scary-tourist-attraction

دیدن جاهای طبیعی و آثار باستانی قشنگتر واسه شما کافی نیس؟ شاید بهتره جاذبه های ترسناک رو امتحان کنین.

این کلیساها، سردابها، دخمها، موزه ها و صحنه های جنایت ترسناک، حتی بازدیدکنندهای با دل و جربزه رو هم به وحشت میندازن.

به گزارش آلامتو به نقل از توریستا ؛ با قدم گذاشتن به داخل کلیسای استخوانای کشور پرتغال، اولین چیزی که میفهمید اینه که با بقایای حدود ۵ هزار نفر که در طول تاریخ از بین رفته ان، محاصره شدین. هیچ راه فراری از میون این استخوانا وجود نداره – اونا در همه جای این کلیسا پراکنده هستن و به هر طرف که نگاه کنین یکی از اونا رو می بینین.

این کلیسایی که به قبرستان تبدیل شده، منحصر به فرد نیس. این مکانای وحشتناک با اقرار به از بین رفتنی بودن آدم، هرساله گردشگران بیشماری رو از سراسر جهان به سمت خود جذب و ثابت می کنن که از مرگ گریزی نیس.

به چه دلیل تماشای مکانای ترسناک و نبش قبر مردگان واسه آدما تا این اندازه هیجان انگیزه. شاید به خاطر این که رفتن به این جاها مثل تماشای یه فیلم ترسناک و پرهیجانه. به طور مثال، رفتن به کلیسای مردگان در جمهوری چک که در فاصله ۹۰ دقیقه ای از شهر پراگ قرار داره، بسیار باحال و ترسناکه. تصور کنین وارد کلیسایی مربوط به قرن ۱۵ میلادی بشوید و تماشاگر استخوانای ۴۰ هزار آدم باشین. حاضرید شب رو تنهایی در اونجا سپری کنین؟ نه!

واسه آشنایی با ترسناک ترین جاذبه های دنیا با ما همراه باشین.

۱- چاپلا دو اوسوس – ایوورا، پرتغال

کلیسای سلطنتی سنت فرانسیس در یکی از روستاهای بسیار زیبای پرتغال به نام ایوورا قرار داره و از بیرون مثل یه عبادتگاه مذهبی معمولی دیده می شه. اما این فقط ظاهر قضیه س. داخل این کلیسا نیایشگاه چاپلا دو اوسوس به معنی عبادتگاه استخوانا قرار داره. به دلیل کمبود جا واسه دفن مرده ها، صومعه نشینای تلاشمند در قرن ۱۶ میلادی، اجساد حدود ۵ هزار مرده رو به عبادتگاه مقدس کلیسا آورده و مثل مارتا استوارت، فضای اونجا رو با استخوانای این اجساد تزئین کردن.

وحشت اصلی: دو جنازه پوسیده از مردی ناشناس و کودکی کوچیک به طور بی ثباتی از طناب آویزون هستن.

۲- موزه شکنجه – آمستردام

در این موزه کوچیک، وسایل شکنجه تاریخی به نمایش گذاشته شده و تماشای اون واسه افراد نازک نارنجی و زیاده حساس پیشنهاد نمی شه. فقط طرفداران جانورخویی و وحشیگریای قرون وسطی می تونن دستگاه های شکنجه شکستن جمجه سر، پاره کردن مفاصل دست و پا و دستگاه های کشتار مثل گیوتین رو ببینن.

وحشت اصلی: نمایش آویزون بودن یه مرد عریان از قوزک پا مثل گوشتای قصابی و بردیدن بدن اون از وسط با اره برقی وحشتناک ترین اثریه که در این موزه هست.

مکان تاریخی درگاه آرتور - تاسمانیا

۳- مکان تاریخی درگاه آرتور – تاسمانیا

این مکان استرالیایی واسه قرن ۱۹ میلادی، وقتی محل زندگی هزاران مجرم تبهکار و خطرناکی بوده که به «جهنم زمین» تبعید می شدن. کالبدشکافی اتاقای این ساختمون شاهدی بر این موضوعه. موقعیتای ترسناک، کتکای وحشیانه، تنهایی و تنهایی در تاریکی و سلولای نمور همه دلیلی واسه مرگ حدود ۲ هزار نفر اینجا بوده. این داستان غم انگیز به آوریل سال ۱۹۹۶ میلادی برمیگرده، وقتی که یه آدمکش حرفه ای با اسلحه ۳۵ نفر رو به قتل رساند و این بزرگ ترین قتل دسته جمعی این کشور تا به این زمونه.

وحشت اصلی: بعضی وقتا گزارش می شه که در این مکان ارواح دیده می شه که واسه مجرمان نیس بلکه واسه یه زن و کودک اونه.

۴- موزه مرگ – هالیوود

این موزه ناراحت کننده محلی واسه نمایش قتل و تشریح اجساد، وسایل قتل، عکسایی از تصادفای وحشت انگیز، صحنه جرمای مشهور و قطع سر Bluebeard (¬شخصیت داستان افسانه اى که پى در پى با زن ها ازدواج مى کرد و اونا رو مى کشت ) با گیوتینه.

وحشت اصلی: گردش در این موزه چندش آور فقط یه ساعت زمان میبره اما تماشای تصاویر کالبدشکافی و تجزیه اجساد به این زمان اضافه می کنه و وحشت بدی در دل بیننده بوجود میاره.

۵- موزه مومیاییا – مکزیک

در این موزه گواناجوئاتو حدود ۱۱۱ مومیایی نبش قبر شده از معبد سانتا پائولا در بین سالای ۱۸۶۵ تا ۱۹۸۹ میلادی نگهداری و حفاظت می شه. چهره های این مومیاییا بسیار ترسناک هستن – خیلی از اونا انگار در حال فریاد کشیدن و بیان کلمه «نه» هستن و مشتای گره شده اونا از زیر لباسای پاره و مندرسشان بیرون زده. این موزه مثل اتاق آماده سازی فیلمای زامبیه.

وحشت اصلی: این مومیاییای کوچیک، لباسای محلی و سنتی به تن دارن.

۶- خونه وحشت وینچستر – سن بخش – کالیفرنیا

واسه سارا وینچستر ۳۲ سال زمان برد تا این عمارت سلطنتی مارپیچی ۱۶۰ اتاقه رو بسازه. ایده این کار در نشستی که به یادبود آدمایی که بر اثر گلوله تفنگای وینچستر جون خود رو از دست داده بود، به ذهن اون خطور کرد. این عمارت ۲ هزار در، ۱۰ هزار پنجره، ۴۷ شومینه، ۴۷ راه پله و دست کم سه روح سرگردان داره. راهروها و راه پله های مارپیچ این عمارت به شکلی طراحی شدن که توهم دیدن شبح و روح رو در آدم افزیش میده.

وحشت اصلی: بازدیدکنندهایی که شب از این عمارت دیدن می کنن، صداهای رو می شنون و تماشاگر حرکت نور و چرخش دستگیرهای در و دیگه فعالیتا ارواح گونه هستن.

۷- دخمهای کاپوچینا – سیسیلی

شاید بندر پالرمو زادگاه مافیا باشه اما مردم این شهر تنها مسایل عجیب و غریب و وحشتناک این شهر نیستن. در زیر خیابونای پالرمو، یه سری از ۸ هزار جسد مومیایی شده که با بهترین لباسای خود دفن شدن، نگهداری می شه. منظره جهنمی فراموش نشدنی از این پوست و استخوانایی که وقتی راهب، شاعر، باکره و مردم عادی بودن، چیزی نیس که خیلی راحت بشه از کنار اون گذشت.

وحشت اصلی: «زیبای خوابیده» وحشتناک ترین بخش این موزه س: روزالینا لومبارد دو ساله که در سال ۱۹۲۰ میلادی مرده س، بدنش به طور درست و کامل در این موزه نشون داده می شه.

۸- غار اکتون تونیچیل مکنال – بیلیز

افراد شجاعی که به بازدید از این مکان باستان شناسی تمایل بسیاری دارن باید پیاده به همراه یه راهنما به اونجا برن. این راه اول با شنا در عمق تا زانوی آبای فوق العاده سرد و قیرگون شروع می شه. پیشنهاد می کنیم آدمایی که قوه تخیل بالایی دارن به این مکان نرن. قوم مایانا واسه مراسم مذهبی خود آدمای بیشماری رو در این غار قربونی می کردن و اسکلتای باقی مونده دلیلی بر اثبات این ادعا هستش. از جمله اسکلتا باید به استخوانای دختر نوجوونی به نام کریستال میدن اشاره کرد.

وحشت اصلی: اگه خفاشا و عنکبوتای موجود در این غار شما رو نترسونن، کاسه های سرامیکی قدیمی موجود در اونجا که سوراخای مرگ دارن و قبلا واسه مراسم مذهبی قربونی آدمای بی گناه و ریختن خونشون به کار می رفته، ترسی بر دل بیننده میندازن.

۹- استخوانگاه سدلک – جمهوری چک

با قدم گذاشتن در این گلیسای گوتیک واسه قرن ۱۵ میلادی که در کوتنا هورا در فاصله ۹۰ دقیقه ای از پراگ واقع شده، اولین چیزی که به ذهنتون می رسه، خالق اون هستش: فرانتیسک رینت که مدرک طراحی خود رو از دانشگاه هادس گرفته. عبادتگاه زیرزمین این کلیسا شامل ۴۰ هزار اسکلته که به طور تزئینی در لوسترهای و چلچراغا کار شدن و نمای مخوفی به اون بخشیده ان.

وحشت اصلی: حلقه ای از جمجمهایی با چشمای توخالی از سقف گنبدی این کلیسا آویزانه و هرم استخوانی ساخته شده از ۴۰ هزار اسکلت منظره دیگری از این کلیسای مخوف هستن.

بیشتر بخونین : کلیسای استخون؛ترسناک ترین کلیسای دنیا+عکس

۱۰- موزه ماتر – فیلادلفیا

در همکاری با کالج فیزیک فیلادلفیا با چند سال سابقه، این موزه به شکلی مدیریت می شه که خاص، شوک آور و چندش آور باشه. وقایع نامه این موزه پر از وقایع غیرمعمول و مریضی هاییه که گوشت و پوست آدم رو نابود کردن. نمایشای این موزه شامل دستای قانقاریایی، استخوانای سوراخ سفلیسی، کبدهای مریض و روده های بزرگ و ۱۸ کیلوگرمیه. اسکلتای بزرگ، دوقلوهای به هم چسبیده خام و کوتوله هم اینکه بخشای بریده شده مغز آدم همه در این موزه چندش آور نشون داده می شن.

وحشت اصلی: صابون باقی مونده از قرن ۱۹ میلادی که به ماده صابون مانندی تبدیل شده و «لاش پیه» – ماده ى چرب و موم مانندى که در اجساد مونده در رطوبت ایجاد مى شه – نامیده می شه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

ترسناک جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *