مالزی کشوری واقع در جنوب شرق آسیا هستش که واسه خیلی از جزایر عجیب و غریب و سواحل خیره کننده، جنگل های انبوه مناطق گرمسیری و فرهنگ های جور واجور شناخته شده. تعداد خیلی از این جزایر الان به خاطر آب هایی شفاف و صخره های مرجانی رنگارنگ مقصد محبوب غواصی هستن. با این حال جزایر مالزی فقط در مورد سواحل و غواصی نیستن. تجربه های خیلی بیشتری مانند دیدن روستاهای استعماری، معابد قشنگتر، اقامتگاه های تفریحی پر جنب و جوش و فعالیت های ماجراجویانه در این جا هست. اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جزایر مالزی رو در زیر پیدا می کنین.

البته قبل از خوندن ادامه مقاله پیشنهاد میکنیم مقاله ساحلای دیدنی مالزی رو بخونین.

  1. جزیره پانگکور

جزیره پانگکور (Pulau Pangkor) به معنی “جزیره قشنگتر” چشم انداز دیدنی واسه فرار از جهان شلوغ رو جفت و جور می کنه. بیشتر توریست ها واسه فضای آروم و سواحل فوق العاده که شامل Niphah، خلیج Teluk Belanda، Pasir Bogak و خلیج مرجانی، به بازدید پانگکور می روند. بازدیدکنندگان می تونن از جاذبه های گشت و گذار مانند معبد چینی فو لین کنگ ، معبد کالی عمان و بقایای یه قلعه هلندی که پناهگاه سنگ تاریخی به نام ببرصخره ای لذت ببرن. فعالیت های اوقات فراغت اینجا مانند قایق موزی، جت اسکی، کوه پیمایی جنگل و شنا در شب در میان پلانکتون آبی نورانی فراوانند.در کنار جزیره پانگکور جزیره کوچکتر پانگکور لائوت هست که جایگاه یکی از تجملاتی ترین استراحتگاه ها در تموم مالزیه.

Pulau-Pangkor

  1. جزیره کاپاس

جزیره کاپاس (Pulau Kapas) در سواحل سرزمین اصلی مارانگ قرار گرفته. جزیره کاپاس به معنی جزیره پنبه ای، نامیه که بوسیله مردم محلی با در نظر گرفتن سواحل سفید و نرمش به اون داده می شه. غواصان جور واجور به دلیل آب های آروم و قشنگتر، فراوون از شکل های جور واجور زندگی دریایی از اینجا بازدید می کنن.

مالزی

  1. پنانگ

از دید تاریخی به دلیل موقعیت مهم خود در راه تجارت دریایی، به عنوان مروارید شرق در نظر گرفته شده. پنانگ یه جزیره بزرگ و رنگارنگه که از طریق ی فرهنگ های جورواجور، میراث فرهنگی و غذاهای مشهور جهان شکل گرفته. اینجا قدم زدن و یا سوار شدن کالسکه در دور و بر جورج تاون تاریخی واسه دیدن ساختمون استعماری و قصرهای با شکوه اون ، معابد دوست داشتنی و هتل ها مهمه. بازدید کنندگان فعالیت های زیادی مانند یه خرید عالی و تجربه آشپزی، اسب سواری در ساحل، عکاسی از مارها در معبد مار و سوار شدن در ماشین کابلی واسه رفتن به تپه پنانگ رو می تونن در این جزیره تجربه کنن.

جاذبه های گردشگری مالزی Penang

  1. جزیره تنگول

جزیره تنگول (Pulau Tenggol) به بازدید کنندگان احساس بودن در جزیره گرمسیری خصوصی خودشون رو می دهد. جزیره اول غیر مسکونی بود، اما الان شامل چندین هتله . سواحل سفید و نورانی جزیره تنگول بوسیله جنگل های استوایی سبز زمردی جزیره ساخته شده. این جزیره کوچیک یه مکان مهم واسه ماهیگیران و غواصانه.

گردش در مالزی -Pulau-Tenggol

  1. جزیره سیپادان

جزیره سیپادان (Sipadan) در سواحل شرقی از مالزی بورنئو واقع شده که در بین غواصان حرفه ای به عنوان یه افسانه شناخته می شه. منطقه پر از گونه های عجیب و غریب از جمله رنگین کمانی از ماهی صخره ای، لاک پشت های دریایی، کوسه سرچکشیه. تازگیا جزیره سیپادان تبدیل به یه منطقه حفاظت شده و الان همه اقامتگاه های تفریحی در جزیره تعطیل شده ان. غواصی هنوز مجازه اما غواصان در داخل و بیرون از سرزمین اصلی و جزایر دیگه از آب عبور می کنن. یه پایگاه عالی واسه کشف جزیره سیپادان جزیره مابوله که جایگاه تعداد زیادی هتل در سطح بالا و چند مهمانسراه.

مالزی Sipadan

  1. جزیره مابول

جزیره مابول (Pulau Mabul) یه جزیره کوچیک در سواحل جنوب شرقی صباحه که شامل سواحل قشنگتر از درختان نارگیل، شن نرم سفید و آب فیروزه ایه، جزیره مابول یکی از بهترین مقاصد در جهان و واسه غواصی کف دریا هستش. جزیره مابول هم اینکه یکی از ذخایر متمرکز در جهان از زندگی کوچیک دریاییه که شامل شکل های جور واجور گونه های قورباغه ماهی، عقرب ماهی ها، سپیداج، ماهی مرکب، گاوماهیان و حلزون صدف داره. بازدیدکنندگان اینجا خیلی راحت می تونن در دور و بر جزیره واسه کشف جاذبه هایی مانند روستاهای رایج با کلبه کاهگلی به گردش بپردازند.

توریسم مالزی Pulau-Mabul

  1. جزیره ردانگ

جزیره ردانگ (Redang) یکی از بزرگ ترین جزایر واقع در سواحل شرقی مالزیه که واسه سواحل شن سفید پودری و آب های آبی رنگ روشن اون محبوبه. دور و بر صخره های مرجانی جایگاه گونه های مختلفی مانند ماهی نمو، نوزاد کوسه و عروس دریاییه که جزیره ردانگ رو مقصد محبوبی واسه غواصی ساخته. بازدید کنندگان مایل به غواصی و شنا اینجا هیچ کمبودی واسه لوازم ندارن. هم اینکه چندین راه پیاده روی واسه جنگل پیمایی هست.

جزایر مالزی Redang

  1. جزیره تیامون

جزیره تیامون (Pulau Tioman) بوسیله بسیاری به عنوان یکی از زیباترین جزایر جهان در نظر گرفته شده. تیامون واسه محل فیلمبرداری فیلم “جنوب اقیانوس آروم ” در سال ۱۹۵۸ استفاده شده. با اینکه این جزیره یکی از پیشرفته ترین جزایر مالزیه اما هنوز خیلی از زیبایی های طبیعی و حیات وحش و تنوع خود مانند بزمجه راحفظ کرده. از اونجا تیامون بوسیله صخره های مرجانی محاصره شده، این جزیره به یه نقطه داغ واسه غواصیه. گردشگران هم اینکه می تونن اینجا جنگل نوردی، لذت بردن از شنا در زیر آبشارها، بازدید از مزرعه لاک پشت و تجربه فرهنگ بومی در روستای سنتی در ساحل جوارا رو تجربه کنن.

دیدنیای مالزی Pulau-Tioman

  1. جزایر پرهنتیان

جزایر پرهنتیان در سواحل شمال شرقی مالزی واقع شده که از مرز تایلندی خیلی دور نیس. این جزایر یکی از بهترین مکان ها واسه مسافران با بودجه ی کمه. .دو جزیره اصلی پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) و پرهنتیان کسیل ( پرهنتیان کوچیک) هستن. اونا دارای بعضی از قشنگتر ترین سواحل مالزی و محل غواصی عالی با تعداد خیلی از محل های اقامت ارزون قیمته. بازدید کنندگان هم اینکه می تونن به کشف جنگل های استوایی که خیلی از زمین های جزیره رو پوشش می دهد بپردازند.

گردشگری مالزی Perhentian-Islands

  1. لنکاوی

لنکاوی بهترین و شناخته شده ترین مقصد واسه تعطیلات در مالزیه. این مجمع الجزایر از ۹۹ جزیره در نزدیک به مرز تایلند در دریای آندامان تشکیل شده. تا کنون بزرگترین جزیره eponymous با جمعیت حدود ۶۵۰۰۰ نفر بوده، جزیره مسکونی دیگه در این نزدیکی توباه. با وجود خیلی از مناظر جور واجور اون از سواحل، کوه ها، جنگل انبوه و تالاب های مانگرو، لنکاوی واسه گردشگران جاذبه های کسترده ای رو جفت و جور می آورد. فعالیت های محبوب اینجا سوار شدن بر ماشین کابلی واسه رفتن به Gungung Mat Chinchang و راه رفتن در سراسر پل آسمون واسه دیدن مناظر باور نکردنی در سراسر تایلند. در نزدیکی قله لنکاوی Gungung Raya قرار داره که شامل یه هتل تفریحی، رستوران و برج مراقب پر زرق و برق در قله اون هستش. جاذبه های اینجا بسیار فراوانند، مانند مزرعه برنج Laman Padi، آکواریومای داخلی در دنیای زیر آب و روستای مشرقی که در اون بازدید کنندگان می تونن از جلوه فرهنگی، تماشای افسونگری مار و فیل سواری لذت ببرن.

مالزی Langkawi

جاذبه های گردشگری مالزی

دیدنیهای توریستی مالزی

تور مالزی جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *