قصد سفر به اسپانیا رو دارین؟ جاذبه های تاریخی اسپانیا مطمئنا یکی از گزینه های شما هستش، این وسط می خواهیم به معرفی ۱۰ تا از زیباترین قلعه های اسپانیا بپردازیم:

در بیشتر قسمت ها ، قلعه های موجود در اسپانیا به طور زیبایی ساخته نشده با اینکه در بعضی موارد هم استثنا هست. این بناها بیشتر بی روح، جدی و ترسناک هستن. اونا معمولا واسه مواظبت و محاصره ی اشغالگرانی مثل اهالی شمال افریقا تا پادشاه استان های همسایه طراحی شده بودن.در بعضی از مواقع خونواده سلطنتی به مدت کوتاهی در اون زندگی می کردن اما بیشتر ساکنان اون ها زندانیان سیاسی و حاکمان وقت بود.

۱۰.قلعه لورکا (Lorca Castle):

قلعه لورکا-lorca_castle

قلعه لورکا در استان مورسیا واقع شده و به عنوان یه قلعه دفاعی طراحی شده بود. از زمان ساخت اون در قرون وسطی، هیچوقت به زور بوسیله حمله کنندگان گرفته نشده و همین معنی هم خوب در مورد اون صادقه. یکی از مواردی که امروزه در قلعه به نمایش گذاشته می شه ، حمله به اون هستش. این قلعه در موقعیتی قرار گرفته که به عنوان سنگر خورشید مشهور و شناخته شده. این مکان رویدادهای فرهنگی و تاریخی مختلفی داره. قلعه و نمایشگاه های اون در ناحیه ی بزرگی پراکنده شده و همین امر می تونه واسه بازدید کنندگانی که دارای مشکلات جسمی و حرکتی هستن مانع بزرگی بسازه.

۹.قلعه کوکا (Coca Castle):

قلعه کوکا در میان بقیه قلعه های اسپانیا استثنایی و خاص هستش. این قلعه فقط سه طرف داره و در دامنه ی کوه ساخته شده که از حمله اشغالگران و حمله کنندگان از عقب جلوگیری می کنه. قلعه کوکا هچنین به خاطر معماری اون استثنایی و خاص هستش چون این معماری با اینکه بوسیله مسیحی ها در اواسط قرن پانزدهم ساخته شده اما از موروها تاثیر زیادی گرفته. بیشتر بخش داخلی اون در قرن گذشته تخریب شده اما بخش خارجی اون هنوز دست نخورده باقی مونده. قلعه کوکا به عنوان یه سفر یه روزه از سگوبیا بسیار عالیه و فقط واسه تورهای گردشگری بازه.

۸.قلعه لا موتا (Castle of La Mota):

قلعه لا موتا-castle_of_la_mota

قلعه لاموتا یه سنگر بازسازی شده که قدمت اون به قرن یازدهم برمیگرده. در طول قرن ها ، پادشاهان کاستیل و آراگون بر سر اون می جنگیدن اما از قرن پانزدهم این بنا در اختیار کاستیل قرار گرفت. از اونجایی که این قلعه در تپه ای به نام Medina del Campo در استان وایادولید قرار گرفته، در ناحیه ی دور و بر غالبه. در زمان های قدیمی ، مردم از راه یه پل متحرک وارد قلعه می شدن. این قلعه و سنگر قرون وسطی ، در طول سال ها بازسازی شده. در وقتی ، از اون به عنوان زندانی واسه محکومان استفاده می شده. این مکان هم اینکه منزل آدمایی مثل هرناندو پیزارو ، فاتح پرو و ​​ Cesare Borgia هم بوده.

۷.قلعه بلور (Bellver Castle):

قلعه بلور-Bellver-Castle

مسافرایی که می خواهند از این قلعه بازدید کنن باید خود رو به جزیره ی مایورکا برسانند. این قلعه نه فقط در میان بقیه قلعه های اسپانیا بلکه در میان قلعه های اروپا هم استثنایی و خاص هستش چون شکلی دایره ای داره. نه فقط دیواره های دور و بر اون به صورت کروی و دایره ای هستن بلکه برج و خود قلعه هم همینطوری ساخته شده. پادشاه جیمز دوم در مایورکا این قلعه رو در قرن چهاردهم بنا کرده. این قلعه بعدا به عنوان زندان نظامی واسه زندانیان سیاسی استفاده شد. امروزه این قلعه میزبان موزه ی تاریخیه. قلعه بلور بوسیله جنگل ها محاصره شده و امروزه میزبان رویدادای فرهنگی مختلفی مثل کنسرت ها هستش.

۶.قلعه Manzanares el Real:

این قلعه نمایانگر تصویری با ابهت از قلعه های قرن پانزدهم بوده و یکی از قلعه هاییه که خوب در ناحیه ی مادرید حفظ شده. این قلعه به خاطر اینکه در صحنه ای از فیلم حماسی ال سید نشون داده شده، مشهور گشته. این قلعه هم اینکه به عنوان قلعه د لس مندوزا شناخته شده چون یه کاخ ریاست جمهوری واسه این خونواده بود.این قلعه ۶ طبقه ای به طور کامل از گرانیت ساخته شده ونمونه ی خوبی از معماری نظامیه. امروزه این بنا میزبان موزه ای در قلعه اسپانیاست.

۵.قلعه آلکازابا آلمریا:

قلعه آلکازابا آلمریا-alcazaba_of_almeria

این قلعه در جنوب اسپانیا واقع شده و روی تپه مشرف به شهرستان آلمریا قرار گرفته. واژه ی آلکازابا از کلمه ای عربی گرفته شده. خونه ها و مغازه ها درداخل این بنا هست. این بنا در اول در قرن دهم بوسیله مسلمانان ساخته شد و بعد بوسیله کاتولیک ها تکمیل شد و موارد دیگه به اون اضافه گردید. علاقه مندان به سینما ممکنه بخشی از این قلعه رو خوب بشناسن به خصوص اگه فیلم هایی مثل ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی رو مشاهده کرده باشن.

۴.قلعه پنافیل(Penafiel Castle):

قلعه پنافیل-penafiel_castle

این قلعه دراز بوده و تقریبا ۱۵۰ متره و در تپه های پنافیل در استان وایادولید قرار گرفته. بعضی فکر می کنند درازی این قلعه مثل یه کشتیه که دارای ۳۰ متر ارتفاعه. این قلعه ، بین قرن نهم و پانزدهم ساخته شده. امروزه این قلعه میزبان موزه س.

۳.قلعه Olite:

قلعه olite_castle

سفر به قلعه Olite تجربه ی یه فرهنگ خونواده سلطنتی جور واجور در اسپانیاست. این مکان به عنوان کاخ Real de Olite هم شناخته شده و روی خرابه های رومی قرن اول ساخته شده بود، هر چند ساخت و ساز قلعه تا چندقرن بعد هم انجام نشد.هر چند دولت اسپانیا از سال ۱۹۳۷ به بازسازی این قلعه پرداختن اما بیشتر قسمت های اون تخریب شده.

۲.قصر آلکازار سگوویا:

این قلعه به عنوان یه سنگر ساخته شده بود. این قلعه متناسب با افسانه های اروپایی بوده و الهام گرفته از قلعه سیندرلا در والت دیزنی است. قلعه سگوویا روی یه تپه واقع شده و به بازدید کنندگان اجازه می دهد حسی مثل کشتی رانی در اون داشته باشن. پادشاهانی که در این قلعه زندگی می کردن شامل ایزابلا اوله که در سال ۱۴۷۴ در این مکان تاجگذاری کرده. امروزه از این قلعه به عنوان موزه استفاده می شه.

۱.قلعه الحمرا:

قلعه الحمرا-alhambra

مسافرایی که تنها زمان بازدید از یه قلعه رو دارن بهتره از این قلعه دیدن کنن. این بنا به خاطر ساختاری که داره در اسپانیا مشهور شده. ترجمه ی الحمرا به معنی قلعه قرمزه. جزییات معماری در اون بسیار ظریف و قشنگتر بوده و نشون دهنده ی تاثیر موروها در اون هستش. به خاطر جذابیت بی شمار این بنا، معمولا تعداد بازدید کنندگان محدود شده. بیشتر مقامات رسمی و دولتی پیشنهاد می کنن قبل از سفر به این ناحیه بلیت رزور شه.

زیباترین کلیساهای اسپانیا

دیدنی ترین مکانای اروپا

تور اسپانیا جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *