ساعتای مچی وظیفه ای جز نشون دادن ساعت دقیق به ما ندارن و بیشتری به کار گیری اونا هم به همین دلیله از این رو خریدن یه ساعت ۲ هزار تومانی با یه ساعت ۳۰۰ هزار تومانی شاید فقط در شکل یا شیک بودن اون فرق داشته باشه. در حالی که میشه ساعتای باقیمت بسیار پایین خرید ساعت مچیایی هم در دنیا پیدا می شن که قیمتای میلیاردی دارن.

این ساعتا معمولا از جنسای خاصی ساخته می شن که قیمت بالا دارن. قیمتای در ادامه با دلار ۳ هزار تومن محاسبه شده.

۱۰- ساعت جیبی بریژت

شرکت بریژت که ۲۲۵ سال پیش تاسیس شد یکی از قدیمی ترین کارخانه های  ساخت ساعت در دنیاس. بریژیت الان به اجناس برند سواچ رو تولید می کنه. ساعت جیبی بریژیت ۱۹۰۷ بی ای/۱۲ ساعتی باشکوه و بسیار گرانه که از ۱۸ قیراط طلا ساخته شده. تموم قطعات این ساعت دست سازه. قیمت این ساعت ۷۳۴ هزار دلار برابر دومیلیارد و دویست میلیون تومنه.

۹- بلانکپاین ۱۷۳۵

روکش ساعت بلانکپاین ۱۷۳۵ از پلاتین ساخته شده. دستبند اون از پوست کروکودیل و بخشهای موتور اون هم از ۷۴۰ قطعه فلز دست ساز ساخته شده. موتور این ساعت یکی از پیچیده ترین موتورهاییه که تا الان در جهان ساخته شده. قیمت این ساعت برابر با ۸۰۰ هزار دلار یا دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومنه.

۸- لویز موینت ماجیسترالیز

تنها ساعت ساخته شده از سنگای آسمونی ۲۰۰ ساله، ساعت لویز موینت ماجیسترالیزه. نایاب بودن سنگای آسمونی و ترکیب اونا در ساخت این ساعت اون رو به گرانترین تبدیل کرده و حتی با طلا برابری می کنه. بخشهای خارجی اون از ۱۸ قیراط طلا ساخته شده. قیمت این ساعت ۸۶۰ هزار دلار برابر با دومیلیارد و ۵۸۰ میلیون تومنه.

۷- هابلوت خاویار مشکی

پیچدیگی در ساخت مهمترین دلیل گران بودن ساعت هابلوت بلاکه. این ساعت نتیجه ۲۰۰ ساعت کار دقیق و ظرافت مهندسیه. پوشش این ساعت از ۱۸ قیراط طلای سفید با ترکیبی از ۳۲۲ دانه الماس مشکی تشکیل شده. جالبه بدونین که  از این ساعت فقط یه نمونه در جهان هست. قیمت این ساعت یه میلیون دلار برابر سه میلیارد تومنه.

۶- مکعب یخی شوپارت

اسم مکعب یخی شوپارد از شکل این ساعت که مثل مکعبای یخیه گرفته شده.  وقتی که شما به این ساعت نگاه می کنین فکر می کنین که بسته ای از سنگای الماسه.این ساعت از ۶۶ قیراط سنگ الماس ساخته شده. قیمت این ساعت ۱.۱ میلیون دلار برابر سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومنه.

۵- پاتک فیلیپ اسکای موون

این ساعت بسیار پیچیده از ۶۶۸ تیکه از بخشهای بسیار کوچیک و میکروسکوپی ساخته شده. ساعت پاتک فیلیپ یه ساعت بسیار پیچیده و روکش اون از پلاتینه. هر سال دو عدد از این ساعت ساخته می شه که یکی مدل پلاتین و دیگری مدل رز گلده. قیمت این ساعت ۱.۳ میلیون دلار برابر با یه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومنه.

۴- واشرون کنستانتین

ساعت واشرون کنستانتین از ۸۳۴ قطعه  جور واجور طی ۱۰ هزار ساعت کار  (برابر با یه سال) ساخته شده. از هر دو طرف ساعت یعنی پشت و روی اون میشه  استفاده کرد چون هر دو، زمان رو نشون میدن.  این ساعت دارای روکش طلا بوده و می گن از روی اون تنها یه عدد در دنیا ساخته شده.  قیمت این ساعت ۱.۵ میلیون دلار برابر با ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومنه.

۳- ساعت جهانی پاتک فیلیپ

وقتی در سال ۲۰۰۲ ساعت جهانی پاتک فیلیپ به مبلغ ۴ میلیارد تومن به فروش رسید، این ساعت به گرانترین ساعت مچی جهان تبدیل شد. نکته باحال اینه که این ساعت میشه زمان ۲۴ نقطه از جهان رو نشون بده. قیمت این ساعت این روزا ۴ میلیون دلار برابر با ۱۲ میلیارد تومنه.

۲- ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ

ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ دارای یه روکش از ۱۸ قیراط طلا بوده و در سال ۱۹۳۲ ساخته شده. ساخت اون ۴ سال زمان برد. این ساعت واسه یه بانکدار نیویورکی به اسم هنری گریوز بود. این ساعت رکورد دار گرانترین ساعت جیبی دنیاس. این ساعت این روزا با قیمت ۱۱ میلیون دلار به فروش می رسه که برابر با ۳۳ میلیارد تومنه.

۱- ساعت ۲۰۱ قیراطی شوپارت

این ساعت در واقع گرانترین ساعت موجود در دنیاس. هر چند باور اون سخته اما دارای سه تیکه الماس درشته.  این تیکه ها شامل ۱۵ قیراط الماس صورتی، ۱۲ قیراط الماس آبی و ۱۱ قیراط الماس سفیده. علاوه بر اون ۱۶۳ قیراط الماس سفید و آبی در دور و بر اون کار شده که در کل به ۲۰۱ قیراط الماس می رسه. قیمت این ساعت ۲۶ میلیون دلار برابر با رقم باورنکردنی ۷۸ میلیارد تومنه.

راهنمای خرید ساعت مچی زنونه و مردونه

ساعتای چوبی قشنگتر + تصاویر

بازنشر باشگاه خبرنگاران ساعت گرانترین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *