افراد باهوش

افراد بسیار باهوشی در جهان وجود دارن که باعث تغییر کلی ای در علم و فناوری های جهان شده ان. قضاوت اینکه کدوم فرد باهوش تره، خیلی سخت و پیچیده س.

با یه نگاه کلی می توان گفت که بعضی از افراد باهوش تر از یه سری های دیگه هستن. باهوش از نظر اون چیزی که هممون اون رو به کار می بریم. البته هوش و هوشمندی هم، نوعای جورواجور داره. مثلا؛ شما می تونید یه نخبه ریاضی باشین، اما هیچ مهارتی در ایجاد راوبط عمومی و… نداشته باشین.

آدمایی که قادر به تعریف دوباره علم فیزیک، شیمی، زیست شناسی و تموم چشم انداز های ما در زندگی هستن. جزو دسته افراد باهوش و هوشمند هستن. اونا کلمه “نبوغ” رو با خود یدک می کشن.

نبوغی که باعث حیرت زدگی شما در این جهان پر از اسرار می شه. نبوغی که باعث کشف اسرار و جواب سوال های بی جواب آدم کره خاکی می شه.

iq

نکته بسیار مهم اینه که این ادما از اون جهت باهوش و دارای نبوغ نامیده می شن که فقط از “۲.۵” درصد توانایی مغز خود استفاده می کنن. توجه کنین تنها ” ۲.۵ ” درصد!

انیشتین با نبوغ خاص خود، جزء افراد باهوش جهان در تموم زمان ها می دانند. این دانشمند، موفق به کشف و حل بعضی از مسائل بسیار پیچیده ریاضی شده. ضریب هوشی اون رو بالای ۲۰۰ دونسته ان که هنوز در مقایسه وقتی، رقیبی واسه اون پیدا نشده. اون رو به عنوان یکی از باهوش ترین فردی که تا کنون روی این کره خاکی راه رفته، می شناسن.

با اینکه IQ و هوش معیارهای قابل اندازه گیری هستن، اما هنوزم به سختی می توان با این ارقام به یه نفر برچسب باهوش بودن زد.

چون که واسه این برچسب شما نیاز دارین، نشونه های دیگری رو هم مورد توجه بذارین. نشونه هایی چون خلاقیت، تفکر خلاق، چشم انداز های نامحدود، نبود وابستگی دگم گونه به علم گذشته و حال…

آزمایش و اندازه گیری همه این نشونه ها خیلی سخت، وقت گیر و هزینه بره. بخاطر این فقط به اندازگیری هوش اکتفا کرده و افراد رو از این نظر رده بندی می کنن.

این وسط، یه سایت علمی دست به کار جالبی با جمع بیاری بهترین و بالاترین درصد هوشی افراد علمی فعال، زنده و کارایی که اونا انجام داده ان، زده. این سایت اونا رو تو یه گروه ۱۰ نفره رتبه بندی و معرفی کرده.

نکته دیگه اینکه این آمار فقط واسه ۰.۵ درصد از جمعیت کل دنیاس که آی کیوی اونا بالای ۱۴۰ه. تنها ۰.۵ درصد. شما چیجوری تا حالا تست آی کیو واقعی داده اید؟ کسی چه می دونه، شاید آی کیوی شما بالاتر از این ارقام حاضر باشه! می دونین، افراد باهوش رو می توان از نوع انتخاب راه زندگی و موفقیت های اونا در این راه و… تشخیص داد.

لیستی که سایت سوپر اسکلپ ارائه داده به ترتیب عبارتند از؛

استفان هاوکینگ؛

stefan

فیزیکدان نظری “استفان هاوکینگ” در رده اول با ضریب هوشی ۱۶۰ قرار داره. استیفان خیلی از مسائل پیچیده جهان دور و بر ما رو روشن ساخته.

اون ۷ کتاب نوشته که بی مثل هستن و ۱۴ بار جایزه علمی مراکز معتبر جهان رو از اون خود ساخته.

اون الان ۷۰ سال عمر داره. نکته مهم و مهم، معلولیت این دانشمند بزرگه. اون فقط با کمک داستگاه های موجود می تونه با جهان دور و بر خود رابطه برقرار کنه.

کیم اونگ یونگ؛

kim

کیم اهل کره جنوبیه. اون دارای استعداد فوق العاده واسه ریاضی و زبانه.

اون در سن ۶ ماهگی شروع به صحبت کرد و در سه سالگی به چندین زبون زنده مانند؛ کره ای، ژاپنی، آلمانی و انگلیسی صحبت می کرد. کیم الان ۵۰ سال سن و آی کیوی ۲۱۰ داره.

اون نه فقط در حل مسائل حساب دیفرانسیل و انتگرال پیچیده مهارت داره، بلکه می تونه، شعر چینی و کره ای هم بگه. کیم کتاب، مقالات و اشعار بسیاری یه این دو زبون نوشته.

اون دوره کالج خود رو در چهارسالگی تموم کرد. وقتی که تنها هشت سال داشت، ناسا اون رو به امریکا جهت همکاری و ادامه تحصیل دعوت کرد. کیم واسه سال های طولانی با ناسا همکاری داشت و بعد از برگشت به کره ۹۰ مقاله در مورد هیدرولیک منتشر کرد.

نام اون در کتاب رکورداران دنیا به عنوان بالاترین آی کیو دنیا در سن پایین ثبت شده.

پل آلن؛

pel

پل ۵۹ سال سن و آی کیوی ۱۷۰ داره. اون به عنوان بنیانگذار ماکروسافت شناخته می شه. اون به عنوان فردی که از هوش خود به طور کامل در راه درستی استفاده کرده، نام برده می شه.

اون با ۱۴.۲ بیلیون ثروت در رده پولدار ترین افراد جهان قرار داره.

اون دارای شبکه گسترده ای از شرکت های برنامه نویسی کامپیوتری و اینترنتی و سالن ها و تیم های مخصوص ورزشی خود و مهم تر از همه یکی از بزرگترین فرد در اقدامات بشر دوستانه در دنیا هستش.

گری کاسپاروف؛

gari

گری استاد بزرگ شطرنج روسیه که در ۲۲ سالگی جوانترین قهرمون جهان شناخته شد. هر چند که اون در مسابقات بازی شطرنج با کامپیوتر شکست خورد.

با این وجود هنوز مرد شماره یه میدون شطرنج به دلیل خلاقیت های خاص خود شناخته می شه.

اون با ۱۹۰ آی کیو در حال حضر یه سیاستمدار و یه نویسنده س. گری در این عمر ۴۹ ساله، یه واسه پست ریاست روسی اقدام کرده و بنیانگذار جبهه متحد مدنیه.

اون عنوان نفر اولی و قهرمانی جهان شطرنج رو به مدت طولانی حفظ و از ان خود کرده.

سر اندرو ویلز؛

ser

اندرو یه ریاضیدان انگلیسی با ۵۹ سال سن و آی کیوی ۱۷۰ه.

اون تئوری و نظریه های به تعدادی در مورد ریاضی ارائه داده فرمت Fermat آخرین تئوری اونه که به عنوان سخت ترین مسئله ریاضی در دنیا حساب می شه.

اون لقب “سر” به عنوان سلحشور در میدون علم ریاضی رو دریافت کرده.

هم اینکه حدود ۱۵ جایزه جور واجور در میدون های ریاضی و علمی از مراکز معتبر دنیا دریافت کرده.

جودی پلگار؛

jodi

پدر جودی، اون و خواهرش رو در دنیای پر از علم، تمرین، بازی، تحقیق و تجربه بزرگ کرده.

این نوع آموزش و تربیت می تونه، تاثیر خیلی عجیبی در آینده علمی کودکان داشته باشه. اونا در همون کودکی در خیلی از زمینه ها یه متخصص حساب می شن.

جودی با ۳۶ سال سن و آی کیوی ۱۷۰ ، در زمان کودکی یکی از افراد موفق زمان خود بود. می توان به جربزه گفت که تجربه ها، موفقیت به ارمغان می اورند.

جودی در سن ۱۵ سالگی به جوانترین قهرمون بزرگ دنیا تبدیل شد. اون تموم قهرمون جهان رو در عرض یه ماه گذروند. اون عنوان کودک “اعجوبه” رو هم در کارنامه خود داره.

کریستوفر هیراتا

keris

کریستوفر در سن ۱۳ سالگی به عنوان جوانترین امریکایی با گرفتن مدال طلا در المپیاد بین المللی فیزیک واسه “ساخت امواج” نام خود رو جاودانه ساخت.

اون با ۱۶ سال سن در پروژه ناسا با عنوان “چیجوری به مریخ مهاجرت کنیم”، همکاری کرد. اون در ۲۲ سالگی دکترای خود رو از پرینستون گرفت.

کریستوفر الان ۳۰ سال سن و ۲۲۵ آی کیو داره.

اون یکی ازآن افرادیه که حتی افراد باهوش هم به اون حسادت می کنن.

اون نام کودک اعجوبه رو از اونِ خود کرده.

ترنس تائو؛

ternes

ترنس تائو ۳۷ سال سن و آی کیوی باورنکردنی یعنی ۲۳۰ یه ریاضیدان با ریشه های استرالیایی و آمریکاییه. اون باهوش ترین فرد در این رده بندی در نظر گرفته شده.

یعنی باهوش ترین فرد زنده، ولی واقعا اینطوره؟ این باور منتقدان خاص خود رو داره.

اونا می پرسند، اگه اون باهوش ترینه، می توان کارای انیشتن رو با اون مقایسه کرد؟

تائو در ۲سالگی تحقیقات ریاضی در سطح دانشگاهی داشت و در سن ۱۳ در واقع یکی از جوانترین شرکت کننده در المپیاد ریاضی بود که مدل طلا رو از اون خود کرد.

باحال تر این که تائو بیشتر از ۲۳۰ مقاله تحقیقاتی ریاضی که یه شاهکاره، منتشر کرده.

اون دکترای خود رو در ۲۰ سالگی ازدانشگاه پرینستون گرفت و وقتی که تنها ۲۴ سال داشت، پست و کرسی یه استاد کامل رو در UCLA بردوش گرفت.

ریک روسنر؛

rik

ریک روسنر با ۵۲ سال سن و آی کیوی ۱۹۲ بازم نمی توان اون رو به عنوان یکی از باهوش ترین فرد در جهان به حساب آورد.

اون رفتاری خشن و سخت داره که چند سال به عنوان یه پیشخدمت در سالن اسکیت رولر کار کرده و چند سالی هم به عنوان مدل…

الان اون نویسنده مجموعه های بازی تلویزیونیه و واسه جیمی کیمل کار می کنه. تاکید می کنم؛ با این عدد آی کیو اون کار و خلاقیت خاصی از خود نشون نداده.

یعنی در مقایسه با بقیه افراد باهوش، هوش این فرد سوال برانگیزه.

اون یه بار در ۲۰ سالگی نام خود رو عوض کرد تا بتونه بیشتر در دبیرستان بمونه!

جیمز وودز؛

jeimz2

جیمز بازیگر فیلم، تلویزیون و تئاتراست. اون سه جایزه امی واسه اجرای برنامه های خود با عنوان “وعده” و “نام من بیله، گرفته. دو بار نامزد جایزه اسکار و اون رو به دست آورد.

اون دارای استعداد خاصی در ریاضیه که هیچوقت بعد از تموم شدن تحصیلات متوسطه به اون نگاه هم نکرد.

اون به عنوان یه محقق در موسسه تکنولوژی ماساچوست کار کرده. الان، ۶۵ سال داره و آی کیو اون ۱۸۰ه.

فیلم ها و مجموعه های که براساس مجموعه ای از اعداد، چیدمان اونا و… برنامه ریزی شده ان، توجه بسیاری رو به طرف این بازیگر جلب کرده است.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

همشهری آنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *