افزایش انگیزه کارمندان

کار تیمی تنها راه موفقیت در بازار پر رقابت امروزه و بدون یه تیم منظم و خلاق ایجاد یه کار و کاسبی موفق خیلی سخت هستش.

کارمندان، اعضای تیم و نیروی کار عوامل مهم و اساسی کسب موفقیت در بخش کار و کاسبی به حساب می روند. حتی افراد ماهر تو یه تیم هم بدون مدیریت و رهبری خوب نمی تونن هیچ نوع موفقیتی رو رقم بزنن.

به گزارش آلامتو به نقل از فرصت امروز (مرضیه فروتن)،یه تیم با انگیزه کمتر در راه رسیدن به اهداف دچار مشکل می شه و اعضای اون هم با تحمل بار مسئولیت های احساسی و درک نادرست اهداف کار و کاسبی، به یه قربونی واقعی تبدیل می شن. از طرف دیگه، تیم خوب و با انگیزه پی به معنا و ارزش پیشرفت تو یه سازمان میبره. در ادامه، به ۱۰ راه واسه ایجاد و حفظ انگیزه اعضای تیم تو یه مؤسسه تجاری اشاره می کنیم.

  1. با در نظر گرفتن لیاقت های هر فرد حقوقش رو بپردازید

پرداخت پول به شکل حقوق، تشویق کننده و جایزه لازمه. اینجور سبک پرداختی در مورد استخدام نیروی کار و تشکیل تیم اهمیت فراوون پیدا می کنه. اندازه مبلغ پرداختی اهمیت هر عضو درون سازمان رو نشون می دهد. واقعا کارمندان عالی رتبه تر، مهم تر و مجرب تر لایق دریافت حقوق، تشویق کننده و جایزه بیشتر هم هستن. پرداخت غیر عادلانه از اندازه انگیزه، حس وفاداری و رضایت فرد از عملکردش می کاهد. بهترین پیشنهاد پرداخت مبلغ دستمزد تا حد ممکن عادلانه با در نظر گرفتن اندازه رایج اون و سطح کاری اشخاصه.

  1. از موفقیت ها تشویق و تعریف به عمل بیارید

تشویق و تعریف نقش مهمی رو در مورد کسب بیشترین و بهترین از اعضای به درد بخور و مؤثر یه سازمان در حرکت به طرف پیشرفت اجرا می کنه. از نقش بسیار موثر تعریف و تعریف جهت حفظ انگیزه کارمندان و تحریک اون ها واسه رسیدن به پیشرفت بیشتر نمی توان گذشت. به عنوان مثال: شما فقط می تونید در صورت مشارکت اعضای تیم در راه رشد و موفقیت ضمن تشویق اون ها، به این افراد شادباش هم بگید. به طور رسمی، این تشویق و تعریف می تونه به طور نقدی به شکل هدیه، تشویق کننده و جایزه فرد رو مورد لطف بذاره.

  1. بهترین محیط کار رو واسه آدما به وجود بیارید

محیط کار واقعا روی حالت روحی و شور و شوق شما اثر میذاره. به خاطر حفظ انگیزه و تمایل به پیشرفت در محل کار، شرایط مطلوب و راحتی رو جفت و جور کنین. دفتر خود رو همیشه مرتب، تمیز و منظم نگه دارین. فضا های مناسبی رو واسه اتاق ملاقات، اتاق کارمندان و اتاق مدیر در نظر بگیرین. کاری کنین تا امکان حرکت بین این فضا ها وجود داشته باشه.

در ادامه، با هدف ارتقای کارکرد تیم، مطمئن شید که وسیله های کاری موردنیاز قابل دسترس و منظم سر جای خود قرار گرفته ان. هم اینکه واسه حفظ سرحالی و تازگی محیط کار، شما می تونید ضمن انتشار پیام های انگیزشی در سرتاسر سازمان، یه سری پیام های مثبت شخصی رو هم روی در و دیوار نصب کنین.

  1. دیدگاه و اهداف سازمان رو با بقیه به اشتراک بذارین

بیشتر وقتا اعضای تیم بدون اقرار به اهداف سازمان عوضش فقط کار های روزمره رو انجام میدن.کمبود اهداف و دیدگاه مشترک به طور زیادی انگیزه تیم رو کم می کنه. یه شرکت تجاری مجبور به حفظ یه فلسفه خاص نیس اما تدوین یه سری اهداف روشن و رو هم جهت با حفظ انگیزه اعضای تیم به درد بخور و مؤثر هستش.

شما می تونید یه سری جلسات منظم رو واسه یادآوری دیدگاه سازمان به اعضای تیم برگزار کنین. علاوه بر این، هم اینکه امکان چاپ دیدگاه ها و اهداف، منتشر کردن اون ها در محیط و ایجاد شرایط مناسب واسه انجام کار هست.

  1. فرصت های قابل توجه رشد و پیشرفت رو به کارمندان تون پیشنهاد بدید

موارد زیادی اتفاق می افتد که در اون ها یکی از اعضای تیم انگیزه خود رو از دست می دهد یا با انجام کاری بالاتر از توان خود دیگه از شغلش راضی نیس. سپردن کاری بالاتر از حد توان اعضا به اون ها تا حدی باعث از دست رفتن روحیه هم می شه. پیشرفت حرفه ای و شخصی همه از نظر اعضای یه تیم مهم هستن.

به عنوان یه ناظر و سرپرست، با درک دقیق و دائمی ظرفیت اعضای تیم، کار هایی متناسب با پتانسیل افراد رو به اون ها بسپارین. فرصت ها ضمن کمک به رشد و پیشرفت افراد حس مهم بودن رو در اون ها می آفرینند.

  1. کار تیمی و مشارکت رو در پیش بگیرین

کار تیمی رو هیچوقت از یاد نبرین. شرکت دادن همه اعضای تیم در امور جور واجور بر ارزش و اهمیت موفقیت ها می افزاید. کار تیمی درک دوطرفه و اتحاد میان اعضا رو به دنبال داره. در ادامه هر کدوم از اعضا شانس به کار گیری ظرفیت و توانایی های خود رو هم به دست می بیارن. هم اینکه یه جور حس تأثیرگذاری و تقدیر از شخصیت و مهارت های افراد در تک تک اون ها به وجود میاد.

  1. تازگی تیم رو حفظ کنین

اعضای تیم خود رو گرفتار کار نکنین. تازگی بخشیدن و تغییر موقعیت عامل اصلی بهبود کارکرد آدما به حساب می رود. شما می تونید این کار رو با تقدیر از موفقیت اعضای تیم به شکل یه مهمانی شام کوچیک و کوتاه انجام بدین. در ادامه، امکان سازماندهی یه سری فعالیت های خاص بیرون از محیط کار یا سفر های خانوادگی با هدف تعریف از یه پیشرفت کاری در برهه ای خاص از زمان به وجود میاد. دستور کار فوق نقش مفیدی رو در مورد ایجاد هیجان و شادی میان اعضای تیم اجرا می کنه.

  1. از تنبیه دوری کنین

در صورت ارتکاب اشتباه به طور مستقیم فرد خطاکار رو تنبیه نکنین. تلاش کنین بفهمین که اشتباه بخشی از پروسه درک وجود کسب و کار رو تشکیل می دهد. تنبیه از انگیزه موندگاری و پیشرفت می کاهد. از طرف دیگه، رابطه و تشکر عمیق به رشد و پیشرفت افراد در حرفه خود کمک می کنن.

  1. اختلافات جزئی رو حفظ کنین

اختلافات جزئی و حالت های روحی جورواجور افراد تاثیر زیادی روی کارکرد اون ها می گذارد. اختلافات جزئی موجود در میان اعضای تیم عملکردی پر شور رو می آفریند. واسه ایجاد اینجور هیجانی، به جای اتخاذ لحنی جدی و مقتدرانه، رابطه دوستانه خود رو با شوخ طبعی و جوک گفتن حفظ کنین. اینجور رابطه دوستانه و دوستانه ای در میان اعضای تیم انگیزه کار رو بالا می برد.

  1. رابطه رو ادامه بدید

شکست در ایجاد رابطه منتهی به شکست در مورد کار تیمی می شه. بیشتر وقتا، منصب های جور واجور باعث می شن تا رابطه دوستانه جای خود رو به رابطه مقتدرانه بده و بین اعضای تیم جدایی بیفته. تلاش همیشگی واسه حفظ رابطه منتهی به درک مشکلات، اهداف و انتظارات اعضای تیم می شه.

چیجوری برنامه ریزی کنیم؟

رمز و راز موفقیت آنتونی رابینز

افزایش انگیزه فرصت امروز مدیریت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *