موضوع تراژیک اون هستش که یه ستاره سینما قبل از اینکه فیلمبرداری فیلم به پایان برسه یا روز اکران رو فرا رسد، جون خود رو از دست بده. این اتفاق یا به علل طبیعی می باشه و یا مشکلات روانیه که بخشی از زندگی هالیوودی رو تشکیل می دهد. اینجا به معرفی بعضی از ابرستارهای هالیوود می پردازیم که در جوونی جون خود رو از دست دادن. بعضی از اونا در بالاترین درجه معروفیت بودن.

 

هیث لیچر
هیث لیچر، به دلیل مصرف زیادتر از اندازهّ مواد دارویی تجویزی، در ۲۲ ژانویه سال ۲۰۰۸ تو یه حادثه رانندگی جون خود رو از دست داد. قبل از اینکه فیلم موفق گیشه، شوالیه تاریکی، اکران شه. اون به خاطر شخصیت پویای جوکر در فیلم شوالیه تاریکی، جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل در اسکار و گلدن گلوب رو از اون خود کرد.

توپاک آمارو شکور

 

توپاک آمارو شکور
در هفتم سپتامبر سال ۱۹۹۶، توباک شکور رپِر، تو یه حادثه رانندگی جون خود رو از دست داد. وقتی که از یه رقابت بوکس در لاس وگاس باز می گشت. اون قبل از اینکه دو فیلمش اکران شه، جون خود رو از دست داد: باند در رابطه، و گیریدلاکت.

توپاک آمارو شکور

مریلین مونرو
در اوایل صبح پنجم آگوست سال ۱۹۶۲، مارلین به خاطر مصرف زیادتر از اندازه باربیتوراتا (داروهای آرامبخش) جون خود رو از دست داد؛ قبل از اینکه فیلم چیزی رو به دست آوردم که باید بدهم، به پایان برسه. چندین نظریه دسیسه آمیز، دور و حوش این خودکشی ادعّایی مطرح شد؛ از جمله دخالت CIA، مافیا، و حتّی رئیس جمهور جون. اف کندی.

مریلین مونرو

جیمز دین
بازیگر جیمز دین، نماد فرهنگی دهه ۱۹۵۰ میلادی، بیشتر به خاطر بازی سیّال اش در فیلم درام شورشی بدون علّت معروف شده. جیمز تو یه حادثه رانندگی در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۱۹۵۵ جون خود رو از دست داد، درحالیکه فیلم اون با نام بزرگ، هنوز به پایان نرسیده بود.

جیمز دین

بروس لی
این هنرمند رزمی کار افسانه ای چینی- آمریکایی، در دهم می سال ۱۹۷۳ میلادی بر اثر مریضی ورم مغزی، از دنیا رفت. برابر با گزارشای پلیس، ورم مغزی واکنشیه که نسبت به داروهای کشنده دردی چون Equagesic ایجاد می شه. با این وجود، چندین نظریه دیگه هم دور و حوش مرگ اون هست. یکی از این نظریه ها می گوید، مرگ بروس لی به علّت نفرینیه که روی خونواده لی قرار داره.

بروس لی

براندون لی
نظریه مربوط به مرگ بروس لی که می گفت، کلّ خونواده لی با نفرین زندگی می کنن، وقتی تقویت شد که پسرش براندون لی، در صحنه فیلمبرداری فیلم کلاغ، با ضرب گلوله جون خود رو از دست داد. مرگی با گلولهای مشقی که باروت اونا حذف نشده.

براندون لی

آیلیا هاگتون
خواننده پاپ و سبک R&B، که بعدا به بازیگر تبدیل شد. آلیا در ۲۵ آگوست سال ۲۰۰۱ جون خود رو از دست داد؛ قبل از اینکه فیلم ملکه نفرین شده اکران شه. مرگ اون در اثر حادثه هوایی و به علّت ظرفیت اضافی بار هواپیما اتفاق افتاد.

آیلیا هاگتون

ریور فوئنیکس
مرگ ریور، هنوزم با جار و جنجالای زیادی همراه س؛ اون در مصاحبه ای با مجله دیتیلز، اسرار نگران کننده ای رو از یه مکتب فکری با نام فرزندان خدا افشا کرد، و گفت که پدرش هم عضو این فرقه بوده. ریور در ۳۰ اکتبر سال ۱۹۹۳، به علّت مصرف زیادتر از اندازهّ مواد مخدر جون خود رو از دست داد. در حالیکه فیلم زبون خاموش هنوز اکران نشده بود و فیلم خون مشکی هم، مراحل تولید خود رو پشت سر می گذاشت.

ریور فوئنیکس

ویک مارو
در بیست و سوم جولای سال ۱۹۸۲، ویک مارو در صحنه فیلمبرداری فیلم منطقه گرگ و میش جون خود رو از دست داد؛ وقتی که انفجار مربوط به صحنه های خاص، دلیل از کار افتادن یه هلیکوپتر شد و در آخر این هلیکوپتر سر اون و دو کودک رو که همراهش روی زمین می دویدند، از تن جدا کرد.

ویک مارو

ناتالی وود
در ۲۹ نوامبر سال ۱۹۸۱، بازیگر با استعداد، ناتالی وود، به طور تصادفی از قایق بادبانی خود به درون دریا سقوط کرد و غرق شد. فیلم ذهن سیّال اون هنوز در مرحله تولید بود. این فیلم پس از مرگ ناتالی، و با بازنویسی بخش پایانی، ساخته شده و تموم شد.

ناتالی وود

سیمرغ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *