افراد خطرناک People-to-avoid

عوامل استرس زا همیشه در زندگی ما وجود دارن. واسه اینکه کارایی بیشتری داشته باشیم می بایست افراد خطرناک و استرس زا رو از زندگی خود دور کنیم.دقیق شدن و فوکوس کردن بر اولویت ها و خلاص شدن از شر این افراد می تونه واسه پیشرفت ما به درد بخور باشه. اما در اول باید این افراد رو شناسایی کنیم. منظور از فرد در این مقاله تفکرات مسمود اونه که باعث می شه اثرات منفی بر زندگی شما بزاره.

در ادامه با ۱۰ تفکر خطرناک که باید آدمایی با این تفکرات رو از خود دور کنین آشنا می شیم:

۱. افراد خودپرست

بعضی وقتا غرور یه فضیلت اخلاقی حساب می شه. اما متکبر بودن یعنی شما پر از خودپرستی هستین و فکر می کنین که بهتر از بقیه هستین. بودن در کنار آدمایی که با شما خیلی با احترام رفتار نمی کنن و همیشه شما رو تهدید و تحقیر می کنن می تونه واسه پیشرفت شخصی شما مسموم کننده باشن.

۲. افراد حسود

این ادما از اینکه شما در شرایط سخت باشین خوشحالند و موفقیت شما اونا رو آزرده می کنه. اونا فکر میکنن که بیشتر از شما لایق موفقیت هستن. ممکنه شما اونا رو پشتیبان و همراه خود در رسیدن به موفقیت بدونین، اما افراد حسود بهتر می دونن که نسبت به تواضع و عقلانیت شما اعلام نفرت کنن. این نوع افراد رو باید به هر قیمتی از خود دور کنین.

۳. افراد متظاهر

این افراد فقط در خوشی هاتون دوست شما هستن. زمانیکه به کمک اونا نیاز دارین در کنار شما نمی مانند. نمیشه به اونا تکیه کرد. هر چی سریع تر این ویژگی رو در اونا تشخیص بدید و واسه این روابط حد و مرز بذارین.

۴. افراد پس رونده

این افراد راه پیشرفت شما رو پیچیده می کنن و شما رو به عادتای گذشته باز می گردونن. اونا میخوان که شما به موقعیت قبلی خود برگردین و بی حرکت باشین. تشخیص این افراد ممکنه سخت باشه، اونا کسائی هستن که همیشه بخش جداناپذیری از زندگی شما بودن و ممکنه ندیده گرفتن اونا واسه شما سخت باشه. اما بهتره اونا رو آگاه کنین و به اونا یادآوری کنین که چقدر موفقیت براتون مهمه. اگه اونا نمی تونن با شما کنار بیان می تونن راه خود رو از شما جدا کنن.

۵. افراد قضاوت گر

هیچ وقت هیچی در نظر افراد قضاوت گر خوب نیس. اونا فکر می کنند که افراد، بیشتر به جای تشویق شدن باید سرزنش شن و مورد انتقاد قرار گیرند. حتی وقتی که نیتا خوب هستن و شما می خواین انگیزه اصلی خود رو به اونا حالی کنین، به شما گوش نمی کنن. اونا معاشران مفیدی نیستن چون شنوندگان خوبی نیستن. دوری از صحبتای منفی این افراد

۶. افراد کنترل کننده

این افراد عاشق کنترل کردن بقیه هستن. اونا دوست دارن شما گوش به فرمانشان باشین. اونا می تونن با فریب، بدجنسی و حقه بازی، شما رو مجبور کنن که خواسته هاشون رو اجرا کنین. دوری کردن از اینجور آدمایی می تونه بهترین انتخاب واسه شما باشه چون شما نمی تونین اونا رو راضی کنین و یا رفتار اونا رو اصلاح کنین.

۷. افراد دروغگو

درسته که دروغ گفتن متداوله و بعضی از دروغا بی ضرر هستن، اما آدمایی که مرتب دروغ می گن می تونن شما رو نابود کنن. شما واسه پیشرفت کردن باید در دور و بر خود افراد قابل اعتماد داشته باشین، کسائی که شما رو پشتیبانی کنن و به شما اندیشه های رو راست و عادلانه ارائه بدن.

۸. افراد شایعه پرداز

اینا افراد امینی نیستن و حقایق رو وارونه جلوه میدن و اطلاعات رو دستکاری می کنن. اونا میخوان که بقیه اونا رو قبول کنن و تصدیقشان کنن پس تلاش می کنن با شایعه پراکنی توجه بقیه رو جلب کنن. زمانیکه می خواین مشکلات ایجاد شده بوسیله این افراد رو حل کنین بهترین راه اینه که اونا رو از زندگی خود بیرون بندازید، چون اونا مانند تومورهای سرطانی هستن.

۹. افراد مزاحم

این افراد فقط به خاطر این در زندگی شما هستن که از شما تغذیه کنن. در بعضی مواقع، استفاده شدن خوبه اما نه زمانیکه از طریق یه انگل باشه. قصد این افراد تنها نفع بردن خودشونه. این افراد رو به هرقیمتی باید ندیده گرفت.

۱۰. آدمایی که خود رو قربونی جلوه میدن

این افراد هیچوقت مسئولیت پذیر نیستن. اونا همیشه انگشت اتهام به طرف بقیه دراز می کنن و هیچ وقت اشتباه خود رو قبول نمی کنن. عکس العمل اونا می تونه واسه موفقیت شما مضر باشه. بهترین کار خلاص شدن از دست اونا و بیرون کردن اونا از زندگیتانه.

شاید واسه دور کردن این ادما از زندگی خود نیاز به یه مهارت اجتماعی مهم بنام «نه گفتن» داشته باشین، در این صورت پیشنهاد میکنیم مقاله رو حتماً بخونین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *