معرفی بازی Dots & Co؛ بازگشت نقطه ها

کمتر بازیکنی پیدا می شه که نام Two Dots رو نشنیده باشه. هنوز طعم دلنشین ترکیب مکانیزمای ساده گیم پلی و محیطای مینیمالیست این عنوان زیر زبون خیلیا باقی مونده. پس از ماجراجویی طولانی که استودیو Playdots با Two Dots داشت، اونا عزمشونو جزم کردن تا دوباره دست به منتشر کردن عنوان جدیدی بزنن، عنوانی که می تونیم ادامه دهنده میراث Dots حساب کنیم.

Two Dots تونست با رنگ و لعاب بخشیدن به محیط و مکانیزمای گیم پلی قسمت قبلی، نه فقط خود رو از پرتگاه تکرار نجات دهد بلکه تجربه ای اعتیادآورتر به مخاطبان هدیه دهد. Dots & Co هم که دیروز به منتشر کردن جهانی رسید همین راه رو ادامه داده. مثل گذشته، باید بتونین در تعداد محدودی حرکت، نقطه های همرنگ خواسته شده رو به همدیگه وصل کنین.

نقطه های رنگی با اعداد جورواجور رو می بینین؟ مرحله ها به همین صورت هستن و باید بتونین به اندازه گفته شده نقطه ها رو به همدیگه وصل کنین.

شاید Dots & Co خیلی فرقی نسبت به پیشنیان خود نداشته باشه اما بازم تجربه ای لذت بخش به علاقه مندان ارائه میده. نکته مثبت بازی اینجاس که مثل Two Dots با کمی جلو رفتن چالشا بیشتر شده و بازیکن مجبور به به کار گیری راه هدف دار می شه. بزرگترین المان جدید Dots & Co رو می تونیم به نام شخصیتای همراه یا Companionا بزنیم که بالای صفحه هستن.

اگه بتونین نوار انرژی اونا رو پر کنین، این کاراکترها به کمک شما میان. حالا خوبیش اینه نوار انرژی هم با سرعت خوبی پر شده و تنها نیازمند دقت بازیکنه. هم اینکه با ورود به مرحله های بیشتر، Companionا تغییر می کنن. پس قدرتای جدیدتری رو به دست میارید. همین المان به ظاهر کوچیک تونسته جذابیت بیشتری به Dots & Co ببخشین.

ضرر و زیان اقتصادی مصرف بیش از حد بنزین خودروهای داخلی چقدر است؟

نوار انرژی هر شخصیت، گوشه بالا و سمت راست قرار داره.

همونجوریکه میدونید در عناوین این فرنچایز اگه بتونین نقطه ها رو به صورت مربعی یا مستطیلی به همدیگه وصل کنین، تموم نقطه های هم رنگ از صفحه محو می شن. طبیعتا بازیکن تموم تلاش خود رو می کرد تا بتونه اینجور اشکالی درست کنه. حالا وضعیت کمی تغییر کرده و چگونگی به کار گیری قابلیتای Companionا هم مهمه.

این نکته رو اضافه کنیم نوار انرژی این شخصیتا با اتصال نقطه های مثلثی شکل به هم رنگا پر می شه. دومین المان جدید Dots & Co به تغییر سیستم سلامتی بسیار بد قسمت قبل برمیگرده. بزرگترین انتقاداتی که به Two Dots وارد شد، همین سیستم سلامتی بود.

الان بیشتر از ۱۰۰ مرحله در بازی هستن. طبیعتا با آپدیتای بیشتر تماشاگر رقابت و شخصیتای جدیدی هم هستیم. یادتون باشه از اول انتشار Two Dots تا الان، تعداد لولای بازی چندین برابر شدن.

مثل عناوین مشابه، در Two Dots هم باید واسه انجام هر مرحله یکی از انرژیای خود رو می دادین. به صورت کلی فقط پنج عدد انرژی در بازی حضور داشت که تکمیل همه اونا حدود ۱۰۰ دقیقه به طول می رسید؛ هر انرژی = بیست دقیقه. حالا خوبیش اینه این مشکل بزرگ در Dots & Co کمی حل شده.

 این بار تماشاگر ۱۵ انرژی هستیم که روند تکمیل هر کدوم از اونا ده دقیقه زمان می بره. البته اینجا تماشاگر حرکت باحال و عجیبی از استودیو سازنده بودیم. هر مرحله نیازمند سه انرژیه. اگه ببازید، تموم این انرژیا بر باد رفته و دوباره باید شروع کنین. اما اگه پیروز شید، بسته به تعداد ستاره ای که گرفتین دوباره انرژیا به شما بازگردانه می شن؛ یه ستاره، یه انرژی. دو ستاره، دو انرژی. سه ستاره، سه انرژی.

کد رهگیری لوازم خانگی، تلاش دولت برای کاهش التهاب بازار

بازی بازم زیباست و آرامش رو به مخاطب میده.

از دیدگاه ظاهری خیلی فرقی رو با عناوین قبلی تماشاگر نیستیم. شاید تنها بتونیم بگیم رنگ بندی محیط از جست و خیز بیشتری بهره مند بوده و پس زمینه ها هم قشنگ تر به نظر می رسن. احتیاجی هم به تغییرات بزرگ نبود. Two Dots خود یکی از چشم نوازترین عناوین موبایل هستش. همین که استودیو سازنده تونسته المانای این بخش رو بهتر کرده و باحال تر جلوه دهد، باز راضی کننده س. موسیقی هم خوب با اتمسفر محیط هماهنگ شده و تجربه ای دلنشین تر به ارمغان می آورد.

به خصوص وقتی ترک موجود در منو حالتی وسترن گونه به خود میگیره. واسه سخن پایانی باید بگیم Dots & Co تونسته تا بعضی مشکلات Two Dots رو برطرف سازه. با امید به اینکه تا با آپدیتا، گیم پلی بیشتر به سمت نوگرایی پیش بره. اگه از علاقه مندان به فرنچایز Dots هستین، ذره ای در دانلود بازی شک نکنین. اگه هم تا الان عنوانی از این سری رو تجربه نکردین، حالا بهترین زمان واسه غرق شدن در دنیای نقطه هاست.

  • Dots & Co
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Playdots
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۴۵٫۳ / ۷۵٫۵ مگابایت

دانلود

تلفن هوشمند ماژولار گوگل و رونمایی از نمونه اولیه آن در نمایشگاه Expand 2014

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *