پایتخت ایتالیا یکی از تجربیات جذاب فرهنگیه. شما می تونید سری به کولوسئوم بزنین و خونه ها و خیابون های عالی اون رو از نزدیک تماشا کنین. اگه می خواید سفری به این شهر تاریخی داشته باشین مطمئن شید که بازدید از این موزه ها رو فراموش نمی کنین.

  1. موزه تمدن رم:

موزه تمدن رم-Museum-of-Roman-Civilization

رم مدرن ممکنه مکان های زیادی در اختیار بازدیدکنندگان بذاره اما اگه می خواهید حس واقعی زندگی رو در این شهر پیدا کنین باید به گذشته برگردین. در موزه تمدن رم می تونید چگونگی زندگی رومی های قدیمی رو خوب درک کنین. در این موزه هم اینکه کپی هایی از مصنوعات معروف رومی هست که به بازدید کننده اجازه می دهد نگاهی عمیق تر به زندگی در زمان امپراطوری های رومی بندازه. موزه تمدن رم به عنوان Museo della Civilta Romana هم شناخته شده و در جنوب شهر و تو یه منطقه به نام EUR واقع شده. این منطقه دارای کاخ ها و ساختمون های قشنگتر و جالبی از سالای ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ه.

  1. موزه ملی اتروسک(National Etruscan Museum):

موزه ملی اتروسک-National-Etruscan-Museum

در ناحیه ای به نام ویگنا وچیا در رم، ویلای بسیار زیبای Guilia واقع شده که در قرن شانزدهم ساخته شده و محل مسکونی پاپ ژولیوس سوم بوده. شما نمی تونید بازدید از این ناحیه رو از دست بدین. امروزه، این مکان به عنوان موزه اتروسک شناخته شده. در این موزه بزرگترین مجموعه از هنر اتروسکی نگهداری می شه و بازدید از اون واسه آدمایی که علاقه مند هنر و تاریخ هستن پیشنهاد می شه. یکی از مهم ترین آیتم هایی که در این موزه نگهداری می شه، مجسمه عروس و داماده. این مجسمه بیشتر از ۲۶۰۰ سال قدمت داره.

  1. موزه MAXXI:

موزه MAXXI

دلایلی از سکونت آدم ها در ۱۴۰۰۰ سال قبل هست اما این بدون معنا نیس که این شهر فرهنگ غنی از گذشته نداره. موزه MAXXI از قرن بیست و یکم، واسه نشون دادن بهترین هنر رومی ها به بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. این موزه بوسیله معمار مشهور زاها حدید طراحی شده و ساختار معاصر اون ارزش بازدید رو داره. در این موزه می تونید نمایشگاه هایی در مورد معماری، نقاشی، مجسمه و هم کتابخونه و کافه رو ببینین.

  1. ویلای فارنسینا:

ویلای فارنسینا-Villa-Farnesina

در سال ۱۵۰۶ ، یه ویلای رنسانس در منطقه Trastevere رم ساخته شد. این ویلا در اصل واسه فردی از سیه نا بوده اما در اواخر قرن شانزدهم بوسیله خونواده فارنس خریداری شد. از اون زمان به بعد این ویلا به ویلای فارنسینا تغییر نام داد. با اینکه طراحی U شکل این ویلا بسیار منحصر به فرد و دیدنیه اما دلیل اصلی واسه بازدید از اون به خاطر هنرهاییه که در داخل اون به نمایش گذاشته شده.دیواره های بعضی از اتاق خواب ها با نقاشی های دیواری رافائل تزیین شده. شما می تونید نقاشی های روغنی زیبایی رو در سالن اون ببینین. بیشتر اتاق های ویلا از جمله ایوون سرپوشیده مشهور، واسه بازدید عموم بازه.

  1. پالازو دوریا پمفیلج:

پالازو دوریا پمفیلج-Palazzo-Doria-Pamphilj

پالازو دوریا یه کاخ شخصی در رمه و قدمت اون به قرن پانزدهم بر می شه. بازدید از این کاخ یه راه عالی واسه نگاه خلاصه به قلب اشرافی شهره. باور کنین یا خیر، این کاخ و گالری های هنری موجود در اون هنوز در اختیار بخش خصوصیه که از اون به عنوان اقامت گاه شخصی خود استفاده می کنن اما واسه بازدید از داخل اون می تونید بلیط جفت و جور کنین. بیشتر از ۵۰۰ نقاشی مثل آثار کاراواجو، ولاسکز و تیسین و هم مجسمه های برنینی در این مکان قرار داره.

  1. موزه ملی روم:

موزه ملی روم-National-Roman-Museum

اگه می خواهید در تاریخ ، میراث و فرهنگ غنی رومی ها فرو برید، بازدید از موزه ملی روم رو از دست ندین. این موزه ملی همه مجموعه های خود رو تو یه مکان نگهداری نمی کنه. عوضش، نمایشگاه های اون در مقاصد مختلفی از شهر واقع شده. شما می تونید صنایع دستی و جواهرات قشنگتر رو در موزه Palazzo Massimo alle Terme ببینین و مجسمه های چشم نواز و خیره کننده رو در داخل موزه Palazzo Altemps تشویق کنین.

  1. قلعه سنت آنجلو:

قلعه سنت آنجلو-Castel-Sant'Angelo

یکی از موزه هایی که در رم مشهوره و بازدید از اون نباید فراموش شه ، قلعه سنت آنجلوه. این قلعه قدمتی در حدود ۱۹۰۰ سال داره. این مکان در اصل به عنوان آرامگاهی واسه امپراطور هادریان ساخته شد و در طول قرون وسطی تغییرات زیادی در اون ایجاد گردید. امروزه قلعه سنت آنجلو میزبان موزه ملی سنت آنجلوه که مجموعه های بزرگی از نقاشی های دوران رنسانس و قطعات نادر اسلحه های قرون وسطی در اون نگهداری می شه.

  1. موزه کاپیتولین:

موزه کاپیتولین-Capitoline-Museums

موزه کاپیتولین در ناحیه خارجی کولوسئوم واقع شده و می تونید با بازدید از اون بهترین صنایع و آثار رومی ها و یونانی ها رو جستجو کنین. این موزه تو یه ساختار واسه قرن هفدهم واقع شده که طراحی اون بوسیله میکل آنژ صورت گرفته. در این موزه می تونید کارای هنری ومجسمه بزرگ از امپراتور مارکوس اورلیوس سوار بر اسب( که از برنز ساخته شده) رو از نزدیک ببینین. البته یکی از مشهورترین اثار در این موزه مجسمه رومولوس و ریموس است. یه تیکه از موزه هم ساختمانیه که در کنار موزه اصلی قرار داره و میزبان آثار هنری اضافی از یونانی ها و رومی هاست.

  1. گالریا بورگزه:

گالریا بورگزه-galleria_borghese

شاید بشه گفت یکی از مجموعه های هنری خیره کننده در شهر رم، در ویلای بورگزه در منطقه کمپو مارزیو واقع شده. اسکیپیونه بورگزه یکی از علاقه مندان هنر بود که مجموعه بزرگی از هنر ایتالیایی و کارای اروپایی ها رو جمع آوری کرده. وقتی که در گالریا بورگزه هستین می تونید ۲۰ اتاق هنری مثل مجسمه های ساخته شده بوسیله برنینی رو ببینین. روی دیواره های اون می تونید نقاشی های تیتان، کاراواجو و روبنس رو از نزدیک ببینین. بر خلاف بیشتر موزه های هنری بزرگ در رم، جستجو این گالری زمان زیادی از شما نمی گیره.

  1. موزه واتیکان:

موزه واتیکان-Vatican-Museums

وقتی که از واتیکان بازدید می کنین، گارد سوئیس و کلیسای سنت پیتر بیشتر از هر چیزی به چشم می خورد. با اینحال باید مطمئن شید که بازدید از موزه واتیکان در رم رو از دست نمی بدید چون این مکان میزبان مجموعه بسیار عجیبی از هنرهای مذهبیه. بخشی از موزه کلیسای سیستینه که به خاطر سقف نقاشی شده بوسیله میکل آنژ مشهور شده. این موزه به شکلی مرتب شده که بازدید کنندگان تنها می تونن تو یه جهت حرکت کنن. مطمئن شید که بازدید از پله مارپیچی یا اتاق های رافائل رو از دست نمی بدید.شما می تونید به تنهایی بازدید لذت بخشی داشته باشین البته به کار گیری راهنمایی های تور هم گزینه خوبیه.

زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

دیدنیای ایتالیا واسه سفر

تور ایتالیا جهانگردی موزه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *