آشپزی با اینکه واسه بعضی از مردم یه هنر والا و البته تموم عیار تلقی می شه اما واسه عموم آدم ها فقط عادتیه روزانه که واسه رفع گرسنگی جدی گرفته می شه. هر چند بیشتر آشپزهای بزرگ دنیا فکر می کنند باید به آشپزی عشق ورزید و با عشق آشپزی کرد اما در قاموس زندگی روزمره مردم کمتر توجه اینطوری به بحث آشپزی می شه. شاید دقیقا واسه همینه که واسه آشپزهای بزرگ دنیا فوت و فن های طبخ غذا اونقدر مورد توجه قرار می گیرد که دست پخت اونا رو از بقیه به طور کامل جدا می کنه. باید باور کنین که بعضی ریزه کاری ها در آشپزی می تونه شما رو هم به آشپزی متبحر تبدیل کنه. اون وقته که می ببینن دست پختتان خوب شده و در نتیجه به آشپزی عشق می ورزید و دیگه به اون به چشم یه برنامه روتین زندگی نگاه نمی کنین. همه اینا مقدمه ای بود واسه گوشزد کردن بعضی اشتباهات عادی در آشپزی که معمولا بین نزدیک به اتفاق مردم مشترکه. بهتره این مطلب رو با دقت بخونین و از تکرار این اشتباهات دوری کنین. این عادت ها رو ترک کنین. ترک عادت همیشه هم موجب مرض نیس!

 ۱-  داغ کردن زیادتر از اندازه روغن!

بیشتر دستورهای غذایی با داغ کردن روغن داخل تابه شروع می شه. وقتی تابه رو روی اجاق می گذارید معمولا زمان کوتاهی طول می کشد تا تابه شما داغ شه. بعد ما روغن رو داخل تابه می ریزیم و بعد خودمون رو سرگرم کار دیگری می کنیم تا روغن داخل تابه داغ شه. قبل اینکه فهمیده باشین چه خبره یهو به خودتون می آیید و یه عالمه از دود رو می ببینن که دور و بر تابه رو فرا گرفته. این اتفاق واسه خیلی ها یه معنا می دهد، اونم اینکه تابه داغ شده و آماده آشپزیه! اگه این شگرد شما واسه شروع آشپزیه باید بدونین که سخت از مرحله پرتین. بهتره بدونین که داغ شدن زیادتر از اندازه روغن تا جایی که دود از اون بلند شه نه تنها مزه روغن رو بد می کنه بلکه بسیار هم مضر هستش و در واقع روغن رو خراب می کنه طوری که دیگه قابل استفاده واسه طبخ غذا نخواد بود. این اتفاق نه تنها آنتی اکسیدان های موجود در روغن رو از بین می برد بلکه از اون ترکیب مضری واسه سلامت می سازه. با این اوصاف بهتره به محض اینکه کوچیک ترین صدای جلز و ولزی از روغن شنیدید آشپزی رو شروع کنین. قرار نیس روغن شما زیادتر از اندازه داغ شه فقط کافیه اون رو کمی داغ کنین و بعد کارتون رو شروع کنین.

 ۲-  غذا رو زیادتر از اندازه هم نزنین!

این طبیعیه که شما واسه جلوگیری از سوختن غذا اون رو مرتب هم بزنین اما در عین حال باید بدونین هم زدن زیادتر از اندازه غذا اتفاق بدیه که در آشپزی شما می افتد. در واقع هم زدن زیادتر از اندازه غذا مانع از رنگ گرفتن اون می شه چون شما پیش تر شکل های جور واجور ادویه های خوش طعم و خوش رنگ رو به غذا اضافه کرده اید و باید به این ادویه ها فرصت بدین تا در وقتی که مواد غذایی داغ هستن به خورد اونا بره و رنگ و لعابی رو که توقع دارین به غذا بده اما اگه مرتب غذا رو هم بزنین مواد غذایی جور واجور رو از هم جدا کرده اید و مانع از ترکیب درست و حسابی اونا با همدیگه شده اید و نتیجه اش هم اینه که غذای شما لعاب نمی اندازد و شل می شه پس واسه هم زدن غذا اصرار زیادتر از اندازه نداشته باشین مگه اینکه در دستور غذایی خاص به شما تاکید شده باشه که هم زدن باید دائم صورت بگیره.

۳-  وقتی به گوشت اجازه استراحت نمی بدید!

شما گرسنه اید و فقط می خواهید به جون استیکی بیفتید که همین چند لحظه پیش اون رو گریل یا سرخ کرده اید. صبر کنین! اجازه بدین گوشت قبل اینکه تیکه تیکه شه، استراحت کنه. در فاصله ای که گوشت رو واسه استراحت رها می کنین، سسی رو که واسه استیک آماده کرده اید روی اون بریزین حتی اگه قبلا این کار رو کرده اید مقداری از سس رو نگه دارین و در زمان استراحت گوشت دوباره روی اون بریزین تا حسابی به خورد گوشت شما چه به شکل گوشت مرغ، چه ماهی و چه شکل های جور واجور دیگه گوشت ها بره. اگه بدون این دست اون دست کردن بعد از طبخ، گوشت رو تیکه تیکه کنین، سسی که واسه مزه دار کردن اون پیش تر رویش ریخته بودین به دور و بر پخش می شه و در آخر گوشت شما مزه سس رو نمی گیره. اگه اجازه بدین گوشت شما فقط ۵ دقیقه استراحت کنه، دیگر مشکلات اینطوری به وجود نمیاد.

۴-  گوشت رو قبل از پختن می شویید؟!

بهتره گوشت رو همون موقع که می خرید و خرد کرده و تقسیم بندی می کنین، بشورید و صد البته بعد از شست وشو با دستمال های تمیز اونا رو پاک کنین. شست وشوی چندباره گوشت در سینک ظرفشویی هر چند گوشت رو تمیز می کنه اما ممکنه باعث نشستن باکتری های موجود در سینک روی گوشت شه، پس شست وشوی چندباره خیلی فایده ای نخواد داشت. عوضش می تونید از دستمال هایی که مطمئنین تمیز هستن واسه پاک کردن آروم و بی دردسر گوشت استفاده کنین. البته فراموش نشه بعد از اینکه گوشت رو خریدین و به خونه آوردید حتما باید یه بار اون رو شست وشو بدید که بهتره گوشت ها رو داخل آبکش ریخته و بدون اینکه تماسی با سینک ظرفشویی شما داشته باشن، اونا رو بشورید.

  ۵-  مخلوط کردن مایعات داغ!

شما مجبورین ۳، ۲ مایع داغ رو با همدیگه مخلوط کنین بدون اینکه بدونین ممکنه این اتفاق بر اثر بی احتیاطی باعث یه انفجار در آشپزخانه شما شه! البته ما درباره زمانی می بگیم که شما می خواید با به کار گیری مخلوط کن این ترکیب رو بکنین. بیشتر مخلوط کن ها در قسمت بالایی خود یه درپوش متحرک کوچیک دارن. اگه شما جزو اون دسته آدمایی هستین که بر اثر ترکیب مواد داغ داخل مخلوط کن یه انفجار هر چند کوچیک رو تجربه کرده اید باید بدونین که کوتاهی از خودتون بوده چون فراموش کرده اید درپوش رو قبل از ترکیب مواد وردارین. در واقع بخار به وجود اومده بوسیله ترکیب مایعات داغ فشار عجیبی رو ایجاد می کنه که اگه این درپوش ورداشته نشده باشه این فشار به درپوش وارد می شه و باعث پرتاب شدن اون با ضرب و در نتیجه پاشیده شدن مواد به خارج از مخلوط کن می شه. واسه جلوگیری از اینجور اتفاقی درپوش رو قبل اینکه مایعات داغ رو با همدیگه مخلوط کنین وردارین و به جای اون یه دستمال بذارین که بر اثر تا خوردن چند لایه شده باشه. اینطوری هم مانع ایجاد فشار شده اید و هم از پاشیده شدن احتمالی مایع به دور و بر جلوگیری کرده اید. یادتون نره که دستمال رو باید خیلی ساده جای درپوش بذارین نه اینکه اون رو به زور اونجا بذارین تا دوباره مانع خروج آروم بخار از اون نقطه شید.

۶-  تابه رو زیادتر از اندازه پر نکنین!

بعضی وقتا آشپزی نیاز به صبر داره. شاید فکر کنین اگه تابه یا قابلمه مورد نظر خود رو پر از مواد لازم کنین سرعت کار شما بالاتر بره اما این کار برخلاف تصور شما باعث کندی در پخت مواد غذایی می شه، در آخر هم غذایی رنگ پریده و البته آبکی رو تحویلتان می دهد. اگه می خواهید مواد لازم رو تفت بدین باید بدونین اگر تابه رو زیادتر از اندازه پر کنین مواد غذایی داخل اون به جای اینکه برشته شن بیشتر حالت بخارپز پیدا می کنن و انگار نیمی پخته و نیمی خام هستش اگر شما به دنبال برشته کردن و چه بسا سرخ کردن اونا بوده اید. این اتفاق درباره طبخ شکل های جور واجور گوشت هم نمونه پیدا می کنه. جا دادن زیادتر از اندازه مقدار زیادی گوشت در تابه ای که ظرفیت اون کمتر از مقدار گوشت هاییه که شما به زور داخل اون ریخته اید دلیل می شه اندازه گرما تابه به سرعت پایین بیاد. این اتفاق باعث می شه تیکه های گوشت به هم بچسبند و مشکل جدیدی واسه شما به وجود بیاد! بهترین راه واسه شما اول دسته دسته کردن گوشت ها و بعد تفت دادن هر دسته جدا از دیگر ایه. طبیعیه که شما در این صورت زمان بیشتری رو صرف می کنین اما عوضش نتیجه آشپزی تون بیشتر از اون چیزی که فکرش رو می کنین بهتر هستش.

۷-   ظروف نچسب روی حرارت زیاد!

وقتی واسه پخت و پز از ظروف نچسب استفاده می کنین بهتره شعله ای که ظرف مورد نظر رو روی اون گذاشته اید کم کنین چون گرما زیادتر از اندازه باعث می شه پوشش خاص این ظروف کربن رو به شکل بخار آزاد کنه و این دقیقا همون گاز مضر واسه کبده. اگه از ظروف نچسب استفاده می کنین حتما به بروشور کارخانه تولیدکننده اون ظروف مراجعه کنین تا مطمئن شید چه درجه گرمایی واسه اون ظرف خاص گفته شده.

۸-  قاشق های فلزی و ظروف نچسب!

به کار گیری قاشق های فلزی واسه ظروف نچسب اصلا ایده خوبی نیس. اگه واسه آشپزی ظروف نچسب رو ترجیح می بدید بهتره بدونین تماس قاشق های فلزی با سطح این ظروف داخل اونا رو خش می اندازد که نه تنها ظاهر این ظروف بیریخت می شه بلکه این اتفاق باعث می شه کربن از پوشش نچسب ظروف آزاد شه و شما بدون اینکه بدونین و البته بخواین قاشق قاشق کربن رو همراه غذا قورت بدین! پس باید واسه ظروف نچسب حتما از قاشق های چوبی استفاده کنین. لطفا این موضوع رو جدی بگیرین!

۹ – پیرکس رو روی حرارت نذارین !

پیرکس ها بهترین گزینه واسه طبخ یه لازانیای خوشمزه داخل فر هستن اما اگه قرار باشه روی گاز برن شرایط به طور کامل فرق می کنه. در واقع پیرکس نباید حتی واسه دقایقی هر چند کوتاه روی حرارت مستقیم قرار بگیره بلکه پیرکس مختص گرما های غیر مستقیم از جمله گرما های داخل فره اونم با درجه های مشخص. اگه پیرکس رو روی حرارت مستقیم گاز قرار بدین، اصلا بعید نیس که ترک بخوره و البته بشکنه پس از پیرکس هیچوقت واسه گرما های مستقیم استفاده نکنین.

۱۰-  زیادی میکس نکنین!

وقتی می خواهید ماده غذایی رو خرد کنین و بعد این خرده ها رو با هم ترکیب کنین می خواهید همه چیز به بهترین شکل ممکن با هم مخلوط شه و به همین منظور سراغ میکسر یا همون مخلوط کن می روید. اما یادتون نره که میکس کردن زیادتر از اندازه هم عالی نیس. در واقع روند مکانیکی میکس شدن باعث شکل گیری گلوتن می شه و این موضوع نتیجه ای جز خشک و سفت شدن و البته چسبندگی ترکیب غذایی شما نخواد داشت پس اگه واسه ترکیب مواد از میکسر استفاده می کنین قبل اینکه زیادی با هم مخلوط شن دستگاه رو خاموش کنین و بذارین همه چیز روند آروم خودشو طی کنه.

آشپزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *