جزایر ساحلی تایلند در دور و بر دریای آندمان و خلیج سیام بعضی از محبوب ترین نقاط توریستی آسیا هستن. بعضی از این جزایر به واسطه ی سواحل قشنگتر و محیط مناسب واسه تفریح معروفیت جهانی دارن. اما بهترین جزایر تایلند فرصت های زیادی واسه سرگرمی، سیاحت درون و تمدد اعصاب ارائه می دهد.

۱۰.کو لایپ (ko lipe)

کو لایپ-ko_lipe

کو لایپ، در مجمع الجزایر آدانگ راوی (adang-rawi) در جنوب تایلند واقع شده که محل سکونت کولی های دریا هستش. جزیره ایی کوچیک که توریست ها ظرف کمتر از یه ساعت می تونن دور تا دور تموم جزیره پیاده روی کنن. کو لایپ، خارج از بخش ی قانونی پارک ملی تاروتائوست و همین امر این جزیره رو از ممنوع بودن های قانونی گسترده معاف می کنه. سه ساحل اصلی اون شامل اقامتگاه های بی نظیری از کلبه های حصیری تا خونه های ییلاقی کولردار می شه.

۹.کو لانتا (ko lanta)

کو لانتا-Ko-Lanta

کو لانتا، مجمع الجزایریست در دور و بر تایلند که در استان کرابی واقع شده. بزرگترین جزیره ی این مجمع الجزایر کو لانتا یایی است که کو لانتا هم خونده می شه. سواحل کرانه ی غربی کو لانتا یایی با مجموعه ایی از تفرجگاه ها و خونه های ییلاقی به همدیگه وصل هستن. این منطقه مقصد مهمی واسه مشتاقان به غواصی و علاقمندان به دنیای زیر آبه که به جزیره می آیند تا صخره های مرجانی و دنیای اعماق اقیانوس تشکیل شده از ماهی های گرمسیری و وال ها رو از نزدیک ببینن. در این جزیره زندگی گیاهان گرمسیری تشکیل شده از بقایای جنگل های انبوه قدیمی فت و فراوون به چشم می خورد.

۸. کو سامت (ko samet)

معروفیت کو سامت به وجود اومده بوسیله محبوبیتیه که به دلیل دوری از هیاهوی بانکوک کسب کرده. هرچند بیشتر خاک جزیره، پارک ملیه اما تفرجگاه های مختلفی با امکانات جور واجور هم در اونجا هست. یکی از فوق العاده ترین جاذبه های کو سامت ساحل با شن های سفیده. گردشگران انتخاب های زیادی مثل استراحت در محیط های آرامش بخش و باصفا یا سواحل محبوب با شکل های جور واجور سرگرمی های جور واجور دارن.جزایر Ao noina، ao phutsa، au nuan و ao wai معروفیت خود رو مدیون محیط آرامش بخش، اقامتگاه های دنج، هم اینکه ی نمای مسحور کننده ی غروب آفتابشان هستن. مناطق هت سای کائیی Hat sai kaeo)) و آ هین خوخ ao) hin khok) پرازدحام ترن و گردشگران بیشتر واسه حموم آفتاب، شنا، موج سواری و لذت از جشن های شبونه به این سواحل می آیند.

۷. کو تاروتا (ko tarruta)

کو تاروتا-Ko-Tarutao

کو تاروتا یکی از پنجاه و یه جزیره ی جنوب تایلنده که به مجمع الجزایر پارک ملی تاروتائو تعلق داره. در این جزیره اقامتگاه هایی به شکل کلبه یا خونه های ییلاقی واسه اجاره هست. توریست های این جزیره می تونن از مناطق بکر و فضای آروم این منطقه، تماشای رشته کوه های ناهموار و نمای جنگلی تشکیل شده از صخره های آهکی مشهور تایلند لذت ببرن. گردشگران در این جزیره فرصتی فوق العاده واسه تماشای حیرت زدگی های زندگی وحش می پیدا کنن، مخصوصا اگه از بخش غربی ساحل جزیره دیدن کنن که بیشتر لاک پشت های بزرگی در اونجا دیده می شه.

۶. کو ساموئی (ko samui)

کو ساموئی یکی از توریست پذیرترین جزایر تایلنده. اقامتگاه های زیادی به شکل خونه های ییلاقی کوچیک تا ویلاهای استثنایی در این جزیره واسه گردشگران هست. هر ساله فستیوال های زیادی مثل فستیوال گاوبازی، جشن هنری ۱۰ ستاره ی samui و بازارهای هفتگی فروشندگان محلی که سوغاتی، لباس و خوراکی های خوشمزه می فروشند، در کو ساموئی برگزار می شه. علاقمندان به قایق های بادبانی هم واسه مسابقه ی هرساله ی قایق رانی در این جزیره گرد هم می آیند، ورزشکاران سه گانه و علاقمندان به این ورزش هم واسه برگزاری مسابقات هرساله ی ورزش های سه گانه به ساموئی می آیند.

۵. کو پنگان (ko phangan)

کو پنگان-Ko-Phangan

کو پنگان جزیره ایی در خلیج تایلنده که بین جزایر کو ساموئی و کو تائی قرار داره. این جزیره واسه علاقمندان به اردو زدن ها که می خواهند خود رو غرق زیبایی های طبیعی جزیره مثل جنگل های انبوه و سواحل کنن، مقصدی عالیست. هر ساله در این جزیره فستیوال رقص نور موسوم به مهمانی ماه کامل برگزار می شه. توریست های علاقمند به مکان های آروم تر هم می تونن از معابد زیاد بودایی kop ha ngan دیدن کنن. از دیگر عواملی که بر معروفیت این جزیره می افزاید، اسپا و مکان های مخصوص مدیتیشن در این جزیره س.

۴. پوکت (Phuket)

پوکت-Phuket

پوکت هم نام یکی از استان های تایلنده و هم شهر اصلی اون استان. استان پوکت بخش اعظمی از جزیره و چندین جزیره ی کوچیک در سواحل غربی سرزمین رو تحت پوشش قرار می دهد. خارج از بانکوک، یکی از محبوب ترین مناطق توریستی کشور حساب می شه و خوش منظره ترین اقاتگاه های ساحلی رو واسه گردشگران جفت و جور می آورد. در نزدیکی این سواحل واسه گردشگران کلاب های شبونه و مراکز خرید جفت و جور شده. از دیگر جاذبه های توریستی پوکت می توان به مسلبقات گلف، موزه های تاریخی و آثار تاریخی اشاره کرد.

۳. کو چانگ (ko chang)

این جزیره در نزدیکی مرز کامبوج واقع شده، کو چانگ سومین جزیره ی بزرگ تایلند و بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر پارک دریایی کو چانگه. معروفیت این جزیره ی کوهستانی از آبشارهای زیاد، صخره های مرجانی، جنگل های انبوه و سواحلی طویل با شن های سفید نشآت می گیرد. ظرف کمتر از ۱۰ سال کو چانگ به یکی از قطب های گردشگری تایلند تبدیل شد، با این وجود هنوز به پای پوکت یا کو ساموئی نمی رسد. سواحل این منطقه با شن های سفید یکی از محبوب ترین سواحل این مجمع الجزایر تلقی می شن. طولانی ترین ساحل کو چانگ در کرانه ی شمال غربی اون واقع شده. در بخش مرکزی ساحل شنیِ نرم کلبه های چندطبقه و هتل قرار داره.

۲. کو تائو (ko tao)

کو تائو-Koh-Tao

کو تائو با سرعتی باورنکردنی به یکی از محبوب ترین مناطق تفریحی تایلند تبدیل شد. این جاذبه های تفریحی شامل غواصی، صخره نوردی و پیاده رویست. هرساله حدود ۷۰۰۰ غواص جدید در کو تائو مدرک غواصی دریافت می کنن و همین امر این منطقه رو به یکی از قطب های آموزش غواصی تبدیل کرده. تعداد گردشگران علاقمند به ماهی گیری، با امید به صید شکل های جور واجور ماهی، رو به زیاد شدنه. حمله توریست ها به کو تائو دلیل شده کلبه ها، کافه ها و کلاب های شبونه بیشتری برقرار شه، با این وجود هنوز در این جزیره مناطق کمتر پیشرفته ایی واسه توریست هایی که در جستجوی مکانی آروم واسه تعطیلات هستن، هست.

۱.کو فی فی (ko phi phi)

کو فی فی مجمع الجزیره ایی کوچیک در استان کرابی واقع در جنوب تایلنده. Ko phi phi don بزرگترین جزیره ی این مجمع الجزایره و تنها جزیره ایست که ساکنان دائمی داره، علاوه بر این جزیره ی ko phi phi leh مکان فیلمبرداری فیلم معروف “ساحل” در سال ۲۰۰۰ه. کو فی فی در دسامبر ۲۰۰۴ مورد حمله سونامی های اقیانوس هند قرار گرفت و تقریبا تموم زیرساخت های جزیره ویرون شد. با این وجود بازسازی اون به سرعت انجام قبول کرد و خدمات بازسازی واسه بهره وری از تصاویر خیره کننده ی جزیره طبق مقررات ساخت و ساز مثل ارتفاع هتل های جدید و دیگه بناها ارائه شد.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

تور تایلند جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *