ناگفته های مدیرعامل وان پلاس: از ناراحت کننده بودن انتقادات کاربران تا الهام از اپل

اگه از خورهای فناوری و علاقمندان به دنیای تلفنای هوشمند باشین حتما با نام وان پلاس آشنایی دارین. این شرکت به خاطر فروش اسمارت فونایی می شناسنش که امکانات و توانایی هاشون در سطح پرچمداره اما قیمتی به مراتب پایین تر از موبایلای پیشرفته موجود در بازار دارن.

شرایط واسه اجناس این شرکت که با نام «قاتل پرچمداران» شناخته می شن، گاه خوب و گاه بد بوده؛ واسه نمونه فروش اونا با به کار گیری یه سیستم کهنه و قدیمی دعوت نامه ای انجام می شد و یا حتی در برهه ای بعضی تصمیمات در کمپینای تبلیغاتی این شرکت اتخاذ گردید که از طرف خیلیا زیر سوال برده شد. با  این همه وان پلاس وجهه خوبی در نظر همه مردم و کاربران داره.

پرچمدار سال قبل این شرکت که وان پلاس ۲ نام داشت اونطور که باید مثل مدل اولیش مورد استقبال قرار نگرفت و بخاطر این شرکت سازنده بر اون شد تا یه محصول میان رده دیگه با ظاهری تحریک کننده و البته قیمت رقابتی به نام وان پلاس اکس رو معرفی کنه اما چند ماه بعد تصمیم بر اون شد تا تولید این گروه از اجناس رو به کلی کنار بزاره.

حالا کارل پی، بنیانگذار و چهره شناخته شده این شرکت چینی، مصاحبه ای با کانال NDTV داشته و در جریان اون دور و بر روند بازسازی پرچمدار وان پلاس بعد از استقبال نه خیلی گرم کاربران از نسخه دوم اون گفت و دلایلش واسه متوقف کردن تولید سری وان پلاس اکس رو مطرح کرد و دلیل دلخوری اش از نقدهایی رو بر زبون آورد که تازگیا در مورد اجناس این شرکت در گوشه و کنار انجام شده.

با ۳ رفتار بارز انسان های نوآور آشنا شوید و آنها را در خود پرورش دهید

Pei گفت، وقتی مهندسان این شرکت ایده و معنی کلی اسمارت فون تازه ای رو ترسیم می کنن معمولا رسم بر اینه که بازخوردهای کاربران رو به طور کامل جدی می گیرن و بخش اعظمی از زمان خود رو در فوروما می گذرونن تا از هواداران خود درمورد نکات منفی و مثبت اجناس شرکت سوال کنن.

جالبه بدونین که وان پلاس با غرور و افتخار از این روند ساده اما کاربردی واسه پیشرفت و تحقیق محصولاتش روی جعبه اونا صحبت می کنه و مثلا می تونین این جمله رو روی بسته بندی تلفنای هوشمند این شرکت ببینین: طی همکاری با هوادارانمان طراحی شد.

گله و شکایتایی که در مورد طراحی وان پلاس ۲ مطرح می شد حالا دیگه قدیمی شدن، اما اونطور که مشخصه کلی ناراحتی کاربران از نبود چیپ NFC بود و وان پلاس هم به طور کامل این انتقاد رو جدی گرفت چراکه در وان پلاس ۳ تماشاگر به کار گیری این تراشه بودیم.

نکته دیگری که در اعلام نظرهای کاربران مشخص بود، نیاز به اعمال تغییرات فاحش در طراحی دستگاه بود. حالا خوبیش اینه اونطور که Pei میگه، روشای هدف دار این شرکت واسه جلب رضایت کاربران در این یه فقره به طور کامل کاربردی بوده چراکه وان پلاس ۳ به مراتب از نظر طراحی بهتر از نسخه دومشه.

Pei در مورد تصمیم این شرکت واسه پایان دادن به تولید سری وان پلاس اکس هم میگه: ما شرکتی نیستیم که تمایل به رقابت در بازار موبایلای اقتصادی هم داشته باشیم بلکه می خوایم فقط روی یه محصول کار کنیم و اونقدر اونو بهینه سازی کنیم تا از هر دید بهترین باشه.

نگاهی به ماده انفجاری مورد استفاده در حوادث تروریستی اخیر پاریس

جالبه بدونین مدیر عامل این شرکت چینی ترسی از کاربرد نام اپل هم نداشت و تایید کرد که شرکت متبوعش در طراحی و پیشرفت اجناس خود بارها از آیفون الهام گرفته.

در آخر این مدیرعامل جوون اعلام کرد که بارها پیش اومده از نقدها و انتقادات کاربران دلخور و آزرده خاطر شده و عقیده داره مردمی که این انتقادها رو نوشتن «واقعا تجربه به کار گیری دستگاه های وان پلاس رو نداشتن» و فقط نظر خود رو در مورد امکانات فنی این موبایلا و اندازه قیمت به ارزش شون مطرح کردن.

روشنه بخشایی از حرفای آقای Pei به پرچمدار سال قبل وان پلاس مربوط می شد اما انتقاداتی هم که نسبت به دقت رنگ پایین نمایشگر وان پلاس ۳ مطرح شده بود در این موضوع بی تاثیر نبودن که حالا خوبیش اینه این مشکل حالا با ارائه یه پچ OTA (منظور OxygenOS 3.2.1) مرتفع شده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *