جنگلای بارانی آمازون که در نوع خودش منحصر به فرد حساب می شه، مکان مناسبی واسه زندگی موجودات مختلفیه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر : شاید خیلی از مردم دنیا ندونن که جنگلای آمازون میان ۹ کشور «کلمبیا»، «برزیل»، «پرو»، «بولیوی»، «ونزوئلا»، «سورینام»، «گویان فرانسه» و «اکوادور» تقسیم شده و هر کدوم از اونا سهمی از این گستردگی جنگل دارن.

جنگلای بارانی آمازون یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین مکانای روی کره زمین است و خیلی از مردم رویای دیدن این سرزمین دست نخورده رو دارن و مسافران خیلی از سراسر دنیا واسه ماجراجویی و کسب تجربه های تازه به این منطقه سفر می کنن. با اینکه حضور در طبیعت می تونه آرامش بخش باشه، اما در آمازون موجوداتی زندگی می کنن که می تونن باعث مرگ شما شن! موجوداتی عجیب و جذاب که در نوع خودشون مرگ بار هستن و در این فهرست نگاهی داریم به ۱۰ تای اونا.

آناکوندای سبز

آناکوندای سبز بیشتر از ۹ متر طول و ۲۳۰ کیلوگرم وزن داره که به تنهایی وحشتناکه! آناکوندای سبز بزرگترین مار دنیاس و بیشتر وقت خود رو در رودخانه های آمازون و در حال انتظار واسه گرفتن شکار می گذرونه. با اینکه این مار سرعت بالایی داره و در آب هم بدون زحمت حرکت می کنه، اما به دلیل اندازه ای که داره بعضی وقتا در مسیرها دچار مشکل می شه. آناکوندای سبز همه هیکل خودشو دور طعمه می پیچوند و همزمان با کشیدن اون داخل آب، طعمه رو خفه می کنه. این مار به جز در زمانایی که گرسنه س، حمله نمی کنه و معمولا وقتی سیر باشه، اصلا آسیبی به شما وارد نمی کنه، با این حال اگه در جنگلای آمازون با آناکوندای سبز روبرو شدید، بهتره پا به فرار بذارین!

موجودات ترسناک آمازون

پیرانا

یکی دیگه از این موجودات که آمازون در خودش جای داده، پیراناست. البته درباره پیرانا حرفای خوب زیادی وجود نداره و مردم فکر می کنن این ماهی خیلی تهاجمی هستن، اگه این طور نیس. پیراناها لاشخورهای آب هستن که از حیوانات و موجودات مرده در داخل آب می خورن. اونا وقتی به آدم یا حیوانات بزرگتر دیگه حمله می کنن که خیلی گرسنه باشن و البته اگه شمام بدشانس باشین و سر راهشون قرار گرفته باشین! پیرانا با اینکه فک قوی با دندونای تیزی داره، اما توانایی خوردن یه آدم کامل رو نداره، ولی شک نداشته باشین می تونه یه بخش رو عالی از شما جدا کنه!

موجودات ترسناک آمازون

پشه

در میون این موجودات خزنده، پشه کوچیکترین موجود کشنده لیست حساب می شه. پشها حامل مریضیایی مانند مالاریا هستن و اگه شما رو نیش بزنن، مریضی به سرعت وارد جریان خون شما می شه و اگه واکسینه نباشین، باعث مرگ شما می شه. چیزی که درباره این موجودات هست اینه که شما اصلا متوجه حضور اونا نمی شین و نمی دونین کی نیش تون زده ان! به خاطر همین باید از اونا بیشتر از یه مار ترسید و با اینکه ما فکر می کنیم ممکنه آسیب کمی به ما برسانند، اما اینطوری نیس.

موجودات ترسناک آمازون

عنکبوت

از عنکبوتای سرگردان برزیلی هشت گونه هست که همه اونا رو میشه در جنگلای آمازون پیدا کرد. این خونواده از عنکبوتا جز سمی ترین و وحشتناک ترین این حیوانات در دنیا هستن. اونا در هر بار نیش زدن حجم خیلی از سم خود رو وارد بدن قربونی می کنن که اگه به سرعت خارج نشه، باعث تنگی نفس می شه. البته این موجودات شبا در جست و جوی غذا بیرون میان و بهتره شبا رو در آمازون نگذرانید!

موجودات ترسناک آمازون

هزارپای بزرگ آمازون

هزارپای در حالت عادی خیلی دوست داشتنی نیس، حالا تصور کنین این هزارپا بزرگ شه و طولی به اندازه ۳۰ سانتی متر داشته باشه، حتما ترسناک هستش. این هزاپاها از هر چیزی که تصور کنین می خورن؛ موش، سوسمار، رتیل، پرندگان و حشرات! اونا به طعمه می چسبن و تا جایی که بتونن از خون اون می مکند. با اینکه هزاپای غول پیکر نمی تونه آدم رو بخوره، اما تب و لرز و درد شدیدی رو به وجود می آورد و بهتره از اونا فاصله بگیرین.

موجودات ترسناک آمازون

مورچه گلوله ای

حتما شمام از اون دسته آدمایی هستین که به نظرتون مورچها حیوانات بی آزاری هستن، اما مورچه گلوله ای با اینکه اندازه کوچیکی داره ولی واقعا یکی از خطرناک ترین موجودات در جنگلای آمازون هستش. نیش این نوع از مورچه حتی از نیش رتیل هم درد بیشتری داره و البته زهر هم داره؛ البته این زهر آدم رو نمی کشه، با این حال باعث فلج موقت ناحیه های دور و بر گاز می شه.

موجودات ترسناک آمازون

کیمن مشکی

شاید کیمنا ترسناک ترین تمساحا در سیاره زمین هستن! آمازون واقعا نقطه ایه که به نظر می رسه اونا باید منقرض شن، اما به دلیل قوانینی که واسه شکار نکردن اونا هست، در این نقطه گرد هم جمع شدن و زندگی می کنن. پوست تیره ای که این کیمنا دارن، به اونا کمک می کنه که موقع شکار خوب مخفی شن. این موجودات بیشتر بهتر می دونن ماهیا رو شکار کنن، اما اگه بیشتر از اندازه گرسنه باشن، سراغ حیوانات بزرگتری مانند گوزنا می رن.

جالبه بدونین که کیمنای جوون طعمه خوبی واسه آناکوندا و پلنگا هستن!

موجودات ترسناک آمازون

قورباغه زهرآگین

زهرآگین واقعا زیباست! هم قشنگتر و هم رنگارنگه که بسیار هم بی خطر به نظر می رسه. اما این قورباغه از اون بی گناه هاییه که باید بیشتر به اون دقت کنین، رنگ آمیزی متفاوت این قورباغه اصلا تصادفی نیس و مانند هشداریه که نباید به این قورباغه دست زد! سم این قورباغه از راه پوستش ترشح می شه و اگه اونو لمس کنین، دچار مشکل قلبی میشین.

موجودات ترسناک آمازون

حشره مرگ آور

با در نظر گرفتن نامی که این حشره داره، حتما تصور می کنین با چی روبرو هستین! این حشرها رو خیلی راحت میشه در طبیعت پیدا کرد! اونا واسه اینکه راحت تر بتونن زهر خودشون رو به سمت دیگه حشرات پرتاب کنن، از دهانشون استفاده می کنن که شاخکایی از اون بیرون اومده. با اینکه این حشرات مرگ آور بیشتر به حیوانات دیگه حمله می کنن، اما اگه انسانی سر راهشون باشه، ممکنه مورد حمله قرار بگیره، البته زهر اونا باعث مرگ آور نیس.

موجودات ترسناک آمازون

مارماهی الکتریکی

واسه این موجود تنها میشه از عنوان چندش آور استفاده کرد! مارماهی الکترویکی در عین حال یکی از باحال ترین موجودات در این سیاره س که توانایی تولید برقی پنج برابر بیشتر از جریان الکتریسیته ای که در خونه استفاده می کنین رو داره. این مارماهی در اول با برقی که خودش تولید می کنه طعمه رو فلج و بعد از اون همه اونو می خوره! با اینکه برقی که مارماهی تولید می کنه خیلی زیاده، اما احتمال اینکه آدم با شوک وارد شده به دلیل الکتریسیه بمیرد، خیلی ضعیفه، البته درد و احتمال فلج شدن حتما هست.

موجودات ترسناک آمازون

ترسناک ترین انگلای دنیا +عکس

ترسناک ترین تاب دنیا + عکس

ترسناک خبرگزاری مهر عجیب ترین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *