درگیرشدن با یه فیلم سینمایی چیزی بیشتر از دو-سه ساعت زمان نمی بره. اما خدا نکنه گیر یه سریالِ جذاب بیفتید. اون وقته که باید ساعتا و روزا رو به دنبال کردنش اختصاص بدین. اگه در طول سال فرصتی واسه تجربه های تلویزیونی طولانی نداشتین، تعطیلات عید نوروز فرصت خیلی خوبیه تا سریالای عقب افتاده رو ببینین، سریالای جدید رو شروع کنین یا اگه در مسافرت هستین، خشابِ لپ تاپا و تبلتا و موبایل هاتون رو با سریال پُر کنین. از همین رو، در مطلب پیش رو ما فهرستی از سریالای پرطرفدار تلویزیون روز دنیا آماده کردیم تا سریال بینای حرفه ای و غیرحرفه ای انتخابایی واسه پر کردن برنامه سریال بینی شون در عید ۹۵ داشته باشن:

jon-snow-games-of-thrones

۱۰-بازی تاج و تخت

Game of Thrones

کمتر از یه ماه به پخش فصل ششم «بازی تاج و تخت» مونده و تبِ قافله طرفداران سریال تا الان تا این حد داغ و سوزان نبوده. این سریال دربار ه زندگی صلح آمیزِ هفت پادشاهی سرزمینی به نام وستروس در کنار یکدیگره. هیچکی واسه تصرف تاج و تختِ سرزمین با دیگری دعوا نداره و همه با خوبی و خوشی در حال زندگی هستن و سر کمک کردن به همدیگه پیش دستی می کنن. این وسط، وایت واکرها، موجودات جادویی شمال وستروس که از سرما و برف و بوران محل زندگی شون به ستوه اومده ان، درحال سفر به جنوب هستن که مورد استقبال غیرمنتظره وستروسیا قرار می گیرن. حالا بزرگ ترین رقابت خاندانای وستروس اینه که کدوم یکی بهتر از بقیه از وایت واکرها با شربت و شیرینی پذیرایی می کنه! اگه تا الان «بازی تاج و تخت» ندیده باشین، حتما می پرسین ما دقیقا به چه دلیل عاشق این سریال هستیم، هان؟

fear-the-walkingf

۹-مردگان متحرک

The Walking Dead

تماشای یه سریال سرگرم کننده پر از مرگ و خشونت، یکی از بهترین گزینه هاییه که واسه گذروندن اواقت فراغت تون در تعطیلات نوروز دارین. اگه تا الان با کلانتر ریک گرایمز و دار و دسته اش همراه نشدید که بهتره هرچه زودتر پربیننده ترین سریال این روزای تلویزیون رو از دست ندین، اما اگه منتظر بودین فصل ششم به پایان برسه تا بتونین اونو یه دفعه ببینین، خبر خوب اینه همین الان که درحال خوندن این متن هستین، فصل ششم به لحظات پایانی اش نزدیک شده. پس بهتره دست به کار شید و روزای دل انگیز بهار رو با کشت و کشتار و زامبیای بیریخت و ترسناک مزین کنین!

rick and morty.jpgh

۸-ریک و مورتی

Rick and Morty

بین فصلای سریال کارتونی «ریک و مورتی» به شکل ظالمانه ای کم کم یه سال فاصله س. پس، دو-سه هفته پیش وقتی یکی از خالقان سریال خبر داد که فصل سوم زودتر از اون چیزی که برنامه ریزی شده بود آماده می شه، یکی از بهترین خبرهای طرفداران تلویزیون اتفاق افتاد. «ریک و مورتی» بدون لحظه ای دودلی بهترین انیمیشن سریالی دو سال گذشته بوده. سریال درباره همراهی پسری به اسم مورتی با بابابزرگ دانشمند و دائم الخمر ریکه که به درون موتور ماشین شون سفر می کنن و به تماشای سریالای بین کهکشانی می شینن! اگه دل تون می خواد عید نوروز امسال رو تا چند سال بعد به خاطر ماجراهای دیوونه واری که با این دو تجربه می کنین یادتون باشه، تماشا (بازبینی) «ریک و مورتی» پیشنهاد می شه.

Jessica Jones

۷-جسیکا جونز

Jessica Jones

۱۳ روز تعطیلی عید و ۱۳ اپیزود از سریال ابرقهرمانی/کاراگاهی «جسیکا جونز»! مارول و نت فلیکس که این روزا واسه پخش فصل دوم «دردویل» آماده می شن، چند ماه پیش فصل اول «جسیکا جونز» رو عرضه کردن که به خاطر فضای نوآر، قهرمونِ درب و داغان، آنتاگونیستِ وحشتناک و پیچشای داستانی دقیقه نودش لقب یکی از بهترین سریالای ۲۰۱۵ رو گرفت. حالا فرصت مناسبیه که با اختصاص یه ساعت از روزای تعطیلات عید خودتون رو آماده تماشای سریالی کنین که آدم بدش با قدرت کنترل ذهنش آدما رو مجبور می کنه با پلک نزدن، کور شن!

masterofnone_review_article4

۶-استاد هیچی

Master of None

اگه طرفدار کمدیای عمیق، خنده دار و هجو آمیز هستین و اتفاقا «استاد هیچی» از دست تون در رفته… ، در رفته که در رفته. پس فضای خوشحال عید به چه دردی می خوره. «استاد هیچی» درباره دِو، یه هندی الاصل ساکن نیویورکه که در پیام بازرگانی و فیلمای درپیت بازی می کنه. این سریال ده قسمتی در آن واحد، هم یه کمدی رومانتیکِ بی نقصه و هم دل و روده موضوعاتی مثل جنسیت گرایی، هالیوود و نژاد رو هم بیرون می ریزه. اگه دوست دارین در آن واحد از شدت خنده، گریه، هیجان و هوشمندی این سریال مغزتون به مرحله ترکیدن برسه، «استاد هیچی» رو از دست ندین.

۵-بهتره با ساول تماس بگیری

Better Call Saul

«بهتره با ساول تماس بگیری» که مقدمه سریال «بریکینگ بد» حساب می شه، در طول فصل نخستش حسابی روی فُرم بود و حالا با در نظر گرفتن چند قسمتی که از فصل جدیدش عرضه شده، روی فرم تر از همیشه به نظر می رسه. طوری که این روزا اگه دل تون یه مطالعه شخصیتی عمیق و پرجزییات می خواد، رسما بهتر از «ساول» پیدا نمی شه. پس، اگه «بریکینگ بد» رو خوردین، امتحانِ «ساول» رو به عنوان یه غذای خوشمزه متفاوتِ یادتون نره.

۴-تطهیر

Rectify

اگه یه درام آدمیزادی بدون زامبی و سیاست بازی و تخیلاتِ افسارگسیخته و قتل و خونریزی می خواین، «تطهیر» یکی از بهترین سریالای مدرن تلویزیونه. داستان درباره مردی به اسم دنیل هولدنه که پس از ۲۰ سال زندانی بودن و انتظار واسه قصاص به خاطر اتهام به آزار و اذیت و قتل دختری در دوران جوونی اش آزاد می شه. حالا اون باید پس از چند سال زل زدن به دیواره های سفید سلولش، به دنیایی برگرده که در نبود اون خیلی تغییر کرده. درحالی که مردم شهر هم به چشم یه قاتل آزاد به اون نگاه می کنن. فصل سوم «تطهیر» در سال ۲۰۱۵ تموم شد. تعطیلات عید فرصت خوبی واسه ورود به دنیای روان شناسانه این سریاله.

The Returned Visitors

۳-بازگشتگان

The Returned

«بازگشتگان» داستان اتمسفریک و ترسناکِ زنده شدن مردگان شهر کوچیکی در فرانسه س که با پیدا شدن سروکله شون، بستگان، نزدیکان و آشنایانشان رو شوکه می کنن و این جوری این شهر تبدیل به مرکز اتفاقاتی فراطبیعی و اسرارآمیز می شه. نسخه اصلی و فرانسوی «بازگشتگان» از عجیب ترین سریالای تاریخ تلویزیونه که فقط سریال «بازماندگان» (The Leftovers) که قبلا مفصل درباره اش صحبت کردیم، با اون قابل مقایسه س. برخلاف «بازماندگان» اما حس و حال «بازگشتگان» بسیار تاریک تر و اروپایی تره و مثل «بازماندگان» اینجا هم داستان سرشار اتفاقات غیرقابل توضیح و رازآلوده.

۲-خونه پوشالی

House of Cards

نت فلیکس همین ده-دوازده روز پیش کل فصل چهارم «خونه پوشالی» رو منتشر کرد. اگه تا الان با دنیای سیاست بازیای کثیف اما هیجان انگیز فرانک آندروود پشت درهای کاخ سفید همراه نشدید، مطمئن باشین اگه همین الان شروع کنین، فصل اول و دوم رو قبل از تحویل سال تموم می کنین. اگه هم «خونه پوشالی» باز قهار هستین که ۱۳ اپیزود فصل چهارم منتظرتان هستن. مخصوصا با در نظر گرفتن اینکه در فصل جدید فرانک باید در دو جبهه بجنگه و تلاش اون واسه باقی موندن در بالاترین نقطه قدرت در وضعیت استرس زایی قرار داره.

۱-ساختن یه قاتل

Making a Murderer

مستند سریالی «ساختن یه قاتل» شاید بزرگ ترین بمب بحث برانگیز و همه گیر تلویزیون در سال ۲۰۱۵ بود. سریال به استیون آوِری می پردازه که بعد از نزدیک به ۲۰ سال زندانی کشیدن به خاطر جرمی که مرتکب نشده بود، تبرئه می شه. بیاری اما بعد از آزادی به سرعت علیه شهرستان منیتواک ایالت ویسکانسین شکایت می کنه. خیلی طول نمی کشه که بیاری باز دوباره به جرم قتل یه عکاس ۲۵ ساله که آخرین بار در حیاط خونه بیاری دیده شده بود، به زندان میفته. خلاصه بیاری و پسر خواهرش محاکمه شده و به این جرم متهم می شن. اما این پایان داستان اون نیس. منتقدان این سریال رو کابوسی توصیف کردن که شما واسه فهمیدن پایانش دوست دارین در اون باقی بمونین. دیگه خود دونین!

معرفی بهترین فیلمای ۲۰۱۷ هالیوود

با “دانلود” خداحافظی کنین!

زومجی سریال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *