شغل دانشجویی

می دونین وجه مشترک شرکتایی مثل مایکروسافت، دل، نپستر و فیس بوک چیه؟ غیر از این که این شرکتا در ربع قرن گذشته جزء شرکتایی بودن که تغییر و تحولات بزرگی رو در بازار به وجود آورده ان، همه اونا از راه دانشجویان دانشگاه تاسیس شدن. شک نداشته باشینً همه نمی تونن مارک زاکربرگ باشن، اما به طور حتم امکان راه اندازی یه کار و کاسبی کوچیک در دانشگاه هست. شغلای زیادی وجود دارن که بدون سرمایه گذاری یا با سرمایه گذاری کمی راه اندازی می شن و نیاز به فضای اداری هم ندارن. کارآفرینی در دانشگاه علاوه بر ایجاد رابطه های باارزش، تولید درآمد کرده و به دانشجو کمک می کنه تا از پس شهریه، خورد و خوراک و کتابای درسی گرانقیمت بربیاید.

اینجا می خوایم کسب و کارایی رو به شما معرفی کنیم که می تونین در دوران دانشجویی خود به سراغ اونا برید و کسب درآمد کنین.

مشاور IT

فناوری اطلاعات یکی از بخشای کاریه که حتی داشتن چند سال تجربه نمی تونه به شخص کمک کنه. دانشجویان معمولاً جدیدترین مهارت ها رو در این بخش دارن و از جدیدترین فناوریا باخبر هستن. اگه اون قدر اعتماد به نفس ندارین که خود رو به عنوان مشاور IT معرفی کنین، به دور و بریا و هم دانشگاهیای خودتون بگید که می تونین به کسائی که مشکلات کامپیوتری دارن و خیلی از فناوری سررشته ندارن، کمک کنین.

مشاور شبکه های اجتماعی

دانشجویان بیشتر در روند شبکه های اجتماعی بسیار پیشرو و مبتکر هستن. از این علم و تجربه واسه مشاوره دادن به شرکتا در روش هدف دار شبکه اجتماعی اونا استفاده کنین و اونا رو به کانالایی معرفی کنین که بتونن پیامشان رو در اونجا ابلاغ کنن.

طراحی گرافیکی

مشاوره در مورد طراحی گرافیکی بیشتر به خلاقیت و استعداد بستگی داره تا به چند سال تجربه. دانشجویان رشته طراحی باید از بهترین پروژه های کلاسی خود یه پرونده هنری جفت و جور کنن، کارتای ویزیت جذاب و قشنگتر چاپ کنن یا اونا رو تو یه سایت ارائه بدن و کار خود رو شروع کنین.

طراحی سایت

دانشجویان بسیار بیشتر از قبل مجبوراند سایت طراحی کنن. خیلی از دانشجویان این کار رو واسه گروه یا انجمن دانشجویی، هم دانشگاهیا یا واسه وبلاگ شخصی خود انجام میدن. دانشجویان می تونن از این سایتا مثلا استفاده کنن و با تقویت کار خود، از راه طراحی سایت کسب درآمد کنن.

عکاسی

به لطف شبکه های اجتماعی، جهان واسه ایجاد رابطه بیشتر به طرف به کار گیری تصویر پیش میره. با افزایش نیاز به محتوای تصویری، به کار گیری عکاسان آماتور باب شده و به واسطه پیشرفتایی که در بخش فناوری انجام شده این عکاسان آماتور می تونن کارایی با کیفیت بالا تولید کنن.

تدریس خصوصی

دانشجویان می تونن به تدریس خصوصی بپردازند و از این راه کسب درآمد کنن. اونا می تونن با در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود یا رشته ای که در اون اطلاعات علمی کافی دارن به تدریس خصوصی مشغول شن.

خدمات نظافتی

خوبی کار در کار و کاسبیای نظافتی اینه که زمان کاری مشخصی ندارن و نیاز به مکان اداری هم نیس.

شرکت در طرحای علمی و صنعتی دانشگاه

از جمله بهترین کارای دانشجویی، شرکت در طرحای علمی و صنعتیه. در واقع استادان دانشگاه بهتر می دونن از دانشجویان با در نظر گرفتن تواناهایی علمی شون در این طرحا استفاده کنن، در این صورت دانشجو می تونه هم کسب درآمد کنه و هم کسب تجربه.

کار در کارگاه های صنعتی

بعضی دانشجویان واسه پول درآوردن مجبوراند به شغلای نامربوط با رشته خود روی بیارن. مثلاً کار در کارگاه ها، هتلا، رستوران ها از جمله شغلایی هستن که دانشجویان در فصل تعطیلات به سراغ اونا می رن. حتی اگه کار و کاسبی ای از راه یه دانشجو در دانشگاه شروع شه، بازم یه کار و کاسبی واقعیه، با امتیازات واقعی و خطرات واقعی. کارآفرینی دانشگاهی می تونه روش فوق العاده ای واسه کسب درآمد و صاف کردن راه پیشرفت شغلی بعد از فارغ التحصیلی باشه.

اپراتوری سایت

یکی از بهترین کارایی که یه دانشجو می تونه به سراغ اش بره، اپراتوری و مدیریت سایتای اینترنتی از راه دوره. اپراتوری شغلی پاره وقت و کم دردسره و معمولا مشخصه که روزی چند ساعت باید صرف اون شه. بعضی روزا می تونین وقت بیشتری بذارین و بعضی روزا وقت کمتری پای سایت بشینین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *