در تحقیقی که دانشگاه ایالتی آریزونا روی گروهی از دانشجویان انجام داده به لیستی از ۱۰ قانون برتر واسه حفظ دوستان و بهبود کارکرد در شبکه های اجتماعی رسیده که با عمل به اون ها علاوه بر روابط اجتماعی مجازی خوب، در دنیای واقعی هم دوستان بهتری دارید.

توجه کنین که این یافته ها در بررسی روی گروهی از دانشجویان که در واقعیت و فیسبوک با هم در تعامل بوده ان به دست آمده و ممکنه واسه دیگه کاربران شبکه های اجتماعی اینطوری اهمیت نداشته باشه اما به هر صورت نکات مهمی هستن که رعایت اون ها رو به همه پیشنهاد می کنیم.

۱۰. جوابگو باشین

facebook-like

بیشتر کاربران به روابط دوطرفه در شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی میدن، پس اگه درخواست کسی رو روی دیوار فیسبوک خود دیدید حتماً به ایشون جواب بدید و به لایک اکتفا نکنین.

۹. بی احترامی نکنین

distrub

اگه نسبت به دوست خود در فیسبوک صفت نامناسبی به کار ببرین، یا با کلماتی ناجور نسبت به مطلبی اعلام نظر کنین این کلمات در نظر بقیه شما رو فرد نامناسبی جلوه میده.

۸. قبل از فرستان فکر کنین

همونطور که از قدیم گفته ان قبل اینکه کلامی به زبون بیارین درباره اون فکر کنین، در دنیای مجازی هم باید قبل از هر انتشار به عواقب و تأثیری که اون مطلب در جامعه ی مخاطبین شما می ذاره بیشتر فکر کنین.

۷. دوبارهً ارسال نکنین

fb-ticker

اگه دوستی مطلبی رو که شما روی دیوار فیسبوکش نوشته بودین حذف کرد، یا تگ خود رو از مطلبی که شما ایشون رو تگ کرده بودین حذف کرد یا در خواست شما رو رد کرد، در دنیای مجازی بی ادبیه که دوباره ایشون رو تگ کنین و یا مطلبی رو روی دیوار اون بنویسین.

۶. ناشناس نمونید

facebook-friend

فیسبوک و دیگه شبکه های اجتماعی جایگزینی واسه روابط روبرو نیستن. دوست واقعی کسیه که در کنار شبکه های مجازی در دنیای واقعی هم با دوستای خود در رابطه باشه.

۵. درستکار باشین

digital-romance

واسه دوستان شما خیلی با اهمیته که رفتاری مثبت و مناسب از شما در فیسبوک ببینن، و این درستکاری در شبکه های اجتماعی اعتماد دوستانتون رو در دنیای واقعی به همراه داره.

۴. معتاد اینترنت نشید

internet-addiction

فقط آدم های بیکار تموم وقت خود رو در شبکه های اجتماعی هدر میدن، و دوستان شما خوب این مطلب رو درک می کنن.

۳. از خودتون حفاظت کنین

DataSecurityTravel

بیشتر فکر کنین، تصاویر و یا اطلاعاتی رو در فیسبوک منتشر نکنین که در آینده کسی بتونه از اون ها بر علیه شما سو استفاده کنه.

۲. دوباره فکر کنین

haghighi

خیلی از کاربران شبکه های اجتماعی از واژه ای به نام حس مشترک در توجیه رفتاری که در شبکه های اجتماعی داشته ان نام می برند. بر احساسات خود کنترل داشته باشین و اشتباه بقیه رو تکرار نکنین. کلماتی که منتشر می کنین بیان کننده شخصیت اجتماعی شما هستش پس هیچوقت در همراهی با موج های احساسی در فیسبوک جملاتی رو منتشر نکنین که شخصیت متضادی از شما رو واسه بقیه به نمایش بزاره.

۱. آینده رو در نظر داشته باشین

future-family

همیشه به آدمایی که ممکنه در آینده پست های فیسبوک شما رو بخونن فکر کنین. تصور کنین در برابر چشم یه همسر، یه دوست، یه کارفرما یا همکار، خونواده و یا بچه این پست چه چهره ای از شما رو به نمایش می ذاره؛ به آینده ی خود فکر کنین.

اعتیاد به تلگرام و فیسبوک + راه درمان اون

نکات جالبی که شاید در مورد مارک زاکربرگ نمی دونین

آموزش فارسی کار با فیس بوک زومیت فیس بوک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *