مقایسه مقاومت بدنه آیفون های جدید با رقبای آنها توسط Consumer Reports

مقایسه مقاومت بدنه آیفون های جدید با رقبای آنها توسط Consumer Reports

روز گذشته در سایت ما نگاهی داشتیم به درون  ساختمانی که در اون شرکت نامبرده استرس تستای مختلفی رو روی تلفنای هوشمند خودش موسوم به آیفون پیاده می کنه. همونطوری که در مقاله مورد اشاره ذکر گشته بود شرکت یاد شده تلاش می کنه محصولاتش رو در سخت ترین شرایط ممکن آزمایش بزنه و اطمینان حاصل کنه که اونا در جیب مشتریان و یا حتی در موقعیتای خیلی سخت استواری کافی رو داشته و دچار آسیب نمی شن.

اما حالا Consumer Reports یکی از تستایی که در ساختمون مورد اشاره روی اجناس اپل اجرا می گشت یعنی آزمایش خم شدن سه نقطه ای رو ملاک مقایسه بین آیفون و اجناس بقیه کمپانیا قرار داده. در این آزمایش دو قسمت از بدنه تلفن هوشمند (معمولاً بالا و پایین موبایل) روی یه سطح ثابت قرار می گیرن، در حالیکه در زیر بقیه قسمتای موبایل خالی بوده و نقطه اتکایی وجود نداره. بعد یه میله روی وسط بخش پشتی محصول در حال تست فشار وارد کرده تا اونو دچار خم شدن کنه.

آزمایش نامبرده روی آیفون ۵، آیفون ۶، ۶ پلاس، HTC One M8، LG G3 و گلکسی نوت ۳ انجام پذیرفته و هدف اصلی از اون این بوده که مشخص شه هر کدوم از اجناس یاد شده در مقابل چقدر فشار مقاومت دارن و چه مقدار نیروی وارده منتهی به خم شدن شون می شه. علاوه بر این تلاش گشته مشخص شه با چه مقدار فشار اجزای داخلی تلفن از بدنه جدا خواهند گشت.

در نگاه اول ً بدنه آیفون ۵ که در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه گردید از آیفون ۶ و ۶ پلاس مقاوم تر بوده، هم اینکه اینکه اجزای داخلی دو تلفن هوشمند جدید اپل با قرار گرفتن تحت فشار کمتری نسبت به محصول قبلی این شرکت از بدنه خود جدا شده و دچار مشکل در کارکرد می گردن. البته بدنه همه موبایلای مورد آزمایش با فشار وارده یی بیشتر از ۳۱ کیلوگرم دچار خم شدن شدن که این رقم واسه اجناس اپل بیشتر از چیزیه که این شرکت قبلاً در اعلانای عمومیش به اون اشاره نشون داد. هم اینکه با یه نگاه به یافته های تست یاد شده اینطور به نظر میاد که گلسکی نوت ۳ از سامسونگ مقاومتی مشابه یه تانک جنگی رو از خود به نمایش گذاشته.

آیفون ۶ تحت فشار ۳۱ کیلوگرمی دچار خم شدن شده و با ۴۵ کیلوگرم فشار اجزای داخلی اون از بدنه بیرون زده و جدا می شن اما تحمل ۶ پلاس که اندام بزرگتری نسبت به همتای خود داره بیشتر بوده و هر چند این تلفن هم با ۳۱ کیلوگرم فشار دچار خم شدن می شه ولی بازم واسه بهم ریختن ترکیب کامل بدنه اش به ۵۰ کیلوگرم نیرو نیازه.

اپل وقتی دیروز درب آزمایشگاه استرس تست محصولاتش رو روی خبرنگاران گشود در آزمایشی مشابه فشاری برابر ۲۵ کیلوگرم رو روی آیفونای خودش وارد کرد و البته اعلام کرد این اجناس در مقابل مقدار فشاری بیشتر از رقم یاد شده دارای مقاومت هستن که ً این ادعا خیلی بی پایه نبوده.

Glenn Derene از Consumer Reports میگه بر مبنای آزمایشایی که صورت دادیم به نظر میاد هر دو آیفون ۶ و ۶ پلاس استواری قابل قبولی دارن و جنجالایی که در روزای گذشته دور و بر اونا ایجاد گشته شاید در شرایطی بسیار خاص واقعیت داشته باشن. هر دو تلفن یاد شده در کاربرده های روزمره شایدً دچار مشکلی مانند خم شدن بدنه نمی شن.

اپل قبل از اینم اعلام کرده بود تست خم شدن سه نقطه ای تنها یکی از صد آزمایش متفاوتیه که جهت بررسی اندازه استواری محصول شکل میگیره و این آزمایشات روی بیشتر از ۱۵۰۰۰ تلفن هوشمند آیفون ۶ و ۶ پلاس آنهم قبل از عرضه این اجناس به بازار صورت پذیرفته ان تا از هر نظر ثبات و پایداریشان بررسی شده باشه.

در ادامه مطلب می تونین ویدئویی از آزمایشات یاد شده به وسیله Consumer Reports رو ببینین.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Consumer-Reports-Tests-Apple's-Iphone-5-And-6-For-Bends-Against-Android-Rivals.mp4"]

دانلود متن کامل پایان نامه ها در سایت zusa.ir
Share