بعضی وقتا مهم ترین مانع رسیدن ما به خواسته هامون دقیقا جلوی چشمانمانه اما به اون بی توجهیم. شاید هم چون همیشه جلوی چشممونه نمی بینیمش. اگه از زاویه جدید نگاه کنیم به قول معروف یه شبه می تونیم ره صد ساله بریم.

  1. غرور مانع یادگیری

غرور مانع اصلی یادگیریه. شما حتما این ضرب المثل ایرونی رو شنیدین “پرسیدن عیب نیس ندونستن عیبه” اما خودتون قضاوت کنین چند بار به خاطر حفظ غرورمون از سوال کردن طفره رفته ایم. بیشتر کسائی که در رشته های جور واجور علمی به پیشرفت رسیدن کسائی ان که از پرسیدن نمی ترسیدن.

  1. تعصب مانع نوآوری

هیچی در دنیا بیشتر از تعصب مانع نوآوری و پیشرفت نوع بشر نشده. به خیلی چیزها چنگ می زنیم و تعصب داریم اما نمی دونیم به چه دلیل. اگه در مورد خیلی از باورا و روشای زندگی مون فکر کنیم فلسفه خاصی براش نداریم درحالیکه شاید هر روز اجرایش کنیم. هرکسی که تونسته زیانای جبران ناپذیر تعصب بیجا رو در زندگی اش کشف کنه درهای تازه ای به رویش باز شده و دنیا رو از دید جدیدی دیده.

  1. کم رویی مانع پیشرفت

مشک اون هستش که خود ببوید نه اینکه عطار بگه. اگه تموم جهان بگن شما آدم بااستعدادی هستین تا وقتی که عقاید و افکارتون در ذهنتون بمونه نمی تونین پیشرفت کنین. بقیه با دیدن چهره منطقی و رفتار شما به ارزشاتون پی نمی بره. تنها وقتی که لب به سخن بگشایید می تونین به پیشرفت برسین.

  1. ترس مانع ایستادن

ترس مانع اصلی ثابت قدمی و تعهد آدم بر اعتقاداتشه. ترس از قضاوت بقیه، ترس از رانده شدن، ترس از نبود موفقیت دلیل می شه شما هرچقدر هم به درست بودن چیزی ایمان داشته باشین واسه داشتن و عمل کردن به اون کاری نکنین.

  1. تخیل مانع واقع بینی

آدم بی رویا غیر قابل تحمله چه واسه خودش و چه واسه بقیه اما زندگی در تخیلات و توهم باعث می شه ما در دنیایی غیر حقیقی زندگی کنیم و وقتی از خواب غفلت بیدار شیم که خیلی دیره.

  1. بدبینی مانع شادی

آدم بد بین زندگی رو به کام خود و نزدیکانش تلخ می کنه. این جور افراد در بهترین قصرا و قشنگتر ترین بناا به دنبال ترکای دیوار ان. باور کنین این زندگی واسه هیچکی به اندازه خودشون آسونه. شما می تونین از اونا دوری کنین اما خودشون اصلا نمی تونن از دست خودشون فرار کنن.

  1. خود شیفتگی مانع مراوده

زندگی بشر به تعامل با بقیه بستگی داره. پس ما ناچار هستیم با بقیه رابطه برقرار کنیم. اما هیچکی خواهان هم نشینی با آدم خود عاشق نبوده و نخواد بود.

  1. شکایت مانع تلاش گری

اینکه همیشه به دنبال مقصر و شکایت و سرزنش دیگرونه دست از تلاش ورداشته چون مشغول پیدا کردن مقصره! به همین سادگی زندگی تون رو تلف نکنین.

  1. خود بزرگ بینی مانع محبوبیت

همه آدما دوست دارن در نظر بقیه به بهترین شکل دیده شن اما وقتی همیشه خودمون رو در موضع قدرت و برتری قرار می دیم بقیه رو بیزار می کنیم و از خودمون فراری می دیم.

  1. عادت کردن مانع تغییر

عادت مانع تغییره و باعث می شه سالهای سال تو یه مکان، زمان، موقعیت و شرایط درجا بزنیم.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بازنشر سیمرغ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *