قند خون blood

در شرایطی که آمارها نشون میده تعداد مبتلایان به دیابت در بیشتر کشورای جهان به سرعت رو به زیاد شدنه، باخبر شدن از چگونگی کنترل قند خون مخصوصا به روشای طبیعی واسه حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد، اهمیت بیشتری پیدا کرده.

 

هر چند کنترل قند خون در اول کار سختی به نظر می رسه اما اگه به روش اصولی و با روشای استاندارد و طبیعی انجام بشه، معمولا خیلی راحت ممکن هستش.

سایت اینترنتی کامن سنس در مقاله ای در این باره آورده: هرچند یه بدن سالم می تونه از پروتئین و چربی هم گلوکز تولید کنه اما اندازه قند خون از پایه به مقدار مصرف کربوهیدراتا بستگی داره.

در این مقاله ۱۰ راه حل طبیعی واسه کنترل قند خون پیشنهاد شده که به کنترل فشارخون و حفاظت از دستگاه گردش خون در برابر مریضیای عروقی هم کمک می کنن.

این راهکارها عبارتند از:

۱- نیم ساعت ورزش در روز که به کنترل قند خون و بهبود حساسیت بدن به انسولین کمک می کنه.

۲- انتخاب رژیمای غذایی که شامل کربوهیدرات پایین باشن. کربوهیدراتا به سرعت قند رو وارد جریان خون می کنن و به خاطر همین از عوامل موثر در بروز «هایپوگلیسمیا» و دیابت هستن.

۳- مصرف حجم خیلی از مواد غذایی شامل فیبر خوراکی که اندازه قند خون رو ثابت نگه می دارن و خطر دچار شدن به بیماریهای قلبی رو هم کاهش میدن.

۴- به کار گیری غلات ۱۰۰ درصد سبوس دار که قند خون رو در سطح سالم نگه می دارن و در نتیجه خطر دچار شدن به دیابت رو کاهش میدن.

۵- دوری از مصرف خوردنیایی که قند بالایی دارن مثل کربوهیدراتهای تصفیه شده و هم اینکه محدود کردن مصرف کافئین و دوری از مصرف الکل چون که این مواد توانایی بدن رو در کنترل قندخون دچار مشکل می کنن.

۶- مصرف چربیای به درد بخور مثل روغن ماهی امگا – ۳ و دوری از مصرف چربیای بد شامل چربیای ترانس و چربیای اشباع شده که سلامت قلب رو به خطر میندازن.

۷- تقسیم وعده های غذایی به ۴ تا ۶ وعده در روز که باید حجم کمتری هم داشته باشن تا از این روش به ثبات قند خون کمک شه.

۸- جا دادن منابع غذایی پروتئینی به رژیم غذایی به خاطر کمک به ثابت نگه داشتن اندازه قندخون.

۹- تمرین بیشتر واسه کنترل کردن وزن و نگه داشتن اون در حد سالم چون که حتی درصد کمی کاهش وزن، تاثیر زیادی در کاهش خطر بروز دیابت داره.

۱۰- به کار گیری مکملای با کیفیت مثل ویتامین C، ب کمپلکس و بقیه ریزمغذیای سالم که همه در متعادل نگه داشتن قند خون نقش موثری دارن.

ایسنا چیجوری قند خون رو پایین بیاریم کاهش قند خون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *