در سراسر دنیا، هستن کسائی که دست به دزدی میزنن و اگه بتونن از دست پلیس فرار کنن، خود رو صاحب مال می کنن و صاحب اموال مسروقه رو دست خالی باقی می ذارن.اما هستن این وسط که به دزدیایی دست زدن که کمی متفاوت تر بوده.

۱. هری وینستون

این دزدی در دسامبر سال ۲۰۰۸ انجام شده. در اون ۴ مرد که سه تای اونا لباس زنونه به تن داشتن وارد مغازه طلافروشی شده و به زور مغازه رو خالی می کنن. اونا به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار از این طلا فروشی سرقت کردن.

۲. آنتورپ دایاموند سنتر

الماسای نتراشیده قرار بود واسه پردازش از مرکز آنتورپ دایاموند سنتر منتقل شن که لئونادردو نتاربارتولو، سردسته حمله کنندگان به محموله با خالی کردن ۱۲۳ صندوق از ۱۸۹ جعبه پر از الماسا ، به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار سرقت رو انجام میده. این الماسا هیچوقت پیدا نشدن.

۳. دزدی بانک متحده کالیفرنیا

گروهی به سرکردگی آمیل دینسیو مبادرت به این دزدی کردن.اونا گاو صندوق این بانک رو به طور کامل خالی کرده و اینجوری ۳۰ میلیون دلار رو به سرقت بردن. شاید در مقایسه با بقیه مبالغی که در این لیست گفته شده، ۳۰ میلیون دلار در نظر اول کم به نظر برسه اما اگه بدونین که این دزدی در سال ۱۹۷۲ انجام شده، اون وقت خواهید دونست که این مبلغ در زمان خود بسیار مهم تر از ۱۰۰ میلیون دلار بوده.

۴. سرقت مسلحانه فرودگاه سپال

هدف این دزدی، سرقت مقدار زیادی الماس بوده که با ثبت بزرگترین دزدی الماس و جواهرات به نام خود، به ارزش ۱۱۸ میلیون دلار همراه بوده. برخلاف بقیه سرقتا که بسیار برنامه ریزی شده بوده این دزدی فقط با تهدید اسلحه، درگیری و در آخر ربایش انجام شده.

۵. بریتیش بنک در خاورمیانه

در سال ۱۹۷۰، یه گروه تروریستی به نام “پی ال اون” به جهت نیاز مالی تصمیم به سرقت از چند بانک گرفتن که بزرگترین اون از بانک بریتیش بنک خاورمیانه بود. در این سرقت ۲۵ میلیون دلار پول نقد، دلار و سهام به سرقت رفت که برابر ارزش ۱۰۰میلیون دلار امروزه.

۶. صندوق امانات نایتس بریج

والریو ویس دزد مشهوری بود که از ایتالیا به انگلیس جا به جایی مکان می کنه و تصمیم میگیره به فعالیت خود ادامه بده. ایشون در کنار گروهش به صندوق امانات بانک نایتس بریج دستبرد زد و ۱۷۴ میلیون دلار رو به سرقت برد.در واقع کل مقادیر موجود در صندوقا رو خالی کرد. هر چند ایشون در برگشت دوباره خود به انگلیس واسه خرید و تحویل گرفتن ماشین فراری اش دستگیر شد و به ۲۰ سال زندان محکوم گردید. اونو در سال ۲۰۰۰ به قتل رساندند.

۷. سرقت بانک بغداد

این سرقت در سال ۲۰۰۷ از راه سه نگهبان از نگهبانای خود بانک انجام شده. اونا که به نظر می رسید از راه گروهکی نظامی پشتیبانی می شدن طی برنامه ای ۲۸۲ میلیون دلار از بانک بغداد رو به سرقت بردن. هیچوقت این پول پیدا نشد و رسانه های عراق هم پوشش مناسبی به این خبر ندادند و موضوع در هاله ای از ابهام فرو رفت و فراموش شد.

۸. موزه بوستن

دو مرد که خود رو به مسئولین امنیتی موزه معرفی می کنن تحت این عنوان که یه بازرسی معمولی دارن، طی ۸۱ دقیقه ای که در اختیار داشتن، ۱۲ تابلوی نفیس نقاشی رو به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به سرقت می برن. این سرقت ۲۰ سال پیش انجام شده.

۹. سرقت اوراق بهادر

در اواخر تابستون سال ۱۹۹۰ شخصی که پیک اوراق بهادر در وجه حامل بود ، مورد سرقت قرار میگیره. فردی که دست به این سرقت زده بسیار خوش شانس بوده چون این اوراق بهادر به ارزش ۲۹۲ میلیون پوند در زمان خود ارزش داشت و مثل پول نقد در دستان این دزد خوش شانس قرار میگیره.

۱۰. بانک مرکزی عراق

صدام حسین همیشه به این تصور بود که بانک مرکزی عراق واسه اونه و اون اجازه داره به هر میزانی که می خواد از اون برداشت کنه. اینجوری اون ۱ میلیارد دلار از بانک مرکزی به حساب پسرش واریز می کنه. البته یه مدت بعد دستگیر و سرنگون شد.

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *