خیلی از بازدید کنندگان تایلند، سری به بانکوک یا سواحل و جزایر اون در جنوب می زنند اما ناحیه تایلند شمالی هم مقاصد عجیبی داره که بازدید از اون رو نباید از دست بدین. جنگل ها و مناظر بکر نفس گیر رو می توان در کل این ناحیه پیدا کرد. جنگل پیمایی هم در سراسر اون شدنیه و در اون روستاهای کوچیک بسیاری هست که با افراد محلی که سبک زندگی متفاوتی دارن پر شده. چه بخواین فیل ها رو در محل زندگی طبیعیشان ببینین یا از قبیله های موجود روی تپه بازدید کنین، سفر به ناحیه تایلند شمالی در آسیا رو هیچوقت از دست ندین. در این مقاله بعضی از مقاصد برجسته در تایلند شمالی رو بیان می کنیم. این لیست شمال پارک های تاریخی و دروازه معروف در مثلث طلاییه.

۱۰.شهر Phrae:

این شهر دارای تاریخی کهنه و قدمت اون به دوران پادشاهی لانای تایلندی بر می شه. این شهر هنوزم بعضی از ساختارهای تاریخی باورنکردنی خود رو حفظ کرده پس یه مقصد و منطقه معمولی توریستی حساب نمی شه. از اونجایی که این شهر یه ناحیه دورافتاده س پس ازدحام زیادی در اون وجود نخواد داشت و توریست های بین المللی زیادی در اون نمی بینید. همین امر به شما اجازه می دهد از یه زندگی تایلندی قشنگتر لذت ببرین. شهر Phrae در قلب یه جنگل بزرگ پوشیده شده از درخت ساج واقع شده پس خیلی از ساختمون های اون از جنس درختان ساج ساخته شدن. بازدید از خونه Pratabjai، خم چائو لوانگ رو که بوسیله ملکه و پادشاه تایلندی مورد استفاده قرار می گرفت رو از دست ندین.

۹.مای سای(Mae Sai):

مای سای یکی از شمالی ترین مقاصد توریستی در تایلنده. شهر مای سای واسه آدمایی که علاقه مند بازدید از میانمار هستن شروع مهمیه اما بیشتر آدما به خاطر خود شهر از اون بازدید می کنن. معبد خیره کننده و چشم نواز وات فرا یا وای دائو ، واسه بازدید عموم بازه و معبد کوچیک تر برمه در طرف دیگه اون قرار داره. بازدید از مجسمه عقرب بزرگ با پنجه هایی که به سمت میانماره رو هم نباید از یاد ببرین. این مجسمه نشون دهنده قدرت و مقاومت مردم تایلند در طول جنگ های مختلفه. این شهر یکی از مکان های عالی واسه خرید در فروشگاه ها و بازارهای محلیه و بعضی از سوغاتی های محبوب مثل جواهرات وارداتی از میانمار و آیتمای حک شده از چوب صندل رو می تونید از اینجا جفت و جور کنین.

۸.نون (Nan):

در قرن چهاردهم، نون، شهر ایالتی پر رونقی بود. این پر رونق بودن به خاطر موقعیت شهر نون بود که در بین چیانگ مای و لوآنگ پارابانگ واقع شده بود. نون در سال ۱۹۳۱ به طور رسمی دوباره جذب تایلند شد و افراد محلی شدیدا به خونه و میراث خود افتخار می کردن. در این شهر می تونید بازدید خود رو از موزه ملی که در کاخ واقع شده شروع کنین. این کاخ جاییه که دو لرد فئودال آخر شهر در اون زندگی می کردن. درآخر وقتی رو واسه جستجو از خونه ساجی پادشاه قرن نوزدهم نون، وات فومین قرن شانزدهم ومسابقات قایق های رنگی که در رودخانه نون برگزار می شه اختصاص بدید.

۷.لامپانگ(Lampang):

در ناحیه دره رودخانه شمالی تایلند، در شهر لامپانگ هم توقف کنین. آثار هنری نشون می دهد که آدم ها بیشتر از ۱۰۰۰ سال در این شهر سکونت داشتن و بیشتر نقاط برجسته تاریخی این میراث رو خوب مشخص می کنه. به هنگام سفر به این شهر، بهتره وات فارا دان تائو رو که میزبان گوهر خیره کننده بوداییه بررسی کنین . هم اینکه سری به بان سائو نام یا خونه ستون های قدیمی شهر بزنین. در این شهر باستانی ، معماری قدیمی و عالی وات فارا رو تشویق کنین. درشبای شنبه و یه شنبه، شهر لامپانگ به خاطر بازار گاد گانگ تا جون تازه ای می گیرد. این بازار جاییه که شما می تونید نوشیدنی، تنقلات، وعده های غذایی و سوغات مورد نظر خود رو جفت و جور کنین.

۶.چیانگ رای (Chiang Rai):

مثلث طلایی ناحیه ایه که لائوس، تایلند و میانمار رو تقسیم می کنه. شهری که به عنوان دروازه این مثلث طلایی عمل می کنه، چیانگ رای اسمشه. جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر زیاد نیس. هرچند شما می تونین از مواردی مثل خونه مشکی در موزه بان دام، معبد بودایی چیانگ رای، وات کولانگ ویانگ قرن چهاردهم، و معبد سفید بازدید کنین. اگه می خواین اطلاعات بیشتری در مورد شهر چیانگ رای به دست بیارید سری به موزه تاریخی اون بزنین و مطمئن شید که با به کار گیری قایق، سراسر رودخانه کوک رو طی کنین.

۵.پارک ملی دوی اینتانون(Doi Inthanon National Park):

تایلند با آب و هوای گرمسیری ومناظر ساحلی همراه س اما پارک ملی دوی اینتانون این خیالات رو به طور کامل رد می کنه. این پارک میزبان بلندترین کوه در تایلند بوده و دارای یه ارتفاع کلی بالا هستش. شما می تونید حتی در بعضی از روزای سرد سال شبنم رو هم ببینین. این پارک دارای آبشارهای خوشگلیه پس قبل از ترک اون مطمئن شید که از آبشار Mae Klang، آبشار Mae Ya و آبشار سیریتان بازدید می کنین. با راهپیمایی و پیاده روی در راه توریستی آنگ کا فعال و سرحال بمونین. از بازار همونگ که افراد محلی فروشندگان اون هستن و لباس هاس سنتی خود رو به فروش می رسونن هم بازدید کنین.

۴.مای هونگ سان(Mae Hong Son):

مای هونگ سان در تایلند شمالی واقع شده اما اگه به اون سفر کنین احساس می کنین به یه کشور به طور کامل متفاوت رفته اید. این فرق به خاطر فرهنگ جدا منطقه س. این شهر با میانمار هم مرزه و بیشتر افراد محلی ساکن اون از نسل شون ( Shan ) هستن. بخاطر این باید از این شهر دیدن کنین و منحصر به فرد بودن اون رو به طور کامل حس کنین. در مای هونگ سان، کوه پیمایی یه سرگرمی محبوبه و خیلی از گزینه های محل اقامت راهنماهایی رو واسه یه روز کشف در فضای باز ارائه میدن. از پل Su Tong Pae Bamboo ، غار کامل پلا فیش، آبشار Pha Sua و کاخ پانگ تانگ هم دیدن کنین.

۳.پای (Pai):

پای در میان آدمایی که همیشه با کوله پشتی سفر می کنن مقصد محبوبیه. شما می تونید در آب های سفید اون قایق سواری کنین، از راه جنگل های زیبای اون پیاده روی کنین، فیل هایی رو تماشا کنین که در رودخانه پای شنا می کنن، یا از چشمه آب گرم پای لذت ببرین. واسه اینکه حس سرزندگی و سرحالی زندگی شبونه در این ناحیه رو تجربه کنین، سری به جاده Raddamrong بزنین که در اون کافه ها فضای باز، نوشیدنی های ارزون قیمت و موسیقی زنده هست. واسه اینکه از تاریخ اون هم باخبر شید از پل تاریخی جنگ جهانی دوم یا روستای چینی کوچیک سانتیچون بازدید کنین. این داهات درست خارج از شهر واقع شده.

۲.سوخوتای(Sukhothai):

در قرن سیزدهم، سوخوتای قلب تایلند و پایتخت ملی اون حساب می شد اما امروزه یه شهر کوچکه که به خاطر خرابه های موجود در اون مشهور و شناخته شده. پارک تاریخی سوخوتای هم به شما اجازه می دهد چگونگی زندگی تایلندی ها در ۸۰۰ سال قبل رو ببینین. شما می تونید واسه دیدن خرابه ها در کمترین زمان، یه دوچرخه اجاره کنین. پارک به قسمت های مختلفی تقسیم شده و باید هر کدوم رو به صورت جداگونه بازدید کنین. از مجسمه بودای بزرگ که در معبد واقع شده بازدید کنین.

۱.چیانگ مای(Chiang Mai):

چیانگ مای-Chiang-Mai

بزرگترین و محبوب ترین مقصد در تایلند چیانگ مایه که به خاطر فیل ها و معابد زیبایش مشهور شده. این شهر میزبان بیشتر از ۳۰۰ معبده اما یکی از بهترین معبدها در اون معبد Wat Phrathat Doi Suthep قرن چهاردهمه که در خارج از شهر واقع شده. معبد وات فارا سینگ قرن چهاردهم با نقاشی های دیواری باورنکردنی و معبد وات چدی لوآنگ قرن پانزدهم هم یه شاهکار معماری است. وقتی که در این شهر هستین، بازارهای بسیار این شهر رو هم جستجو کنین. یکی از بازارهای مشهور بازار شب(Night) است.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

تور تایلند جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *