مشاغل افسردگی زا stressed-worker

بعضی از شغلا به دلیل استرس، ساعات کاری غیر قابل پیش بینی یا طولانی و یا کنترل کم احتمال بیشتری واسه دچار شدن به افسردگی دارن.

در این مقاله ۱۰ زمینه شغلی هست که به احتمال زیاد کارکنان گزارشی از افسردگی کلی رو گزارش می کنن.

مشاغل و افسردگی

در این مقاله ۱۰ شغل (از ۲۱ دسته کلی شغلی) که در اون کارکنانی که تموم وقت مشغول کار هستن، هرساله در مورد افسردگی نسبت به بقیه گزارش بیشتری داشتن رو بررسی کردیم. اما اگه می خواین یه پرستار باشین (شماره ۴)، این بدون معنا نیس که شما باید یه حرفه دیگه رو انتخاب کنین.

دبورا فیریک، مشاور سلامت روانی در بوفالو می گوید: “جنبه های خاص ای از هر شغل هست که می تونه باعث افسردگی شه و یا افسردگی رو شدید شدن کنه” ” آدمایی که مشاغل با استرس بالا دارن اگه از خودشون مراقبت کنن و کمکی که نیاز دارن رو دریافت کنن، شانس بیشتری واسه مدیریت شغل خود و نبود درگیری با مشکلات روحی رو دارن.”

مشاغل پر استرس

  1. پرستار سن و سال دار / مراقب کودک

سرویس دهندگان مراقبت شخصی در بالاترین جایگاه لیست قرار دارن و تقریبا ۱۱٪ از افراد در این مورد از افسردگی کلی گزارش میدن. ( این اندازه در افراد بی کار ۱۳ درصد و در کل جمعیت ۷ درصده. )

Christopher Willard روانشناس بالینی در دانشگاه تافتس و نویسنده کتالب ذهن کودک می گوید: “یه روز معمولی در این مورد شغلی می تونه شامل تغذیه، استحمام و مراقبت از آدمایی باشه که بیشتر قادر به بیان تشکر نیستن چون که اون ها یا زیادتر از اندازه مریض هستن، یا سن کمی دارن و یا عادت به سپاسگذاری ندارن.

“دیدن آدمایی که مریض هستن و از تقویت مثبت زیادی بهره مند نیستن، استرس زاست”

شغلای با بیشتر اندازه استرس و افسردگی

  1. کارکنان خدمات غذایی

بعد از سرویس دهندگان مراقبت شخصی، کارکنان خدمات غذایی درلیست این ۱۰ شغل با اندازه بالای افسردگی قرار دارن.

بدیش اینه آدمایی که این شغل رو دارن بیشتر حقوق کمی دریافت می کنن و هر روز با آدمایی سر و کار دارن و که به اونا می گن چه کاری بکنن. در حالی که در ۱۰ درصد از صاحبان این مشاغل در سال گذشته افسردگی رو گزارش دادن ، تقریبا ۱۵ درصد از این گزارش دهندگان خانوم هستن.

Legge میگه: “این کار هم بیشتر یه کار بدون سپاسگذاریه.” مردم واقعا می تونن خشن باشن و فشار فیزیکی زیادی روی فرد باشه. وقتی این فرد دپرس شه، پرانرژی موندن که لازمه کارشه براش خیلی سخت می شه. در نتیجه به مراتب کار هم سخت تر می شه.

شغلای استرس زا

  1. مددکاران اجتماعی

از قرار گرفتن این شغل در نزدیکی بالاترین جایگاه این لیست، تعجب نکنین. در رابطه بودن با کودکانی که مورد آزار قرار گرفتن و یا خونواده های در آستانه هر بحران قابل تصور، این شغل رو به شغلی پر استرس که بیشتر ۲۴-۷( ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته) است، تبدیل می کنه. Willard می گوید: ” این می تونه یه فرهنگ باشه که می گوید واسه انجام یه کار خوب، شما باید واقعا خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین و بیشتر فداکاری کنین.”

از اونجا که مددکاران اجتماعی با آدمایی که نیازمند هستن سر و کار دارن، این فداکاری زیاد واسه پیشرفت کار، سخته. من می بینم که مددکاران اجتماعی خیلی زود از پا در میان.

مشاغل با خطر افسردگی بالا

  1. کارمندان خدمات درمانی

این زمینه شغلی پزشکان، پرستاران، پزشکان و حرفه های دیگه رو که بیشترین کار رو بدون دریافت حقوق بالا انجام میدن شامل می شه. ممکنه کارکنان خدمات درمانی، ساعات کاری طولانی و بی نظم داشته باشن که در اون زندگی بقیه واقعا در دستانشون باشه.

ویلارد میگه: “هر روز اون ها مریضی، ضربه روحی و مرگ رو می بینن و با اعضای خونواده بیماران سر و کار دارن و این می تونه چشم اندازی تیره باشه که باعث شه جهان از دیدگاه این افراد مکانی غمگین تر باشه”

شغلای با افسردگی زیاد

  1. هنرمندان ، نویسندگان

این مشاغل می تونه حقوق بی نظم، ساعات نامشخص و تنهایی رو به همراه داشته باشن.

افراد خلاق ممکنه اندازه های بالاتری از مشکلات خلقی داشته باشن؛ در حدود ۹ درصد از بروز افسردگی اصلی در سال گذشته رو این افراد گزارش دادن. در مردان، این بحث کاریه که به احتمال زیاد مربوط به یه قسمت از افسردگی کلی ( نزدیک به ۷ ٪ در کارکنان تموم وقت ) است.

Legge می گوید: ” چیزی که من در هنرمندان می بینم یه مریضی دو قطبیه. افسردگی واسه کسائی که حرفه هنری دارن چیزی معموله و سبک زندگی این افراد این شرایط رو شدید شدن می کنه.”

مشاغل استرس آور

  1. معلمان

به نظر می رسه تقاضاهای معلمان همیشه در حال رشده. بسیاری پس از مدرسه کار می کنن و بعد کار رو به خونه می برن. در خیلی از نقاط، اونا یاد می گیرن که کار زیاد رو با کمترین مقدار انجام میدن.

Willard می گوید: ” فشارهای خیلی از طرف خیلی از مخاطبان جور واجور از جمله بچه ها، والدین اون ها، و مدارسی که تلاش در استانداردسازی دارن، هست. این کار باعث می شه که معلمان به سختی کار خود رو بکنن و همیشه به این فکر کنن که به چه دلیل کار در این مورد رو شروع کردن.

  1. کارکنان پشتیبان اداری

افراد در این مورد می تونن از یه مورد سنتی از درخواست بالا، کنترل پایین رنج ببرن.

اون ها در خط مقدم هستن و از همه طرف دستور می گیرند. طبق گفته لگ: این افراد در چارت اداری دارای جایگاه پایینی هستن در حالی که کنترلی بر بقیه کارا ندارن. اون ها ممکنه روزای غیر قابل پیش بینی داشته باشن و ممکنه از تموم کارایی که اون ها واسه آسون تر کردن زندگی بقیه انجام می بدن، اطلاع نداشته باشین.

مشاغل با افسردگی بالا

  1. کارکنان تعمیر و نگهداری

وقتی که همه چیز خراب می شه، دوست دارین چه کاری انجام بدین؟ این از پایه همون چیزیه که کارکنان تعمیر و نگهداری هر روز با اون مواجه می شن.

هم اینکه اون ها باید ساعات کاری عجیب و غریب، برنامه های فصلی یا جور واجور و شیفت های تکراری شبونه کار کنن. اون ها بیشتر واسه کار سختی که می تونن شامل تمیز کردن فاجعهای بقیه باشه ، پول کمی دریافت می کنن.

ویلارد میگه: “شیفت کاری اونا بسیار متفاوت و همیشه در چرخشه، بخاطر همین از نظر همکاران، اونا بیشتر منزوی هستن و این می تونه واسه اونا خطرناک باشه.”

  1. مشاوران مالی و حسابداران

استرس، استرس، استرس! بیشتر مردم دوست ندارن در مورد پس انداز بازنشستگی شون خطر کنن. با این حال می تونید دست زدن به هزاران یا میلیونا دلار واسه افراد دیگه رو متصور شید؟

لگ می گوید: “: سروکار داشتن با امور مالی بقیه مسئولیت زیادی داره و هیچ کنترلی روی بازار وجود نداره و وقتی که (مشتریان) پول خود رو از دست می بدن، شاید آدمایی هستن که به طور مرتب از اونا شاکی بوده و فریاد میزنن. “

شغل و افسردگی

  1. فروشندگان

آدمایی که در مورد فروش کار می کنن شماره ۱۰ لیست مشاغل مستعد افسردگی هستن، با اینکه این زمینه شغلی میزبان دلایلیه که به چه دلیل این کار می تونه منتهی به افسردگی شه.

خیلی از فروشندگان با کمیسیون کار می کنن، یعنی شما هیچوقت دقیقا نمی دونین که چک بعدی تون چه وقتی می رسه. اون ها ممکنه مسافرت کنن و باید وقت خود رو دور از خونه، خونواده و دوستان بگذرونن. اگه اون ها جداگونه کار کنن، منافع هم ممکنه محدود باشه.

لگ میگه: ” این خاطر جمع نبودن از درآمد، فشار فوق العاده واسه یافته های و ساعت های کاری طولانی ” می تونه این شغل رو به یه شغل با استرس بالا تبدیل کنه.

به چه دلیل من بیشتر بی دلیل احساس افسردگی می کنم؟

دلیل افسردگی چیه؟

اختصاصی افسردگی مقاله در مورد استرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *