نمایشگاه خودروی ژنو همیشه محلی واسه خودنمایی طراحان خودرو، داوری درباره خودروهای عجیب و غیر عادی بوده که امسال هم این روش تکرار شد.

اما در کنار این خودروهای عجیب و غریب و تخیلی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شن، خودروهایی با ظاهر و کارایی خیره کننده هم دیده میشه که بازدیدکنندگان رو هیجان زده می کنه. ۱۰ خودروی مورد توجه در این نمایشگاه رو میشه در بخش زیر دید:

۱- وننو ساخت شرکت لامبورگینی: وننو، خودرویی که به نظر می رسه همه نگاه ها رو در این نمایشگاه به خود جلب کرده. این نمونه از آونتادور، نمونه قبلی شرکت ایتالیایی سازنده ، بسیار جذابتره و ویژگیا و قیمت اون چشمای بینندگان رو خیره کرده بود. به هر حال به نظر وننو چند سال در خاطر می مونه.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۲- ویزیو ساخت شرکت سوبارو: اگه یه نکته در نمایشگاه ژنو دیر کشف شد، خودروی زیبای شرکت سوبارو، ویزیو بود که نگاه ها رو متوجه توانایی بالای خودروسازان ژاپنی کرد. دستگاه انتقال قدرت دیزلی-الکتریکی، سیستم دو دیفرانسیلی چهار چرخ، سیستمای پیشرفته ای هستن که در این خودرو از اونا استفاده شده. اما طرح بدنه هنرمندانه اون کاری جدید و قابل ستایش بود.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۳- دیفندر ساخت شرکت لندرور: تیم حرفه ای مهندسی در شرکت لندرور موتور ریزلی و مخزن سوخت این خودرو رو با یه موتور الکتریکی و یه باطری ۳۰۰ ولتی لیتیومی جانشین کردن. این موتور ۹۴ اسب بخار توان و ۲۴۳ پوند-فوت نیروی گشتاوری تولید می کنه و می تونه ۵۰ مایل این خودرو و تموم سرنشینانش رو جابجا کنه. البته این خودرو الکتریکی بازم لندروره و می تونه ۱۲ تن رو در شیب ۱۳ % بکسل کنه.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۴- XL1 ساخت شرکت فولکس واگن: تقریبا غیر ممکنه که با دیدن این خودرو تحت تاثر قرار نگیرید. با تفاوتای کلی با شرکت هم پیمانش (بوگاتی ویرون)، مهندسی دقیق XL1 به شکلی قدرت نمایی طراحان شرکت فولکس واگن حساب می شه.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۵- وریس ساخت شرکت رولزرویس: به غیر از یرخی ویژگیای وریس مثل رسیدن به سرعت ۶۰ مایل در ساعت در ۴.۴ ثانیه و سرعت بیشترین حد ۱۵۵ مایل در ساعت که به اون هیبت خاصی بخشیده چیزایی که رولزرویس رو رولز رویز می کنه بزرگی و هیبت و با بزرگ نمایی میشه به شکوه ملوکانه اون اشاره کرد.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۶- کوروت استینگری ساخت شرکت شورولت: سالن نمایشگاه در لحظه پرده ورداری از این خودرو با استقبال خوبی مواحه شد. ظاهر ترسناک و دو نفره اون تشویق بازدید کنندگان رو به دنبال داشت.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۷- گرن توریسمو ساخت شرکت بی ام و : با یه نگاه جزئی به سری ۳GT این شرکت میشه که این خودرو در بین خودروهای مورد علاقه در ژنو قرار داره. مخصوصا نسبت به سری ۵GT طول این خودرو با ۴.۳ اینچ فضای بیشتر بین دو محور اون نسبت به دیگر خودروهای سری ۳ که چهار سرنشین دارن ۸ اینچ بیشتره. این خودرو تابستون وارد بازارهای آمریکا می شه.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۸- اف تی ۸۶ ساخت شرکت تویوتا: با اینکه تصور نمی شد بسیاری جذب این خودرو شن، در حالی که این خودروی دو نفره در کشور آمریکا به اندازه خودرو Scion اف آر-اس فروش داشته، به گزینه ای واسه خریداران تبدیل شده که رد کردن اون سخته. این خودرو با موتوری سرحال و چهار سیلند و دیفرانسیل عقب و با چرخایی باریک ظاهری گول زننده پیدا کرده تا تابستونی تموم نشده رو با اون سپری کنین.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۹- پی۱ ساخت شرکت مک لارن: در اینکه طرح پی ۱ طرحی پیچیده و مدرن – کلاسیکه ، هیچ شکی نیس. عکسای این خودرو خود بخشی از داستان رو روایت می کنن. در سکوی شرکت مک لارن در ژنو نبوغ در طراحی پی ۱ نگاه ها رو به سمت خود جذب می کنه و بازدیدکنندگان رو به یاد نمونه باشکوه اف ۱ ال ام در رنگ زرد اون میندازه.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

۱۰- فراری : ستاره گستاخ این دوره از نمایشگاه ژنو فراری با ۹۴۹ اسب بخار و تکنولوژی گازوئیل-الکتریکی که جانشین تکنولوژی گیج کننده خودرو انزو در مسابقات توردو فرانس شده و ساخت سازنده خودروهای فورمول۱ ایتالیاییه. شرکت فراری ۴۹۹ دستگاه از این خودروی میلیون دلاری تولید کرده.

ماشینای لوکس نمایشگاه ژنو

راهنمای خرید خودرو مناسب

خودروهایی که خانوما دوست دارن

باشگاه خبرنگاران خودرو عکس ماشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *