چه نام اونا رو «فوق العاده» یا «وحشتناک» بذارین، بعضی از جزئیات طراحی که در آخر به مدل های تولید در صنعت خودرو راه پیدا می کنن، واقعاً مسخره هستن. در ادامه ۱۰ ویژگی سوال برانگیز در خودروها رو مرور می کنیم که دقیقاً در همین دسته قرار می گیرند.

چتر در چارچوب درب رولز رویس

رولز رویس مشتریان خود رو به خوبی می شناسد. این شرکت درک می کنه که اگه هر کدوم از سرنشینان پولدار صندلی های عقب به هر دلیلی بخوان با باران تماس پیدا کنن، ممکنه خیس شن! هیچ کس همچین چیزی رو نمی خواهد و همین طور، دوست نداره که پایش به دادگاه! کشیده شه. تنها راه حلی قابل اتکای رولز رویس واسه این مسئله، نصب چترهای بسیار گران قیمت روی چارچوب درهای اجناس خود بوده.

10 ویژگی عجیب در خودروها

باله عقب داج رام دیتونا

کسی از بال های بزرگ در خودرویش بدش نمی آید؛ چیزی که در مدل هایی مانند سوبارو STI، پورشه GT3 و خودروهای مسابقه می بینیم. ولی متأسفانه، داج رام دیتونا معنی باله عقب رو به درستی درک نکرده. این بال، بیشتر مثل یه باربند مشکی رنگه که از عقب قسمت بارگیر وانت بیرون زده.

دریچه های چرمی واسه سیستم A/C در پورشه

آپشن هایی مانند این در پورشه بازم می تونن تو یه لیست کوچیک، قیمت پایانی خودرو رو واسه شما دو برابر کنن. فکر می کنین که مرحله بعدی به کار گیری پوشش چرمی، در کدوم قسمت از خودرو باشه؟ چرخ ها گزینه مناسبی نیستن؟!

10 ویژگی عجیب در خودروها

گلدان داشبورد فولکس واگن بیتل

شاید فولکس واگن می خواسته با قرار دادن یه گل در جلوی رانندگان جدید بیتل دیفرانسیل جلو، حواس اونا رو پرت کنه و اونا رو بازم راضی و خوشحال نگه داره. ممکنه هم این یه وسیله هیپنوتیزم باشه که به طور غیرمستقیم می گوید:

طراحی قدیمی موتور عقب رو از یاد ببرین. کی به طراحی احمقانه، قدیمی، خطرناک و غیرقابل اعتماد خودروهای موتور عقب نیاز داره؟ آینده همین خودروه. من تنها یه گل معمولی هستم و حرف زدن من هم اصلاً عجیب نیس. همین حالا خودرو رو بخرین!

10 ویژگی عجیب در خودروها

نشون درون چراغ های جلو

وقتی یه جزئیات ریز دارین که ممکنه هیچ کس اصلاً متوجه اونم نشه، دیگه چه احتیاجی به صرف زمان و طراحی کردن اون هستش؟ این نوع طراحی در اول، به عنوان یه ویژگی منحصر به فرد در خودروها جلب توجه می کرد، ولی الان این کار احمقانه، رفته رفته از صنعت خودرو محو شده. بیایید قبل اینکه همه گیر شه، کار اون رو همین جا تموم کنیم.

10 ویژگی عجیب در خودروها

لوله های اگزوز تزئینی

وقتی یه خودرو نمی تونه یه صدای جذاب از اگزوز خود بیرون دهد، ظاهرسازی واسه این منظور چه فایده ای داره؟ شایدً این خودروساز واسه ایجاد یه ظاهر اسپورتی در عقب خودروی مرسدس کلاس سی دیزلی از این خروجی های غیرضروری استفاده کرده. در نتیجه، همه چیز باهم در حال «وانمود» کردن هستن. واقعاً اگه یه مرسدس بنز این فرم رو واسه لوله های اگزوز خود نداشته باشه، چه اتفاقی می افتد؟

10 ویژگی عجیب در خودروها

پوشش پلاستیک واسه محفظه موتور

وقتی کاپوت یه خودرو رو بالا می زنید، اینکه تموم قسمت های مکانیکی چرک آلود اون رو ببینین، حسّ خوبی به شما می دهد؛ چون که به شما یادآوری می کنه که در حال روندن یه «خودرو»، یه اثر زنده از دنیای ماشین ها هستین. حالا به چه دلیل باید چیزی از اون رو مخفی کرد؟ چیزی واسه شرمساری وجود نداره! البته این همه ماجرا نیس و کم کردن از اندازه صدای موتور دلیل دیگه به کار گیری این پوشش هاست. اما بعضی وقتا هم در به کار گیری اونا زیاده روی شده و چیزی از اجزای موتور مشخص نیس.

10 ویژگی عجیب در خودروها

دریچه ها و هواکش های تزئینی

مطمئناً یه راه بهتر واسه رسم خطوط طراحی یه خودرو نسبت به استفاده یه سری از هواکش های به طور کاملً بسته هست؛ مثلا می توان به سراغ یه ظاهر با ویژگی های پرفورمنس بیشتر رفت. این طراحی چه تو یه مک لارن ۵۷۰S باشه یا تو یه داج رام، واقعاً مایه شرمندگیه. طراح این قسمت ها رو به عنوان ورودی هوا درنظر داشته اما شرکت، با یه پلاستیک سروته قضیه رو هم آورده.

چراغ های پروژکتور درها

هیچی به اندازه یه لوگو که با به کار گیری پروژکتور LED تعبیه شده در درب خودرو به روی زمین تصویر شده، نمی تونه جلب توجه کنه. ولی اگه بذاریم خطوط طراحی و صدای خودرو خودشون با مخاطب صحبت کنن، مطمئناً ضرری نداره. لوکس بودن اتومبیل احتیاجی به گفتن نداره؛ اونم در هر دفعه که یه سوپرمارکت محلی خرید می کنین!

10 ویژگی عجیب در خودروها

سقف های «لندائو» ی مدرن

زمان به تاریخ پیوستن سقف های لندائو رو به خاطر دارین؟ ۱۹۳۰؟ ۱۹۳۵؟ کمتر کسی این موضوع رو به یاد داره. شاید عده ای امیدوار بوده ان که با توقف تولید لینکولن تاون کار و فورد کراون ویکتوریا، این سقف ها هم از دنیای اتومبیل کنار روند. ولی این طراحی های «مسخره» بازم به زندگی خود ادامه داده ان و از دست کسی هم کاری ساخته نیس.

10 ویژگی عجیب در خودروها

ایمن ترین خودروهای ارزون قیمت جهان

بهترین خودروهای سنتی تاریخ

صبحونه آنلاین عکس ماشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *