ربات robot

دنیا با سرعت زیادی در حال پیشرفته و این پیشرفت در مشاغل جور واجور هم به روشنی دیده می شه. یکی از این پیشرفتا ورود هوش مصنوعی و رباتا هستش و مثلا اگه شما یه طراح وب هستین، باید بدونین که ممکنه به زودی یه روبات یا هوش مصنوعی جانشین تون شه. هوش مصنوعی در راه س، اینطوری وقت اون رسیده که رزومه خود رو بازبینی کنین.

اگه یه سیستم هوش مصنوعی به جای شما در شرکت تون وظیفه طراحی وب رو رو دوش داشته باشه، مشتریان می تونن به صورت مستقیم بگن که میخوان ظاهر سایت اونا چه شکلی داشته باشه. سیستم هوش مصنوعی که بتونه از عهده طراحی وب بر بیاد الان در مرحله آزمایشی قرار داره اما به زودی وارد عمل می شه. این سیستم که The Grid اسمشه به مشتریان این حس رو میده که در حال تعامل با یه آدم واقعی هستن.

امروزه محققان در مورد هوش مصنوعی می تونن کوهی از داده های اینترنتی رو تحلیل کنن. در گذشته جهشای فنی موجب شد که کارگران صنعتی به کارگران ساده واسه بسته بندی اجناس تبدیل شن. به زودی پیشرفتای جدید بر مبنای هوش مصنوعی موجب می شه که بخش کلی ای از کارشناسان با حقوقای بالا شغل خود رو از دست بدن و مجبور شن شغلای با سطح حرفه ای پایین تری رو بردوش بگیرن.

محققان می گن که تقریبا همه کارایی که افراد حرفه ای به طور میانگین تو یه روز کاری انجام میدن رو میشه با به کار گیری هوش مصنوعی، خودکار کرد. کارشناسان فکر می کنن که تا سال ۲۰۳۵ میلادی، بیشتر از نصف مشاغل فعلی با خطر ۵۰ درصدی در برابر اتوماسیون هستن.

در ادامه با فهرستی از ۱۰ حرفه آشنا میشین که در مراحل اولیه جای خود رو به هوش مصنوعی دادن.

۱. طراحی وب، پیشرفت دهنده وب

فناوری جانشین: The Grid

سیستم هوش مصنوعی مورد استفاده در Grid می تونه وظیفه طراحی، کدگذاری، بازطراحی و کدگشایی رو انجام داده و طراحان و پیشرفت دهندگان وب رو بیکار کنه. این سرویس می تونه برمبنای اشارات ساده، یه طرح اقتصادی و چندین تصویررا به یه شاهکار بازاریابی تبدیل کنه و با دریافت عکس العملای انسانی، این طرح پایانی رو عوض کنه.

۲. بازاریاب آنلاین

فناوری جانشین: Persado

Persado این توانایی رو داره که دست کم جانشین نصف اعضای تیم روابط عمومی شرکت شما شه. این سرویس می تونه واسه کمپینای تبلیغاتی شعار طراحی کرده و واسه هدف گرفتن مشتریان شخصی، پیامای اختصاصی تولید کنه و اونا رو به خرید تشویق کنه. شما می تونین همه فوت وفنای راضی سازی رو به این هوش مصنوعی آموزش بدین.

۳. مسئول دفتر

فناوری جانشین: Betty

هوش مصنوعی تنها قرار نیس در شرکت شما کار کنه، این سیستم حتی می تونه کارای مدیریت هم بکنه. Betty یه روبات هوشمنده که الان به صورت آزمایشی نقش مسئول دفتر رو در انگلستان اجرا می کنه و این سیستم تا به امروز ثابت کرده که بسیار موثر و اثربخشه. این روبات مسئولیت استقبال از مهمانان و کارمندان، بررسی ساعات کاری کارمندان و اضافه کاری و انبار کردن وسایل موجود در دفتر رو رو دوش داره. این روبات می تونه با به کار گیری یادگیری ماشینی منحصر به فرد خود یه نقشه ذهنی و زنده از دفتر رو واسه خود داشته باشه، یعنی Betty نه فقط می تونه بدون نیاز به کمک و به صورت جداگونه در شرکت حرکت کنه، بلکه حتی می دونه که یکی از همکاران شما منگنه رو از روی میز شما ربوده س!

۴. حسابدار

فناوری جانشین: Smacc

به زودی دیگه احتیاجی نیس که آدما اعداد و ارقام طولانی و سنگین رو تحلیل کنن. Smacc به طور کامل روند حسابداری رو خودکار کرده و این احتمال هست که بیشتر از ۳ میلیون کارمند در آمریکا که کار اونا به حسابداری ربط داره، بیکار شه.

۵. منابع انسانی

فناوری جانشین: FlatPi

روند مصاحبه با نیروهای جدید و استخدام اونا خیلی سخت و خسته کننده س اما به زودی هوش مصنوعی در FlatPi این وظیفه رو بردوش می گیره و می تونه خواهندگان رو در عرض چند ثانیه رتبه بندی کنه.

۶. خبرنگار

فناوری جانشین: Wordsmith

انگار به زودی احتیاجی به خلاقیت شما واسه نوشتن اخبار نیس. الان خیلی از رسانه های خبری واسه نوشتن مقالات جور واجور از برنامه های هوش مصنوعی مانند Wordsmith استفاده می کنن. ممکنه محصول کار یه نویسنده انسانی به چندین مرحله ویرایش نیاز داشته باشه اما Wordsmith می تونه حجم بزرگی از اطلاعات رو مطالعه کنه، موضوعات جذاب رو انتخاب کرده و بعد یه گزارش دقیق و موثر رو ارائه دهد.

۷. ویرایشگر

فناوری جانشین: Bold

اگه قراره خبرنگاران جای خود رو به روباتا و هوش مصنوعی بدن، به چه دلیل این اتفاق واسه ویراستاران نیفته؟ دستیارهای هوش مصنوعی Bold می تونن همزمان با نوشتن متن، اصلاح بعضی از بخشا رو به شما پیشنهاد بدن تا ساختار جمله بهتر شه، شفافیت بیشتری داشته باشه، کلمات بهتری انتخاب شن و چیزای دیگه ای به جز اینا.

۸. وکیل

فناوری جانشین: Ross

Ross یه هوش مصنوعی وکیله که در حالت حاضر در دنیای واقعی هم استفاده میشن. این سیستم می تونه به پرسشای حقوقی جواب دهد، در موردای جور واجور تحقیق کنه، به صورت پیوسته خود رو درباره موضوعات حقوقی جدید بروزرسانی کنه؛ موضوعاتی که می تونه در آینده واسه شما و شرکت تون به درد بخور باشه.

۹. دکتر

فناوری جانشین: Babylon

هوش مصنوعی Babylon می تونه نشونه های مریضی شما رو شناسایی کنه، بعد یه قدم بالاتر گذشته و به خاطر جلوگیری از مریضیا در آینده، وضعیت سلامت بدن شما رو ردیابی می کنه. الان سرویس سلامت همگانی در بریتانیا از این هوش مصنوعی به صورت آزمایشی استفاده می کنه.

۱۰. روانشناسی

فناوری جانشین: Ellie

Ellie یه روان شناس هوش مصنوعیه که به طور کامل با احساسات انسانی آَشنایی داره. این سیستم با به کار گیری سنسوری مشابه کینکت می تونه زبون بدن افراد رو تشخیص داده و مانند یه آدم به این علایم عکس العمل نشون بده، مثلا لبخند بزنه، سر تکون دهد یا شونِه اش رو بالا بندازد.

ربات خورشیدی ۶ کاره؛ بهترین اسباب بازی کودکان

VertiGo؛ رباتی که از دیوار بالا میره!

جام جم آنلاین ربات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *