۱۰ ابزار ضروری که باید در خانه داشته باشید

وسایل لازم

دنیای ابزارآلات دنیای متنوعیه؛ پر از آچارهای ریز و بزرگ، چکش های جور واجور، میخ و پیچ های کوچیک و بزرگ. از این دنیای خیلی بزرگ و جور واجور، بخش محدودتری از ابزارآلات هستن که به خونه و حتی محل کار تعلق دارن. وجود بعضی از این ابزارآلات در خونه نه فقط لازم، بلکه به طور کامل لازمه و هر اتفاقی که بیفته می تونید به کمکشون مشکل رو حل کنین. با این وسیله لازم آشنا شید.

 1. چکش میخ کش و میخ

داشتن یه چکش میخ کش سبک اما مقاوم در هر خونه ای لازمه. کافیه پای نصب کردن تابلو یا قاب عکس های جدید وسط بیاد و همسایه ای هم نباشه که چکش و میخی به شما قرض دهد؛ همون موقع به اهمیتش پی میبرین. می تونید یه چکش ساده داشته باشین؛ اما وجود میخ کش کمک می کنه تا میخ های قدیمی رو از دیوار بیرون بکشین و تغییراتی که مد نظرتونه رو راحت تر اجرا کنین. مراقب باشین هنگام بیرون کشیدن میخ، آروم و باحوصله عمل کنین تا نکنه خدای نکرده میخ یهو بیرون پرت شه و کار دستتون بده.

 1. متر دستی

متر دستی به مدل های متنوعی از متر گفته می شه؛ اما بهترین گزینه واسه منزل، متریه که توانایی جمع شدن داشته باشه. حتما لازم می شه پرده ها رو اندازه بزنین یا واسه تعویض کاشی های حموم، ابعاد دقیق داشته باشین. هنگام خرید متر، به تیز نبودن لبه اون و گیره ثابت نگه ‎دارنده دقت کنین. در غیر این صورت ممکنه متر ول شده، به سرعت جمع شه و خدای نکرده باعث جراحت جدی دست یا بقیه اعضای بدن شه.

 1. شکل های جور واجور آچار

شکل های جور واجور آچارهای جور واجور از جمله آچار فرانسه، شلاقی و کلاغی جزو وسایل شدیدا کار راه انداز و لازم در منزل یا حتی محل کار هستن. کافیه یکی از پیچ های کابینت شل شده باشه یا پریز برق لق بزنه؛ اینجاس که با حفظ نکات ایمنی مثل قطع کردن کنتور برق، آچار وارد صحنه می شه و با ظرافت تموم کارش رو انجام می دهد. عادی ترین شکل های جور واجور آچار، دو سو و چهارسو هستن. بعضی شکل های جور واجور آچارها فازمتر هم دارن که فاز یا نول بودن رو نشون میدن. اگه می خواید با یه تیر، دو نشون بزنین، این نوع آچارها رو بخرین تا بعدا مجبور به هزینه دوباره نشید.

 1. نوار چسب داکت

ممکنه لوله ای ترک خورده باشه و تا رسیدن تعمیرکار نیاز به تعمیر موقت داشته باشه؛ در این صورت به کار گیری نوارهای کلفت داکت انتخاب مناسبی واسه تعمیر سریع و موقت خرابی ها هستش.

 1. شکل های جور واجور دریل

شکل های جور واجور دریل

شکل های جور واجور دریل از جمله شارژی، برقی و ثابت نمونه ای دیگه از وسیله لازم در منزل یا محل کاره. حتما پیش میاد بخواین گل میخ پرده ها رو عوض کنین، میل پرده نصب کنین یا دیوارکوب تازه ای به دیوار بزنین. در تموم این شرایط به شکل های جور واجور درل از جمله شارژی، برقی و ثابت نیاز پیدا می کنین.

 1. چراغ قوه

هیچ وقت اهمیت یه چراغ قوه خوب رو دست کم نگیرید؛ درسته که این روزا اگه برق بره، جانشین های متنوعی براش وجود دارن؛ اما بازم چراغ قوه با اختلاف در بالاترین جایگاه این جانشین ها قرار می گیرد. یه چراغ قوه سبک با برد بالا جفت و جور کنین که کم مصرف باشه. اون رو کنار بقیه وسیله لازم بذارین و ببینین چیجوری وقتی که لازمش داشته باشین، خوب کمکتون می کنه.

 1. ست انبر دست

انبردست، واسه تعمیر خرابی های روی اعصاب خونه عصای دسته. ممکنه سری دوش خراب شده و به تعویض نیاز داشته باشه یا بخواین سیمی رو لخت کنین. (بازم با توجه به دستورالعمل ها و ریزه کاری های مربوط به ایمنی و اگه بلد نیستین حتما سراغ تعمیرکار وارد برید)؛ در اینجور شرایطی انبر دست به کمک میاد و به حل فوری مشکل کمک می کنه. انبر دم باریک و انبر قفلی دو نمونه از کاربردی ترین شکل های جور واجور انبردسته.

 1. کاردک

تا وقتی که براتون پیش نیاد ممکنه اهمیت یه کاردک مقاوم رو دست کم بگیرین. ممکنه بخواین یکی از اتاق های خونه رو رنگ کنین یا بتونه کاری انجام بدین. اون وقته که به وجود یه کاردک مناسب، نیاز پیدا می کنین. کاردک ها قیمت زیادی ندارن؛ اما کاربری شون زیاده.

 1. اره دستی

به کار گیری اره برقی نیاز به مهارت زیادی داره و واقعا خطرناکه؛ اما واسه کارایی مثل برش دادن چوب یا هرس کردن شاخه های درختان داخل باغچه، داشتن یه اره دستی مقاوم ایده خوبیه. یادتون باشه هیچ کدوم از ابزارآلات، به خصوص اره رو در دم دست کودکان قرار ندین و خودتون هم هنگام به کار گیری اون ها احتیاط کنین.

 1. تراز

یخچال فریز رو جا به جا کرده اید و صدایی مثل وز وز می دهد؟ در این صورت وقت به کار گیری تراز رسیده. تراز همون طور که از اسمش پیداست به شما امکان می دهد صاف نبودن هر وسیله ای رو تشخیص بدید و واسه رفع اون دست به کار شید. واسه چگونگی درست تراز یخچال فریزر این مطلب رو بخونین.

نکات تکمیلی:

 • هنگام به کار گیری ابزارآلات، حتما دستکش ایمنی بپوشید و عینک ایمنی بزنین.
 • داشتن جعبه ای امن واسه نگهداری ابزارآلات لازمه.
 • هنگام به کار گیری وسیله، صبر و حوصله به خرج بدید و با عجله خودتون رو در خطر قرار ندین.
 • وسیله رو دور از دم دست کودکان بذارین.
 • در صورتی که کارکرد ابزاری رو نمی دونستید، سراغ متخصص تعمیرکار برید.
 • هنگام کار با برق حتما کنتورها رو قطع کنین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *