۱۰ اشتباه آقایان در تمرینات ورزشی

داشتن تمرینات ورزشی منظم مساوی با سلامت کلی بدن و تناسب اندام اما باید حواستون باشه که بعضی وقتا ممکنه در تمرینات خود دچار اشتباهاتی شید که اثر مثبت ورزش رو نابود می کنه!

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ با اینکه متناسب شدن معمولا واسه مردان آسون تر از خانوم هاست اما هنوزم چند اشتباه عادی هست که شما آقایون در باشگاه مرتکب می شید. من با چند کارشناس در مورد اشتباهات تمرینی متداولی که مردان انجام میدن و می تونه مانع کاهش وزن اون ها شه، صحبت کردم.

۱۰ اشتباه عادی تمرینی که مردان مرتکب می شن

۱. انجام تمرین زیادتر از اندازه یا بسیار سریع:

یکی از عادی ترین رقابت های کاهش وزن که مردان جلوی روشون قرار گرفته، فشار واسه پر طاقت و سمج بودنه. کارشناس کاهش چربی، کامل ونوتو می گوید: مردان، مردسالار هستن پس ممکنه زیادتر از اندازه به خودشون فشار بیارن، وزنه های زیادتر از اندازه سنگین بلند کنن یا حرکات رو زیادتر از اندازه سریع بکنن و بعد فرسوده یا مجروح شن. اون واسه رسیدن به یافته های دراز مدت، ثبات و پیشرفت همیشگی رو پیشنهاد می کنه.

۲. گوش دادن به نصیحت اشتباه:

جیسون کوری، یکی از بهترین مربیان در سطح جهانی پیشنهاد می کنه مردانی که یافته های واقع می خواهند، بهتره با یه حرفه ای واقعی کار کنن. اون می گوید که مردان، بیشتر به نصایح اشتباه که از طرف دوستان یا همکاران گوش می کنن و به یافته های مورد نظرشون نمی رسند.

۳. تکیه کردن به کاردیو:

خیلی از مردانی که می خواهند لاغر شن، واسه کاهش وزن به سراغ کاردیوی چربی سوز می روند. اما اگه این به معنی غافل شدن از تمرینات وزنه ای باشه، یعنی دارن مرتکب یه اشتباه بزرگ می شن. جیسون، کارشناس توبی شوبر می گوید: ساختن عضله شما رو به یه ماشین چربی سوز تبدیل می کنه. اون مردانی رو می بیند که از اول تمرین کاردیوی زیادتر از اندازه انجام میدن. اون می گوید: کاردیو رو واسه وقتی نگه دارین که به اون نیاز دارین. اگه در اول با ۴ تا ۵ جلسه کاردیو شروع کنین، واسه اضافه کردن کاردیوی بیشتر در وقتی که کاهش وزن تون متوقف می شه، جایی باقی نمی ذارین.

۴. بلند کردن وزن زیادتر از اندازه:

تمرین با وزنه خوبه اما مقدار زیادتر از اندازه اون هم می تونه اشتباه باشه. مت گریفین، مربی New York City می بیند که آقایون در باشگاه اون، وزن زیادتر از اندازه بلند می کنن. اون می گوید این یه افسانه س که وزنه ی سنگین تر، بهتره: وزنه ی سبک تر با فرم درست، در به دست آوردن یافته های مورد نظر بسیار مفیدتر هستش.

۵. صرف نظر کردن از آزمایش عملکردی:

یه مربی خوب، یه آزمایش عملکردی انجام میده و بعد یه برنامه از تمرینات عملکردی آماده می کنه. این کار به شما امکان می دهد که هر ناحیه ضعف یا محدودیت در دامنه حرکتی تون که می تونه بر کارایی شما در باشگاه اثر بزاره و مانع کاهش وزن مؤثر شما شه رو شناسایی کنین.

۶. انجام ندادن تمرینات ترکیبی:

شما درهر زمان، فقط یه گروه عضلانی رو تمرین می بدید؟ جیسون می گوید: “این کار رو نکنین”. اون تمرینات قدرتی ترکیبی رو که لازمه کار کردن گروه های عضلانی با همدیگه واسه ساخت قدرت هستن پیشنهاد می کنه. تمرینات ترکیبی، مفیدتر هستن وبدن رو به طور مؤثرتری تمرین میدن. تونی هم با این مورد موافقه. اون می گوید: تمرینات پایه مانند پرس سینه، اسکات، ددلیفت و قایقرانی باید اجزای اصلی برنامه تمرینی شما باشن.

۷. غافل شدن از تغذیه:

ونوتو می گوید: خیلی از مردان تصور می کنن که انجام یه تمرین با حجم بالا، تموم چیزیه که واسه کاهش وزن لازمه. اون میگه که تغذیه و تمرین، رابطه تنگاتنگی با هم دارن و واسه کاهش وزن موفق و رسیدن به یه بدن لاغر و متناسب، به هر دوی این عناصر نیازه.

۸. تکیه کردن زیادتر از اندازه به مکمل ها:

قرص ها و پودرهای پروتئین، محبوب هستن اما حتما سریع ترین راه واسه کاهش وزن نمی باشن. تونی می گوید: پودرها، جای خودشون رو دارن اما اگه شما تلاش دارین لاغر شید، باید تا حد ممکن از مواد غذایی خالص استفاده کنین. مواد غذایی کامل، نه فقط از نظر مواد مغذی متراکم تر هستن بلکه بهتر شما رو سیر می کنن که تو یه محیط کم کالری، خیلی با اهمیته. بابی هانتون، بدلکار هالیوود هم با این مورد موافقه. یکی از نکات رژیمی اون واسه مردان اینه که به جای مصرف مکمل ها یا پودرها از مواد غذایی واقعی استفاده کنن.

۹. کاردیوی زیادتر از اندازه یکنواخت:

فعالیت کاردیوی متوسط واسه سلامت قلب شما خوبه اما مردانی که می خواهند وزن کم کنن، باید در سطوح شدت جور واجور از جمله اینتروال با شدت بالا تمرین کنن. جیسون می گوید که مردان بیشتر روی دستگاه های کاردیو، زمان زیادی رو در داخل “مناطق ضربانی قلب” سپری می کنن.

۱۰. اهمیت دادن به کمیت به جای کیفیت:

فقط گذروندن یه مدت زمان مشخص در باشگاه، یافته های کاهش وزن رو تضمین نمی کنه. وقتی که شما صرف تمرین کردن می کنین، باید ازکیفیت بالایی بهره مند باشه. کامل ونوتو می گوید: چیزی که رسیدن به یافته ها رو تضمین می کنه، استفاده کردن از زمان تون به صورت کارآمده و این به معنی سه چیزه: تمرین کردن زیرکانه (با یه برنامه که خوب طراحی شده باشه)، سخت تمرین کردن که می تونیم اون رو شدت بنامیم و تمرین کردن به صورت در حال افزایش که در اون شما، پا رو بالاتر از منطقه راحتی تون می گذارید.

افزایش قد با حرکات کششی ستون فقرات

چیجوری چربی بیشتری بسوزونیم؟

تمرینات ورزشی مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *