مونیخ یه شهر با شکوه س که سردی و عبوسی ساختمون ها در اون نمایانه که در هر جای دیگه در آلمان هم فت و فراوون یافت می شه. مونیخ مطمئنا تعدادی از این ساختمون ها رو داره، اما بازدید کنندگان شهر قدیمی ساختمون های جذاب تاریخی و بناهای تاریخی رو هم پیدا می کنه. مونیخ دارای یه سیستم حمل و نقل عمومی خوب (اتوبوس و مترو) است که باعث راحتی حرکت در دور و بر شهر می شه. مونیخ یه پایگاه خوب واسه سفرهای روزانه به مناطق دور از مرکز، مانند اردوگاه کار اجباری نازی ها در داخائو و یا دیدنی های سالزبورگه، اما اینجا چیزای زیادی واسه حفظ بازدید کنندگان در شهر هم هست. اینجا نگاهی به جاذبه های توریستی برتر در مونیخ داریم:

  1. ورزشگاه آلیانز آرنا

ورزشگاه آلیانز آرنا-Allianz-Arena-Stadium

طرفداران ورزش که می خواهند محبوبیت فوتبال در مونیخ رو ببینن کافیه که به بازدید ورزشگاه آلیانز آرنا برن، که بیشتر از ۷۵۰۰۰ صندلی واسه دیدن بازی های هر کدوم از دو تیم شهر رو داره. این ورزشگاه با شروع فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ جانشین ورزشگاه المپیک شد. این ورزشگاه که میزبان جام جهانی در سال ۲۰۰۶ بوده، واسه پانلای خود شناخته شده که بسته به این که کدوم تیم بازی می کنه و نوع بازی که محلی و یا ملی باشه تغییر رنگ می دهد.

  1. موزه پیناکوتک

موزه پیناکوتک-Pinakothek-Museums

موزه پیناکوتک در واقع سه موزه س: قدیمی، جدید و مدرن. پیناکوتک قدیمی یکی از قدیمی ترین گالری های هنری در جهان است، و محل مجموعه برجسته ای از نقاشی های استادان قدیمیه. پیناکوتک جدید قرن ۱۹ رو پوشش می دهد در حالی پیناکوتک مدرن نمایشگاه هنر مدرنه. اونا بخشی از هنر منطقه مونیخ هستن که به عنوان Kuntstareal شناخته شده. وقتی که دستور ساخت اون در سال ۱۸۲۶ بوسیله پادشاه لودویگ من داده شد، پیناکوتک قدیمی بزرگترین موزه در جهان بود. نئو رنسانس خارجی به سرعت تبدیل به مدلی واسه موزه های واقع شده در سراسر اروپا شد.

  1. موزه آلمان

موزه آلمان-Deutsches-Museum

موزه آلمان یه موزه علوم و فناوری در سطح جهانیه که بازدید کنندگانی در همه سنین، حتی واسه کسائی که اعلام می کنن که علاقه ای به اینجور موضوعاتی ندارن رو داره. بازدید کنندگان می تونن از تور رایگان (فقط به زبون آلمانی) در ۵۰ منطقه نمایشگاه موزه استفاده کنن، و در مورد موضوعات جور واجور از برق تا آلات موسیقی بحث کنن، و در طیف گسترده ای از فعالیت ها شرکت کنن. این موزه دارای مجموعه ای از بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ وسایل مربوط به علم و فناوری از عصر حجر تا امروزه. در این موزه خانوادگیه و دارای ۱۰۰۰ فعالیت واسه کودکان ۳ تا ۸ ساله داره.

  1. کاخ رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس مونیخ-Munich-Residenz

کاخ رزیدنس مونیخ واسه قرن ها قبل اینکه واسه همه مردم در سال ۱۹۲۰ باز شه، خونه حاکمان باواریا یعنی ویتلسباخ ها بود. مجموعه های هنری اون و سبک های جور واجور معماری به نمادهای قدرت خونواده سلطنتی تبدیل شد. در جنگ جهانی دوم به محل اقامت خسارات سنگینی وارد شد، اما تا اونجا که ممکن بود بازسازی شد. امروزه اون به عنوان یکی از بهترین موزه های قصری در اروپا در نظر گرفته می شه. ویتلسباخ ها هنرها و وسایل رو واسه قرن ها جمع آوری کرده ان، که بازدید کننده میتونن مجموعه ای برجسته از پرسلن، نقاشی ها، وسایل نقره ای، مبلمان نادر، لوستر و مجسمه رو ببینن.

  1. ب ام و ولت و موزه

ب ام و واسه اتومبیل ها و موتور سیکلت های سریع اون شناخته شده. واسه به دست آوردن جزییات بیشتر در مورد اونا چه جایی بهتر ب ام و ولت و موزه ب ام و. ب ام و ولت (دنیای بی ام و) محلی واسه دیدن و دانش اندوزی از آخرین اجناس شرکته. ب ام و ولت هم اینکه لوازم جانبی و قطعات کمکی رو واسه وسایل نقلیه خود به فروش میرسونه، و نمایشگاهی واسه آخرین مدل های خود رو میزبانی می کنه. این محل در نزدیکی پارک المپیک واقع شده؛ دارندگان بلیط پارک می تونه در پذیرش ب ام و ولت تخفیف رو دریافت کنن. موزه ب ام و در اون نزدیکی نمایشگاه ردیابی تاریخ این وسایل نقلیه دو چرخ و چهار چرخ معروف رو داره. خیلی از اتومبیل های قدیمی و موتور سیکلت ها تو یه سطح شیب دار مارپیچی در امتداد ساختمون واسه نمایش قرار دارن.

  1. کاخ نیمفنبورگ

کاخ نیمفنبورگ-Nymphenburg-Palace

کاخ نیمفنبورگ تولد وارث تاج و تخت باواریا رو گرامی می داره، که به سفارش پدر و مادر ماکسیمیلیان دوم امانوئل در سال ۱۶۶۴ ساخته شده. این کاخ به عنوان اقامتگاه تابستونی حاکمان باواریا خدمت کرده. وقتی که ماکس امانوئل تاج و تخت رو به ارث برد به طور زیادی کاخ رو بزرگ تر کرد. امروزه این کاخ باروک یکی از جاذبه های توریستی محبوب در مونیخ است، با اینکه بخش هایی از اون به روی عموم بسته س چراکه اون به عنوان خونه ای واسه دوک فعلی بایرن خدمت می کنه. سقف باروک اصلی با نقاشی های دیواری تا امروز سالم باقی مونده و گالری زیبایی های شاه لودویگ من پرتره ۳۶ زن زیبای مونیخ رو به تصویر می کشد.

  1. فراونکیرخه مونیخ

فراونکیرخه مونیخ-Munich-Frauenkirche

فراونکیرخه مونیخ (Munich Frauenkirche) یکی دیگه از مناطق برجسته معروف مونیخ است که از بقیه شهر بلندتره. قدمت اون به قرن ۱۵ می رسد وقتی که در زمان عجیب ۲۰ سال ساخته شد، هر چند که اتمام بعضی از ویژگی های اون به دلیل کمبود پول به تاخیر افتاد. فراونکیرخه مونیخ به عنوان کلیسای جامع واسه قلمرو مذهبی اسقف بزرگ مونیخ خدمت می کنه و منزل اسقف اعظمه. کلیسای جامع گوتیک قادر به نگه داشتن ۲۰۰۰۰ عبادت کننده س. کلیسای جامع در جنگ جهانی دوم آسیب دید اما بازسازی شد. این محل واسه زنگ های اون معروفه و محل استراحت پایانی واسه دوک بایرنه.

  1. هافبراهاوس

هافبراهاوس-Hofbrauhaus

ساکنان مونیخ نوشیدنی های خود رو دوست دارن و هرساله در جشن اکتبر اون رو جشن می گیرند. هافبراهاوس (Hofbrauhaus) یکی از قدیمی ترین کارخانه های نوشیدنی در شهره. قدمت هافبراهاوس به سال ۱۵۸۹ می رسد، وقتی که بوسیله ویلهلم، دوک باواریا تاسیس شد، وقتی که اون به عنوان نوشیدنی واسه خونواده سلطنتی مونیخ خدمت می کرد.حتی در اون زمان، این نوشیدنی ها معروفیت بین المللی داشت که اشغالگران سوئدی در ازای ۶۰۰۰۰۰ بشکه آبجو با دزدی نکردن مونیخ موافقت کردن. کارخانه نوشیدنی و سالن اون در میان محبوب ترین جاذبه های توریستی در مونیخ است.

  1. انگلیشر گارتن

انگلیشر گارتن-Englischer-Garten

اندازه پارک مرکزی شهر نیویورک در مقایسه با انگلیشر گارتن (Englischer Garten) مونیخ محدودتره، که اون یکی از بزرگترین پارک های شهری در جهان است. این پارک که از مرکز شهر تا شمال شرق مونیخ امتداد پیدا کرده و در سال ۱۷۸۹ تاسیس شد، اما در طول قرن ها گسترده تر شده. اون نام خود رو از باغ های سنتی انگلیسی که در قرن ۱۸ و اوایل ۱۹ محبوب بودن، میگیره. این پارک بوسیله سربازان در زمان صلح واسه یاد دادن مهارت های کشاورزی ساخته شده بود. باغ شامل یه قهوه خونه ژاپنی، یه علفزار که در اون حموم آفتاب مجازه و موج های مصنوعی مورد استفاده شده بوسیله اسکی بازهاه.

  1. مارین پلاتز

مارین پلاتز-Marienplatz

میدون مارین پلاتز (Marienplatz) معروف ترین میدون در مونیخ است که هزاران نفر از گردشگران رو هر روز واسه دیدن تالار شهر جدید که قدمت اون به سال ۱۸۷۴ می رسد رو به خود جذب می کنه. سیتی هال در سبک زنده کردن گوتیک ساخته شده و خیلی از حاکمان ویتلسباخ رو در نمای اصلی نشون می دهد در حالی که مجسمه چهار پادشاه باواریا تو یه سطح پایین تر می باشه. این ساختمون مزین شده خود یه جاذبه توریستی است اما چیزی که واقعا گردشگران رو به مارین پلاتز می کشوند اجرای سه بار در روز ساز Glockenspielه. رستوران Ratskeller معروف رستورانه.

بهترین زمان واسه خرید بلیط هواپیما برلین!

دیدنی ترین مکانای اروپا

تور آلمان جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *