این ماه لیست ارزشمندترین و گرون ترین برنده های دنیا معرفی شد. برنده های این مجموعه از بین همه برنده هایی که در دنیا هست بوسیله پایگاه رسمی منتشر شد. امروز از میون این لیست به ۱۰ شرکت با ارزش و گرون در میدون فناوری پراختیم.

اپل

10 برند گرون در دنیای فناوری

این برند با درآمد ۱۱۸.۹ میلیارد دلار به عنوان بهترین برند فناوری شناخته می شه. اپل واسه دومین بار در بالاترین جایگاه گران ترین و بهترین برنده های فناوری قرار گرفت. اپل در سال ۲۰۱۱ میلادی، رتبه هشتم و در سال ۲۰۱۲ رتبه دوم و در سال ۲۰۱۳ رتبه اول رو داشت و حالا در سال ۲۰۱۴ میلادی هم بازم رتبه اول رو بدست آورد. گوگل دیگه حریف اپل هم به دنبال اون حرکت می کنه. اپل ملیتی امریکایی داشته و در بخش فناوری فعالیت می کنه. سهام این شرکت هم از سال ۲۰۱۳ به سال ۲۰۱۴ میلادی با رشد ۲۱ درصدی مواجه شده.

گوگل

10 برند گرون در دنیای فناوری

برند دوم مربوط به گوگله با درآمد ۱۰۷.۴ میلیارد دلاری. شرکت اپل و گوگل تنها شرکت هایی هستن که بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه دارن. فرق سرمایه این دو شرکت در حدود ۱۰ میلیارد دلاره. گوگل در سال ۲۰۱۳ هم مثل امسال در رتبه دوم وایس تاده بود. اما سهام و رشد این شرکت از سال گذشته نسبت به سال جاری با رشد ۱۵درصد روبه رو بوده.

آی بی ام

10 برند گرون در دنیای فناوری

برند امریکایی آی بی ام با درآمد ۷۲.۲۴۴ میلیارد دلاری در رتبه بندی شرکت اینتربرند در رتبه چهارم قرار گرفته. باید گفت این شرکت رشد چندانی نسبت به سال قبل نداشته. در سال ۲۰۱۱ میلادی IBM در رتبه دوم، در سال ۲۰۱۲ در رتبه سوم، در سال ۲۰۱۳ میلادی هم در رتبه چهارم ایستاد و امسال هم مثل سال گذشته رتبه چهارم خود رو نگهداشت. بنا به گزارش منتشر شده در اینتربرند، درآمد هرساله این شرکت در حدود ۴ میلیارد دلاره. سهام این شرکت در سال جاری نسبت به سال گذشته با کم شدن ۸ درصدی مواجه بوده.

مایکروسافت

10 برند گرون در دنیای فناوری

مایکروسافت هم با درآمد ۶۱.۱۵۴ میلیارد دلاری در رتبه بندی اینتربرند جایگاه پنجم رو به خود اختصاص داده. یه سال پس از خداحافظی استیو بالمر از مایکروسافت به نظر می رسد که این شرکت جای خالی مدیر خود رو احساس نکرده و با رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده. مایکروسافت در سال ۲۰۱۱ میلادی با کم شدن ۲ درصد، در سال ۲۰۱۲ میلادی با کم شدن ۳درصد و در سال ۲۰۱۳ میلادی هم با رشد ۳ درصد و در سال جاری هم بازم با رشد ۳ درصد روبه رو شده تا باوجود رفتن بالمر به سقوط خود ادامه نده. این شرکت ملیتی امریکایی داشته و در سال ۲۰۱۳ میلادی هم مثل سال جاری در رتبه ۵ ایستاد.

سامسونگ

10 برند گرون در دنیای فناوری

سامسونگ اولین برند غیر امریکاییه که تونسته با درآمد ۴۵.۴۶ میلیارد دلاری، رتبه خوبی رو در طبقه بندی اینتربرند به خود اختصاص بده. این شرکت کره ای در سال ۲۰۱۳ میلادی هم در رتبه هشتم اینتربرند قرار گرفته و با رشد ۱۵درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده.

اینتل

10 برند گرون در دنیای فناوری

اینتل، شرکت لوازم رایانه ای امریکاییه که در مورد تولید سخت افزارهای رایانه و گوشی موبایل، با دقیق شدن و فوکوس کردن بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ ست، بلوتوث، حافظه های فلش و… فعالیت داره. اینتل سال گذشته در رتبه نهم جدول بود اگر در سال جاری با سقوط ۸درصدی سهامش به رتبه دوازدهم سقوط پیدا کرده. درآمد این شرکت ۳۴.۱ میلیارد دلار اعلام شده.

سیسکو

10 برند گرون در دنیای فناوری

در رتبه چهاردم شرکت بزرگ سیسکو قرار گرفته که همه کاربران شبکه با نام اون آشنا هستن. این شرکت درآمدی ۳۰.۹ میلیارد دلاری رو در سال گذشته داشته و از جایگاه خود در رتبه ۱۳ یه پله نزول کرده. سیسکو سال گذشته کمپینی به نام اینترنت واسه همه رو درست کرد که بازم پا برجاست و به کار خود ادامه میده.

آمازون

10 برند گرون در دنیای فناوری

فروشگاه بزرگ اینترنتی آمازون سال گذشته رشد بسیار خوب ۲۵ درصدی داشت و تونست رتبه خود رو از ۱۹ به ۱۵ در سطح جهان برسونه. درآمد این شرکت در طول سال ۲۰۱۴ به ۲۹.۵ میلیارد دلار رسید. این شرکت در سال گذشته تلویزیون خود رو درست کرد و فروش خوبی از قسمت تبلتا بدست آورد.

اوراکل

10 برند گرون در دنیای فناوری

یکی از شرکتای بزرگ و معروف در مورد تکنولوژی اوراکله. این شرکت سال ۲۰۱۴ رو با درآمد ۲۵.۹ میلیارد دلاری تموم کرد تا در رتبه ۱۶ جدول گرون ترین برنده های دنیا قرار بگیره. اوراکل که یکی از شرکتای ساده در این زمینه س ضریب رشد ۸ درصدی داشته.

اچ پی

10 برند گرون در دنیای فناوری

با شرکت اچ پی و کارای و شاید همین الان با یه لپ تاپ اچ پی در حال خوندن این مطلب باشین. این شرکت ماه گذشته اعلام کرد که قصد تبدیل به دو شرکت واسه دو کار متفاوت در میدون تکنولوژی رو داره. اچ پی سال گذشته در رتبه ۱۵ جدول بود ولی امسال با سقوط سه پله به رتبه ۱۸ رفته. این شرکت در سال گذشته ۲۳.۸ میلیارد دلار درآمد داشت.

پرفروش ترین گوشیای تاریخ

دلیل علاقه اپل به ساعت ۹:۴۱ چیه؟

باشگاه خبرنگاران گرانترین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *