۱.کاخ توپکاپی:

این عمارت خونه اصلی واسه نسل سلاطین بزرگ بود. این سلاطین دارای همسران زیادی بودن که هر کدوم از اونا در اتاقایی از این کاخ اقامت داشتن. این اتاقا در کل حرمای عمارت رو تشکیل می دادن. این کاخ نماد زیبایی از معماری اسلامیه. تزیینات، باغای سرسبز و حموم ترکی امروزه به عنوان یه موزه به کار میره.

به چه دلیل باید به اون جا سفر کنیم؟

شما می تونین در این مکان نگاهی به فرهنگ و تاریخ ترکیه و سلطانای اون داشته باشین.

۲.بازدید از کلیسای مخزن:

کلیسای مخزن یه مخزن بزرگ باستانیه که خوب حفظ شده. این مکان بین قرنای سوم تا چهارم بعد از میلاد ساخته شده. از اون به عنوان یه منبع تامین آب در شهر استفاده می شد.چگونگی ساخت اون بسیار قشنگتر و قابل تحسینه.

چیجوری میشه از اون دیدن کرد؟

این مکان در قلب شهر قرار گرفته و تنها ۱۵۰ متر از مسجد ایاصوفیه فاصله داره.

۳.مسجد ایاصوفیه:

یکی از قابل تشخیص ترین معابد در جهان، مسجد ایاصوفیه س و میشه به جربزه گفت که این بنا اصلی ترین مکان دیدنی در این شهر هستش. مسجد ایاصوفیه هم اینکه دارای زیباترین نوع معماریه. این بنا به عنوان معبد اصلی واسه کاتولیکا، ارتودکس هاس یونانی و مسلمانان بوده. امروزه از این بنا به عنوان موزه استفاده می شه.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کنیم؟

این بنا یکی از جاهاییه که باید در سفر استانبول خود سری به اون بزنین. این معبد دارای تاریخ ومعماری بسیار مهم وغنیه.

۴.بازدید از حموما:

حمومای ترکی، در جهان بسیار مشهور و معروف هستش. هم اینکه این حموما واسه قرن هاست که در این شهر پیشرفت و زیاد شدن. پس شما می تونین انتظار بهترین تجربه رو در این حموما داشته باشین. اصلی ترین هدف این حموما ایجاد حس آرامش در مشتریان بوده.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کنیم؟

یکی از لذت بخش ترین، تازه ترین و آرامش بخش ترین تجربه ها از این مکان به بازدید کننده انتقال پیدا میکنه.

۵.پیاده روی در پارک امیرگان:

پارک امیرگان استانبول ترکیه

این پارک تاریخی بخشی از املاک بسیار مهم از قرن هفدهم بوده. در سال ۱۹۴۰ این مکان به شهر داده شد و بعد تبدیل به یه پارک قشنگتر واسه بازدید عموم گردید. بازدیدکنندگان می تونن از سرسبزی با شکوه، باغبانی بی عیب و مشکل، آبشارها و استخرهای زیبای اون لذت ببرن.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کرد؟

این پارک یه مکان بسیار عالی واسه سرگرمی و تفریح بوده و می تونه نمایانگر هزاران گونه از گیاهان باشه. شما می تونین از پیاده روی در این پارک لذت ببرین.

۶.بازدید از موزه های باستان شناسی استانبول:

این موزه تقریبا در زمان ساخت کاخ توپکاپی یافت شده و دارای مجموعه باستانی قابل توجهیه. یکی از مهم ترین قطعات در اون، تابوت قابل توجه از اسکندر کبیره. هم اینکه این موزه ، دارای مجموعه خیلی از سرامیک، کاشی باستانی، تصاویر کاشی از دروازه ایشتار بابل، بقیه موارد باقی مونده از یونان باستان و امپراتوری عثمانیه.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کرد؟

این مکان یکی از مهم ترین موزه های تاریخی در آسیای شرقیه.

۷.بازار بزرگ قدیمی:

بازار بزرگ قدیمی استانبول

این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده در دنیاس که در سال ۱۴۵۵ پیشرفته. بیشتر از ۳۰۰۰ مغازه می تونه ۴۰۰۰۰۰ بازدیدکننده رو در طول روز به خود جذب کنه. افراد می تونن اجناس نادر و منحصر به فردی مثل ادویه جات، چای، صنایع دستی، فرش، روغنا و بقیه موارد رو بخرن.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کرد؟

بعضی از اجناس اصلی و هدیه های لازم واسه خود رو می تونین در این بازار تاریخی پیدا کنین.

۸. کاخ دولما باغچه:

این کاخ مرکز اصلی حکومت واسه امپراطوری عثمان بین سالای ۱۸۵۶ و ۱۹۲۲ بوده. این مکان بزرگ ترین کاخ در کل ترکیه س. علاوه بر معماری سنتی اسلامی، این بنا ترکیبی از سبک باروک، روکوکو و دوره نئوکلاسیک هستش.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کرد؟

این بنا واقعا قشنگتر هستش. بازدید از اون می تونه واسه شما الهام بخش باشه.

۹. مسجد سلیمانیه:

مسجد سلیمانیه استانبول ترکیه

در حالیکه در اروپا شما تنها می تونین یه معبد به این بزرگی پیدا کنین، در ترکیه تعداد اینجور معابدی خیلی زیاده. این بنا در قرن شانزدهم از راه معمار مشهور عثمانی به نام سنان واسه سلیمان طراحی شد.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کنیم؟

این بنا یه منطقه خوب واسه پیک نیکه. شما می تونین از غذاهای محلی هم استفاده کنین.

۱۰.مسجد آبی:

مسجد آبی استانبول ترکیه

یکی دیگه از مهم ترین و قابل توجه ترین معابد در این شهر ، مسجد آبیه. این بنا دارای شش مناره س که در جهان بسیار نادر هستش. این مسجد در قرن هفدهم ساخته شده و از روی آب بسیار قشنگتر دیده می شه.

به چه دلیل باید از این مکان دیدن کنیم؟

این بنا هم یکی از مکان هاییه که باید از اون دیدن کرد. یه پارک قشنگتر در جلوی اون به شما اجازه میده یه پیاده روی هیجان انگیز داشته باشین و بتونین از غذاهای اونم بهره مند شید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *