پست مهمان و بک لینک وسط متن

 

شاید تنها ترین مقاله ای که من هنگام خوندن اون کلی خندیدم همین بود! پستی که مت کاتز مدیر بخش اسپم گوگل حدودا یه سال و نیم پیش(زمستون ۹۲) در این لینک منتشر کرد.قبل از اونم گرفتن بک لینک وسط متن، یکی از مواردی بود شدیدا پیشنهاد می شد(نه توسط گوگل) و گفته می شد که لینکای وسط متن، برابر با الگوریتمای جدید گوگل هستن و چند ساله که درج مقاله و بعد درج لینک در اون با عناوینی چون Article Submission و Article Marketing و Guest Post Blogging، یکی از روشای لینک بیلدینگه و در عین حال در صورت نبود آگاهی سئوکار از روشای پر خطر لینک بیلدینگ، حساب می شه.این موارد، در صورت رعایت اصول،یکی از ابزارای بازاریابی محتوا هستن اما به جای بازاریابی محتوا، بیشتر واسه بازاریابی بک لینک از اونا استفاده می شه!

پست مت کاتز به پست مهمون اشاره داره و تا حدود زیادی بک لینکای وسط متن رو پوشش میده.

مت کاتز که خودش مدیر بخش اسپم گوگله بدون بیشتر از Inbox ایمیل خود، پوشه Spam ایمیل خود رو بررسی می کنه تا بفهمه در دنیای اسپم چه میگذره!مت کاتز گفت در پوشه اسپم خود ایمیلی دریافت کرده که محتوای اون اینطوریه:

“کار من بازاریابی اینترنتیه و محتوای عالی و مربوط به موضوع شما تولید و بعد تبلیغ می کنم تا بتونین مشتریان بیشتری بدست بیارین.ما با نویسندگان و کارشناسان خود، مقاله های ۱۰۰ درصد دست اول و با کیفیت و مربوط به موضوع شما ایجاد می کنیم و وسط متن اون، به صفحات سایت شما لینک فالو به شکل به طور کامل طبیعی می دیم.”

مت کاتز، بعد از نقل قول گفت: این رسما دور زدن و سرپیچی از قوانین گوگله و با در نظر گرفتن افزایش تعداد سایتایی که این خدمات رو ارائه میدن، لینکای پست مهمون، دیگه زیادتر از اندازه لو رفته و در دسته روشای اسپم قرار گرفته.مت کاتز در آخر پیشنهاد کرده دیگه این کار رو در برنامه لینک بیلدینگ خود قرار ندین.(خود مت کاتز هیچ وقت نگفته س که لینک بیلدینگ بده)

خنده من هم از این بود که به قول خودمونی “اد گذاشتن کف دست صاحبش!”.روش دور زدن الگوریتم گوگل رو واسه خود مدیر اسپم گوگل ارسال و تبلیغ کردن!

حالا الان بعد از گذشت یه سال و نیم، هنوز خیلیا به تاثیر پستای مهمون و بک لینک وسط اشاره می کنن و می گن لینک نخرید .عوضش پست مهمون بنویسین و به خود لینک بدین! اینا همه روشای خود گول زنیه!اگه خرید لینک مستقیما در اختلاف باقوانین گوگله، درج پست مهمون واسه دریافت لینک هم، هم در اختلاف با قوانین گوگل درباره بک لینکه!

عده دیگری هم چند ده و چند صد سایت درست کردن و اونا رو روی یه IP هاست کردن و خدمات ایجاد بک لینک وسط متن ارائه می کنن! این از خرید بک لینک هم بدتره!این همون لینک سازی به شکل Blog Networkه که شدیدا خطرناکه.

بک لینکای وسط متن اگه به شکل طبیعی باشن واقعا موثر هستن و تاثیر خیلی عجیبی دارن.اما ایجاد مقاله و پست مهمون و ایجاد بک لینک واسه خودتون توسط دست خود شما، بحث دیگه ایه!شاید سوال کنین گوگل چیجوری می تونه تشخیص بده که لینک چه مقاله ای طبیعیه و چه لینکی طبیعی نیس؟جواب این سوال در کلاسای آموزشی سئو سایت سئوروز، داده می شه .

با این حساب باید لینک سازی وسط متن و پست مهمون رو کنار بذاریم؟

خیر! اما فکر نکنین خیلی به روز و با فوت وفن جدیدی در حال لینک بیلدینگ هستین!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *