به گزارش گروه خواندنیای باشگاه خبرنگاران، چاقی بسیار زیاد و یا کمبود وزن هر دو از جمله مواردی هستن که نمیشه به اونا به عنوان شرایط سالم نگاه کرد. آدمایی که کبود وزن دارن ضعیف تر هستن و  ممکنه به بیماریای مختلفی دچار شن در حالی که با کمی غذا خوردن می تونن به وزن دلخواهشون برسن. در این مطلب بهترین موادی که واسه چاق شدن می تونین استفاده کنین رو معرفی می کنیم.

– گردو: گردو یکی از آحیل هاییه که به شما کمک می کنه تا خیلی سریع و طبیعی چاق شید. اندازه امگا۳ در این ماده خیلی زیاده و از بیماریای جور واجور در بدن شما جلوگیری می کنه.

– شیر پرچرب: شیر به تنهایی می تونه خیلی از بیماریای بدن رو نابود کرد ولی خیلی از پزشکان نوع کم چرب اونو پیشنهاد می کنن شیرپرچرب تموم خواص شیر رو داره و گزینه مناسبی واسه افرادیه که میخوان چاق شن.

– نارگیل: نارکیل یکی از بهترین میوه هاییه که می تونین ازش استفاده کنین. آب نارگیل دارای مواد مغذی بی شماریه و کالری بالایی داره که می تونه به شما در ازایش وزن کمک کنه.

– موز: موز میوه ای که می تونه به عنوان یه کربوهیدارات سالم از اون نام برد یکی دیگه از  مواد خوب واسه چاق شدنه. موز هم اینکه می تونه انرژی روزانه شما رو هم تامین کنه.

– دانه های مغذی: از جمله دانه های مغذی می تونیم به تخم کتون، دانه هندوانه، شاه دانه و کنجد اشاره کنیم که هر کدوم اونا دارای اسیدهای چرب به درد بخور واسه بدن هستن و به شما در چاق شدن کمک به سزایی می کنن.

– بادام: بادام یکی از تنقلات سالم که می تونین روزانه ازش استفاده کنین. پر از ویتامینای جور واجور و هم اینکه مبارز بیماریای عصبیه. بادام هم می تونه به افراد لاغر کمک به سزای بکنه.

– روغن زیتون: هیچ پزشکی رو پیدا نمی کنین که روغن زیتون رو پیشنهاد نکنه. این روغن نه فقط به شما در چاق شدن کمک می کنه بلکه از مریضی هیا قلب و عروقی هم پیشگری می کنه.

– سیب زمینی: منبعی بزرگ از کربوهیداراتا و هم اینکه پر از مواد مغذی که همیشه به عنوان یه ماده چاق کننده از اون نام برده می شه.

– لوبیا: لوبیا پر از پروتئینه و با کالری زیادی که داره می تونه انرژی شما رو واسه کارای سخت تامین کنه و هم اینکه به شما در چاق شدن هم کمک به سزایی می کنه.

– موجودات دریایی: ماهیای آزاد و تن و هم اینکه میگو از جمله مواد دیگری هستن که دارای مواد مغذی جور واجور مانند امگا۳ هستن. این مواد هم اینکه به شما در داشتن بدنی سالم و چاق هم کمک می کنن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران رژیم غذایی رژیم لاغری کاهش وزن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *