مصر با داشتن تاریخی غنی که قدمت اون به تمدنای قدیمی می رسه ، به عنوان قدیمی ترین مکان جذاب واسه بازدید در دنیا در نظر گرفته می شه. معابد و اهرام الهام بخش کشور مصر ، تخیل مسافران به این سرزمین رو خوب نشون میده. با اینکه بیشتر افراد واسه بازدید از آثار باستانی به این کشور میان اما جاذبه های طبیعی مصر هم می تونه توریستای زیادی رو به خود جلب کنه. ساحل دریای سرخ واسه صخره های مرجانی و استراحت گاهْ های ساحلی شناخته شده. پس از انقلاب سال ۲۰۱۱ وظهور جریانای ضد انقلابی ، توریستا بیشتر از قبل از این کشور فرار کردن. همین امر هم موجب شده که بیشتر مکانای دیدنی در مصر خالی از ازدحام باشه و بشه به آسونی از اونا دیدن کرد. الان ، تنهایی قدم زدن در داخل اهرام مصر نشدنی نیس.

۱۰.غردقه:

غردقه-Hurghada

غردقه یه دهکده کوچیک ماهیگیریه که کنار دریای سرخ واقع شده و دارای سواحل شنیه. امروزه این اقامت گاه ساحلی رو نمیشه از روی زندگی گذشته اش شناخت چون به یه مکان بزرگ توریستی تبدیل شده که سالیانه گردشگران زیادی رو به خود جلب می کنه. این شهر بیشتر از ۱۰۰ هتل داره که بیشتر اونا در کنار خط ساحلی قرار دارن. غردقه به خصوص واسه غواصی بسیار محبوب و مشهوره.

۹.اسکندریه:

اسکندریه-Alexandria

اسکندریه در ساحل دریای مدیترانه واقع شده و مرکز تجاری و حمل و نقل مصر هستش.این مکان در سال ۳۳۱ قبل از میلاد از راه اسکندر کبیر ساخته شده و به عنوان تقاطع جهان در نظر گرفته شده بود. خیلی از مکانای تاریخی معروف اسکندریه مثل کتابخونه که بیشتر از ۵۰۰۰۰۰ کتاب داره، از راه زمین لرزه خراب کننده در قرن چهاردهم خراب شد. امروزه شکوه تاریخی این شهر کمی کم رنگ شده اما هنوزم به خاطر وجود جاذبه های فرهنگی و تاریخ غنی اش ، ارزش بازدید رو داره.

۸.دهب:

دهب-Dahab

دهب در ۸۵ کیلومتری شمال شرم الشیخ در خلیج عقبه و نزدیکی جنوب صحرای سینا واقع شده. این مکان در شروع به عنوان یه ناحیه منزوی در نظر گرفته می شد اما در سال ۱۹۸۰ تبدیل به یه اقامت گاه ارزون واسه توریستا و گردشگران شد. ترکیب دریای سرخ و صحرای سینا ، دهب رو به یه مکان عالی و ایده ال واسه موج سواری، غواصی ،صخره نوردی و کوه نوردی تبدیل کرده.

۷.واحه سیوا:

واحه سیوا در نزدیکی مرز غربی مصر واقع شده و تا قرن نوزدهم از بقیه مناطق کشور از دید فرهنگی منزوی بود. امروزه ، واحه سیوا یه مقصد توریستی محبوب است. بیشتر گردشگران واسه لذت بردن از چشمه آب شیرین شهر، قدم زدن در کنار درختان نخل و بازدید از آثار باستانی ساخته شده از گل، به اون سفر می کنن.

۶.شرم الشیخ:

شرم الشیخ-Sharm-el-Sheikh

شرم الشیخ، یه اقامت گاه ساحلی مشهور در قسمت جنوبی شبه جزیره سیناست. این ناحیه به خاطر داشتن فعالیتای جور واجور تعطیلاتی بسیار مشهور و محبوبه. این منطقه واسه غواصی بهترین نقطه جهان هستش. هتلا و آژانسای مسافرتی می تونن تورای جور واجور رو براساس سفر با شتر ، جیپ و یا دوچرخه برنامه ریزی کنن. بعضی از محبوب ترین کارا در شرم الشیخ شامل غواصی، سفر به کوه سینا و بازدید از صومعه سنت کاترینه.

۵.دشهور:

دشهور گورستانیه که درصحرایی در کرانه باختری رود رسیدن و در حدود ۴۰ کیلومتری جنوب قاهره واقع شده. در مقایسه با جیزه و سقاره ، این یه مکان آروم و بی سرو صداست که میشه اهرام بزرگی در اون دید. تعداد بازدیدکندگان در این منطقه بسیار کمه.اهرامی که در دشهور قرار گرفته شامل اهرام خمیده و اهرام سرخه که در طول پادشاهی فرعون سنفرو (۲۶۱۳-۲۵۸۹ قبل از میلاد) ساخته شدن.

۴.اسوان:

اسوان-Aswan

اسوان جنوبی ترین شهر مصر بوده و در شمال دریاچه ناصر واقع شده. هر چند آثار تاریخی در این منطقه در مقایسه با اقصر جزئی هستن اما اسوان پایه ای واسه گشت و گذار در معابد فیله، Kabasha و معبد خورشید رامسس دوم در ابو سمبل، به سمت جنوبه.هم اینکه این ناحیه بهترین نقطه شروع واسه گشت وگذار و بازدید از معبد کوم امبو و ادفو ، میان اسوان و اقصره.

۳.قاهره:

قاهره-Cairo

قاهره در نزدیکی دهانه دلتای رودخانه رسیدن واقع شده و دارای تاریخی غنی و پرباره. این شهر در نزدیکی پایتخت باستانی ممفیس ساخته شده و بهترین نقطه واسه شروع سفرهای دریایی در رسیدن و بازدید از اهرام جیزه س. در موزه مشهور مصر در میدون التحریر ، بازدید کنندگان می تونن نمای نزدیکی از گنج توت عنخ آمون و هم اینکه مومیاییا و دیگر آثار مکشوفه از گذشته های باستانی مصر رو ببینن.

۲.اقصر:

اقصر-Luxor

هزار سال بعد از ساخت اهرام بزرگ ، پادشاهی جدید در مصر به وجود اومد ، و قدرت از پایتخت باستانی ممفیس به تبس در جنوب منتقل شد.اقصر بهترین مکان واسه بازدید در مصره که دارای معابدی مثل کرنک و اقصره. هم اینکه این ناحیه دارای مقبره سلطنتی باستانی دره پادشاهان و ملکه ، صحرای دیدنی و جذاب و مناظر رودخانه س.

۱.گورستان جیزه:

گورستان جیزه در نزدیکی حومه جنوب غربی قاهره که شاید یکی از معروف ترین سایتای باستانی در جهان هستش، واقع شده. اهرام ، همراه با مجسمه ابوالهول در پایه فلات جیزه ،تصویری ظاهری از مصر رو به نمایش می ذارن.این اهرام درزمان سه نسل از راه خوفو، خفرع و منکورع ساخته شده.به همراه این آثار باستانی بزرگ و بزرگ ، تعدادی از ساختارهای کوچیک ماهواره ای ، شناخته شده به عنوان اهرام ملکه، گذرگاها و معابد هم هست.

دانستنیای خواندنی درباره مصر

محبوب ترین شهرهای قاره آفریقا واسه گردشگری

تور مصر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *