفحه ای دیگه ۳۰۱ redirect شده، خزندها، هم مقصد redirect رو دنبال می کنن و میفهمن، که صفحه ای که به اون مراجعه کردن، به نشانی جدید منتقل شده.پس اعتبار نشانی قبلی رو به نشانی جدید منتقل می کنن.کد ۳۰۱ یکی از کدای وضعیت جواب سروره که همونطور که در اول گفته شد، به معنی انتقال دائم به آدرسی دیگه س.

به کار گیری ۳۰۱ ریدایرکت وقتی که می خواید نشانی صفحه ای از سایت خود رو به هر دلیلی عوض کنین و یا صفحه ای رو خط بزنین که مشابه اون هست، شدیدا پیشنهاد می شه.چون با این کار ترافیک قبلی خود رو از دست نمی دین و اعتبار و رتبه اون صفحه در گوگل و موتورای جستجو هم حفظ می شه.

روش انتقال صفحات به صورت ۳۰۱ redirect در زبون php   (زبون دروپال، وردپرس و جوملا phpه):

<?php

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");

header("Location: http://example.com/newpage.html");

exit();
?>

 

روش انتقال صفحات به صورت ۳۰۱ redirect در asp.net :

Response.Status="301 Moved Permanently";

Response.StatusCode=301;

Repoonse.AddHeader("Location","http://newaddress.com");

Reposonse.End();

 

هنگام به کار گیری ۳۰۱ ریدایرکت به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین از اونجا که ممکنه در سایت شما، قبلا تنظیمات url rewrite و redirect انجام شده باشه، دقت لازم رو در ریدایرکت ۳۰۱ به کار ببرین تا موجب از کار افتادن بقیه بخشای سایت شما نشه.هم اینکه واسه انتقال کل دامنه، نباید فقط صفحه اول شما ریدایرکت شه.باید همه صفحات شما، به صورت یه به یه، ریدایرکت شه.صفحه example.com/x باید به newdomain.com/x منتقل شه.

هم اینکه در آخر کار، از راه سایتایی بررسی http status code ، مثل این سایت بررسی کنین، که صفحه قبلی شما با کد ۳۰۱ ، ریدایرکت شده یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *