هر انسانی در طول زندگی خود عادتایی رو تجربه میکنه که شاید بوجود اومدن اونا اختیاری نباشه اما کنترل اونا بسیار ساده و به طور کاملً در اختیار خودشه ! پس بیایید با ۱۰ رفتاری که مورد پسند زنا نیس آشنا شید و تلاش کنین از این پس در رفتاراتون تغییر بسازین.

مرد

مرد بودن ساده نیس. اینکه بخواین مرد غالب باشین سخت تر هم می شه، اونا باحالند. اعتمادبه نفسی عالی دارن. طوری وارد اتاق می شن که همه نگاه ها رو به سمت خود می کشونن. وقتی حرف می زنند، بقیه فقط گوش می کنن. مردهای دیگه دوست دارن با اونا نشست و برخاست کنن. خانمها دوست دارن اونا رو مال خود کنن. اونا مردهای غالب هستن.

مردان غالب چند ویژگی خاص دارن. اونا رهبرانی مادرزادی هستن. رهبری می کنن، تامین می کنن و مواظبت می کنن (از همسرشون، دوستانشون، هم تیمی هاشون و امثال اون).

دنیای همیشه در تغییر، فرصت های زیادی رو در اختیار مرد غالب قرار می دهد. وقتی مردان دیگه تغییر رو به چشم بحران می بینن، مرد غالب در عنصر طبیعی خود به سر می برد. اون همیشگی دلیل و معلول ها رو می بیند و هر فرصت رو به مزیتی واسه خود تبدیل می کنه. اون عاشق برنده شدنه و عالی هم از پس اون برمی آید.

اون نگران تصویر خود نیس—فقط می خواهد در بازی برنده شه، این بازی هر چی که باشه، و بقیه باید از اون پیروی کنن. بقیه از سبک اون، حرف زدنش و ظاهرش تقلید می کنن. مرد غالب هیچوقت از کسی تقلید نمی کنه.

مرد غالب هیچ ترس ای از جنگ نداره. اون بهترین رهبر روی زمینه.

اما کارایی هم هست که مرد غالب هیچوقت انجام نمی دهد. در زیر به ۱۰ خصوصیتی که نشون می دهد مرد غالب نیستین اشاره می کنیم:

۱- اجازه می بدید نامزدتون پول شام رو حساب کنه.

مرد غالب همیشه تامین کننده دیگرونه. اگه خانمی که همراه اونه بخواد اینجور کاری کنه، اون به آرومی صورتحساب رو می گیرد و می گوید، “این مربوط به منه.” و این اتمام بحثه.

۲- هیچوقت معذرت خواهی نمی کنین، حتی وقتی اشتباه کرده اید.

مرد غالب خیلی راحت اشتباه خود رو می پذیرد و می گوید، “من اشتباه کردم. معذرت می خواهم.” و درصورت امکان اشتباه خود رو جبران می کنه.

۳- به دنبال تایید بقیه هستین.

مرد غالب هیچوقت منتظر تایید کسی نیس. اصل خودِ اونه.

۴- غیبت می کنین.

درمورد رئیستان، همکارتون، دوستتون، نامزدتون. از بیان کردن مشکل های بقیه و حتی مسخره کردن اونا باکی ندارین. مرد غالب هیچوقت به دور و بری ها خود خیانت نمی کنه. لازم نیس که با کوچیک کردن بقیه خود رو بزرگ کنه.

۵- ترس شما بحرانه.

عنصر طبیعی مرد غالب تغییره. تغییر سریع چالشی باحال واسه اونه. اون می تونید خیلی سریع وضعیت رو بررسی کنه، تا جاییکه زمان به اون اجازه می دهد تلاش خود رو استفاده کنه و اگه وقت نداشته باشه، برحسب تجربیات قبلی اقدامات لازم رو قاطعانه انجام می دهد.

۶- قبل اینکه فکر کنین عمل می کنین.

مرد غالب با سرعتی فوق العاده عمل می کنه اما همیشه قبل اینکه وارد عمل شه، خوب فکر می کنه.

۷- تقصیر رو به گردن بقیه میندازین.

مرد غالب مسئولیت اعمال و رفتارای خود رو می پذیرد.

۸- دروغ می گویید.

به رئیستان، دوستتون، نامزدتون. مرد غالب دروغگو نیس. اون مردی راسخه و حرف هاش رو رک و راست می زند. لازم نیس واسه اشتباهی که کرده دروغ بگه. اون همیشه کاری رو انجام می دهد که درسته.

۹- واسه جلو افتادن به بقیه خیانت می کنین.

مرد غالب هیچوقت به دور و بری ها خود خیانت نمی کنه.

۱۰- به بقیه قلدری می کنین.

مرد غالب فقط در مواقع ضرورت وارد جنگ می شه و اگه مسئله جدی باشه واسه اینکه با یه نفر قوی تر، بزرگ تر و با موقعیتی بهتر از خودش وارد جنگ شه دودلی به دل راه نمی دهد. و به خاطر اراده اش، احتمال اینکه برنده باشه خیلی زیاده.

 

 

منبع : مردمون / mardoman.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *