تعداد قایقای تفریحی که در دنیا هست خیلی زیاده اما بعضی از اونا با دیگه قایقا تفاوتایی هم دارن مثلا امکانات بیشتر و هم اینکه طراحی جذاب تری دارن. این قایقا البته زیاد نیستن و معمولا براساس سفارشا خاص ساخته می شن.

قایق جزیره ای

قایق جزیره ای

این قایق به عنوان یکی از لوکس ترین قایقایی شناخته می شه که قراره تا چند سال آینده ساخته شه. این قایق تفریحی بوسیله یه شرکت انگلیسی ساخته می شه و نام اون هم قایق جزیره ایه. طراحی این قایق بسیار حیرت انگیزه چون که از نظر زیبایی هیچی کم نداره و امکانات اون هم مانند سینما و کتابخونه مجهز و… واقعا بی نظیره. نکته باحال در مورد این قایق وجود یه آبشار و یه کوه آتیش فشان روی اون هستش.

قایق “Turanor”

این قایق شاید از نظر ظاهری خیلی قشنگتر نباشه اما یکی از لوکس ترین و منحصر به فردترین قایقای دنیا هستش. این قایق به عنوان بزرگترین قایق خورشیدی دنیا شناخته می شه و می تونه به مدت سه روز شارژ رو در دل خودش ذخیره سازی کنه. این قایق با سیستم ذخیره سازی خوبی که داره به شما این امکان رو میده تا شبا هم به حرکت خودتون ادامه بدید. این قایق نزدیک به ۸.۵ تن وزن داره.

قایق”Adastra”

این قایق در کنار ظاهر بسیار عجیب و البته زیبای که داره یه نکته بسیار باحال هم داره که اونم سیستم کنترلی اون هستش. این قایق از طریق آیپد کنترل می شه. این قایق که اندازه ای ۴۲ متری داره و می تونه با یه بار سوخت گیری عرض اقیانوس اطلس رو بپیماید. در این کشتی از آخرین تکنولوژیای استفاده شده و البته قیمت اون هم نزدیک به ۱۵ میلیون دلاره و ۵ سال زمان واسه ساخت اون نیازه.

خونه قایقی

خونه قایقی

این قایق بیشتر یه خانه س تا اینکه یه قایق تفریحی باشه. این قایق به عنوان یه خونه ویلایی مدرن که روی آب شناوره شناخته می شه و تموم امکانات در اون هست. در این قایق آشپزخانه، دستشویی، اتاق خواب و حتی اتاق پذیرایی هم می تونین ببینین. این قایق ۲۰ متر طول داره و عرض اون هم ۶.۷ متره.

شهر شناور

شهر شناور

این شهر شناور یه قایق بسیار بزرگ و بسیارلوکسه که قراره تا سال ۲۰۱۳ به آب انداخته شه. این قایق می تونه به عنوان بزرگترین قایق تفریحی در دنیا شناخته شه و در اون از آخرین امکانات هست. هزینه زندگی در این شهر ماهی ۱۶۰۰ دلار تخمین زده شده.

قایق “Oculus”

این قایق بسیار استثنایی و خاص هستش و نزدیک به ۷۵ متر طول اون هستش. این قایق که در حد یه طرحه می تواند۱۲ نفر رو در خودش جای دهد و امکانات اون درحد بسیار عالی و در سطح بهترین خونه های شهریه و همه امکانات حتی اینترنت بی سیم هم داره. این قایق در سه طبقه طراحی شده و در میان اون هم یه آسانسور واسه رابطه طبقات قرار داره.

قایق “Vertigo”

قایق ورتیگو یکی از بلندترین و بزرگترین قایقای تفریحی و بادبانی دنیا هستش و بوسیله فردی به نام ” فیلپ برند” طراحی شده. این قایق هم به همه امکانات مجهزه و از اون به عنوان باشکوه ترین قایق بادبانی و ماهیگیری دنیا هم نام برده می شه.

قایق “Iguana 29”

این قایق شاید به نظر خیلی باشکوه نباشه اما بسیار سریع و باقدرته. هم اینکه دارای بعضی از امکانات اولیه هم هست. نکته اصلی در مورد این قایق اینه که می تونه در خشکی و آب حرکت کنه. این بدین منظوره که این قایق یه هاورکرافت هم هست.

قایق “Eclipse”

این قایق به عنوان بلندترین و گرانترین قایق دنیا شناخته می شه چون که قیمت اون در حدود ۸۰۰ میلیون دلار تخمین زده می شه و بوسیله یه میلیونر روسی و مالک باشگاه چلسی رومن آبراموویچ خریداری شده. این قایق دارای دو محل فرود هلیکوپتر و هم اینکه ۲۴ اتاق مهمونه. این قایق ۱۶۴ متر طول داره و از امکانات اون میشه به یه زیر دریایی کوچیک و دو استخر اشاره کرد.

قایق “ORSOS”

شرکت المانی ORSOS  طرحایی از یه قایق بسیار لوکس با قیمتی نزدیک به ۴.۶ میلیون دلار رو ارائه کرده که در اون شما می تونین استخر، اشپزخانه، اتاق پذیرایی و حتی سینما اشاره کرد. این قایق با به کار گیری سیستمای خورشیدی کار می کنه و هم اینکه توانایی جابه جا کردن ۱۲ نفر رو داره.

باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *