سریلانکا از اون دسته کشورهاییه که سفر به اون بسیار مقرون به صرفه س و گردشگران می تونن بدون نگرانی واسه هزینه به گشت و گذار بپردازند؛ در این مقاله می خوایم شما رو با محبوب ترین جاذبه های توریستی سریلانکا آشنا کنیم.

صخره Sigiriya

قلعه صخره ای دیدنی Sigiriya یکی از اصلی ترین جاذبه های سریلانکا حساب می شه که بوسیله پادشاه کاساپای اول (۴۷۷- ۹۵ ) ساخته شد. اون یه صخره طبیعی رو به مکانی روحانی با باغا، خندقا، دیواره ها و نقاشیای فرسکو تبدیل کرد.

معبد غاری دامبولا(معبد طلایی دامبولا)

گذشته معبد غاری دامبولا به قرن سوم قبل از میلاد برمیگرده که در اون زمان اینجا مقر اصلی بوداییان در سریلانکا بوده. در این مکان دلایل باستانی مبنی بر شاغل بودن مردم در دوره قبل از تاریخ به دست آمده. در ۵ غار این معبد پیچیده، نقاشیای دیواری هست و ۱۵۷ مجسمه هم در سایزهای جور واجور در اون می تونین ببینین.

شهر باستانی Anuradhapura

قدیمی ترین پایتخت سریلانکا Anuradhapura اسمشه که قرن چهارم قبل از میلاد بنا شد و ادامه ساخت اون در قرن یازده انجام شد. ویژگی باحال در مورد این شهر درخت ترسناک Boه که از یه شاخه درختی که بودا زیر اون می نشست، رشد کرد و بزرگ شد.

پرورشگاه فیل Anaradhapura

این محل بزرگ به وسعت ۲۴ اکتبر سال ۱۹۷۵ بوسیله سازمان حیات وحش سریلانکا تاسیس شد و بزرگ ترین جمعیت گله فیلا در جهان در این منطقه قرار داره که تقریبا به ۳۰۰۰ فیل می رسه.

Nuwara Eliya

Nuwara Eliya یکی از شهرهای سریلانکا هستش که آب و هوای متفاوتی با دیگه نقاطش داره و به خاطر نوع معماری اون لقب «انگلیس کوچیک» رو به خود اختصاص داده.

در این شهر دیدنیای خیلی از جمله Haggala Botanical و دشتهای زیبای Hortons با کوه هایی به ارتفاع ۸۰۰ متر هست.

مجسمه ۶۰ فوتی خوابیده بودا

نشیمنگاه Gal Vihara بودا، Polonnaruwa

Polonnaruwa دومین پایتخت سریلانکا بعد از ویرانی Anuradhapura در سال ۹۹۳ه. امروزه Anuradhapura نمونه کامل معماری سریلانکاییه که گذشته اون به قرن ۱۲ بعد از میلاد برمیگرده. در این شهر مقبره های بودایی زیادی بوسیله پادشاه Parakramabahu اول ساخته شده.

شهر روحانی کندی

این محل روحانی بودایی که عموما با نام شهر Senkadagalapura شناخته

می شه آخرین پایتخت پادشاهان Sinhala بود، کسائی که از فرهنگ Dinahala پشتیبانی کرده و واسه ۲۵۰۰ سال باعث رشد و پیشرفتش شدن. سال ۱۸۱۵ این شهر بوسیله بریتانیا اشغال شد.

پارک ملی یالا

پارک ملی یالا (Ruhunu) پربیننده ترین و دومین پارک بزرگ ملی در سریلانکاه. یکی از بهترین جاها واسه تماشای حیوانات وحشی، بوفالوها، پلنگا، میمونا، کروکودیلا، خرسا و گرازای وحشیه.

Galle

قلعه و استحکامات چسبیده به همه که در میونه قرن ۱۷ بوسیله هلندیا ساخته شد و بوسیله انگلیسیا تکمیل گردید.

در حالی که در داخل قلعه، می تونین از غذاهای مشهور جهان، که بوسیله خیلی از مجلات مسافرتی پیشنهاد شده، لذت ببرین. در داخل شهر یه موزه هست که شما می تونین از اون دیدن کنین. رفتن به گاله از کلمبو بسیار آسونه. این فاصله الان از بزرگراه جنوبی در کمتر از یه ساعت زمان میبره.

در طول ماه های نوامبر تا آوریل، بازدید Mirissa واسه تماشای نهنگ و دلفین پیشنهاد می شه.

باغ گیاه شناسی Peradeniya

گیاه شناسی سابقه ای طولانی داره. باغای Peradeniya در سریلانکا تحت تاثیر تحولات صنعتی و مستعمراتی تغییر کرده و باوجود رشدی که داشته یکی از داراییای ملی سریلانکا حساب می شه. اینجا بیشتر از ۳۰۰ نوع جور واجور ارکیده، درختان نخل، گیاهان دارویی و ادویه جات خودنمایی می کنن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت تور سریلانکا جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *