شب عروسی,شب عروسی و حجله عروس,شب عروسی چه باید نمود

شب عروسی باید چکار نمود
عروس

اشتباه ششم: خودم رو دوست داره نه جسمم رو

اگه از اون دسته زن ایی هستین که فکر می کنین رابطه زناشویی، در آخرین ردیف اولویت ای زندگی مشترک ه، در اشتباه هستین. فکر نکنین مردی که عاشق تون ه، به جسم شما احتیاجی نداره و تنها به تفکرات و کلام شما اهمیت میده. ازدواج، روونه قانونی و پسند کرده واسه ایجاد یه رابطه سالم جسمی هم هست. حق شما و همسرتان ه که از اینجور رابطه ای هم بهره ببرین و با کمک اون پایه ای زندگی تون رو هم محکم تر کنین. اگه شما می خواین زندگی مشترک موفقی داشته باشین، باید به همه ابعاد یه رابطه توجه کنین و هیچ بعدی رو فدای دیگری نکنین.

اشتباه هفتم: اگه منو دوست داشته باشه، هر کاری می کنه

درست ه که عشق قدرت می بیاره، اما قرار نیس که از مرد زندگی تون، به گناه عاشق شدن، یه فرد ضعیف و زیردست بسازید. خیلی از زن ا فکر می کنن اگه مردی عاشق شون باشه، به یاد اونا همه پل ای پشت سرش رو خراب می کنه و به هیچی دیگری غیر از فرد مورد علاقه اش توجه نمی کنه. بیشتر زن ا با اینجور تفکری، همسرشان رو در خطر آزمایش ای سخت قرار می دن و به اون میگن اگه منو دوست داری، باید هرچه رو که می خواهم، بکنی، اما اینجور مردی، یه مرد عاشق نیس؛ بلکه فردی ضعیف، بی پناه و پشیمون ه. یه عاشق واقعی هیچ وقت به یاد حسش از اصول و منطقش نمی گذرد، بلکه تلاش می کنه حسش رو با عقلانیت همراه کنه و از این راه به پیشرفت بهتر اون کمک می کنه.

اشتباه هشتم: مردها ارزش طرفداری رو نمی فهمند

نمی گوییم که همه مردهای دنیا، اونقدر منطق و انصاف دارن که همه طرفداری ا و کمک هاتون رو درک کنن و همیشه اونا رو تو ذهن داشته باشن، اما می گوییم اگه با مردی شایسته ازدواج کرده باشین، می تونید مطمئن باشین که اون کوچیک ترین همدلی ای شما رو می بیند و همیشه اونا رو در ذهنش نگه می داره. مردها خیلی آسون فرق شما با زنان دیگه رو می بینند و بیشتر وقت ا شما رو با زنان دیگه مقایسه می کنن.

اگه می خواین در زندگی مشترک تون موفق باشین، به آدم ای دور تون خوب نگاه کنین. چه خصوصیاتی در زنان دیگه هست که همسرتان از اونا بیزار ه و چه ویژگی ایی رو در زنان دیگه تشویق می کنه؟ مطمئن باشین اگه اون خصوصیات منفی رو حذف کنین و چند قدم به اون ویژگی ای تشویق شدنی نزدیک تر شید، همسرتان حتما قدر شما و تلاش ای تون رو می داندو شما و زنان دیگه رو به یه چشم نمی بیند.

اگه تازگیا زندگی مشترک خود رو شروع کردین، با رعایت نکات آسون و همینجور که، خیلی حساس زیر، می تونید از زندگی تون لذت برده و واسه همسرتان، همراهی همیشگی باشین.

– به یاد خدا باشین و از اون کمک بخواهید. با یاد خدا، دل ا آروم میگیره و مطمئن باشین خداوند به شما کمک انجام میده.
– هدفی مشترک رو در نظر بگیرین. با هم فکری واسه خود و همسرتان، هدف مشترکی داشته باشین و واسه رسیدن به اون، همدیگه رو کمک کنین.

– خودخواه و خودرأی نباشید تا بتونین لذت ای معنوی رو درک کنین.

– عیب ای خود رو ببینین. فقط به دنبال عیب جویی از همسرتان نباشید، عیوب خود رو هم رفع کنین.

– قدرشناس باشین. قدر محبت ای پدر، مادر، همسر و دوستان تون رو بدونین و سپاس گزار الطاف خداوند باشین تا به تقدیرهای اون راضی شید. اون چه مورد رضایت خداوند نیس رو انجام ندید تا اطمینان و عزت نفس بیش تری پیدا کنن.

– اهل اقدام و مسئولیت پذیر باشین. به جای توقع داشتن از بقیه، به فکر انجام مسۆولیت ا و وظایف خود باشین.

– به ارزش ای اعتقادی و فرهنگی همدیگه تکریم بذارین.

– مثبت فکر کنین و دلهره رو از خود دور سازید. اگه قبول کنین هرکاری از طرف خداوند نه ه، در زندگی دلهره نخواهید داشت.

– هیچ وقت دشنام ندید و جنگ نکنین. بحث و جنگ، تش کینه رو در دل شعله ور ساخته و تکریم بین زن و شوهر رو خدشه دار می کنه.

– دلی آروم و خوب خواه داشته باشین. دل آرامی، یکی از راه ای ایجاد صلح و صفا بین شما و همسرتان ه. واسه رسیدن به آرامش، باید به خداوند نزدیک گردید. از ویژگی ای همسر دل آروم، مثبت اندیشی، ایمان، جاذبه ی فکری و امیدواری ه.

– عاشقانه زندگی کنین. واسه رسیدن به عشق، از انجام هیچ کاری کوتاهی نکنین.

– معناجو باشین. حساسیت ای رفتاری همسرتان رو بشناسید تا باعث بروز مشکل در روابط تون نشه.

– پیش از صحبت، تفکرکنید. هروقت حرفی می زنید، از قبل، به نتایج اون فکرکنید تا بعد، شرمنده و پشیمون نشوید. با در نظر داشتن شرایط روحی و جسمی همسرتان حرف بزنید و از پرحرفی دوری کنین.

– تا جایی که می تونید، با همدیگه غذا بخورید. جمع شدن افراد خونواده دور میز یا سفره ی غذا، باعث افزایش روابط عاطفی و احساس نزدیکی بیش تر اونا خواهد گردید.

– شبکه ی ارتباطی خود رو گسترش بدین. یکی از دلیل ای ایجاد افسردگی در خونواده ا، قطع رابطه با محیط بیرون از خونه ه. اگه شما و همسرتان، نظرات متفاوتی در مورد نوع تفریح و ارتباطات دارین، چیزی رو انتخاب کنین که تا حد ممکن، هر دو، اونو ترجیح میدین. همیشه اول، خوبی ای همسرتان رو به اون بگید و بعد با ظرافت، انتقاد کنین و تلاش کنین ملاک نقدهای تون، منطقی و قابل قبول باشه. هم اینجور هیچ وقت پیش بقیه، عیب همسرخود رو بازگو نکنین.

– به رشد همدیگه کمک کنین. زن و شوهر باید به مقصود رسیدن به درجات معنوی والاتر، ادامه ی تحصیل، اشتغال و… شرایط رشد و پیشرفت همدیگه رو فراهم کنن.

– به همدیگه هدیه بدین. به همسرتان هدیه بدید چون نشون می ده به اون توجه دارین.

– خوش اخلاق باشین. – بی ریا و صادق باشین. اگه با اطرافیان خود رو راست برخورد کنین، علاوه بر راحتی خودتون، اونا هم شما رو آسون تر می پذیرند.

– به عهد خود وفا کنین. اگه قولی به همسرتان میدین، تموم تلاش خود رو واسه اقدام کردن به اون، به کار گیرید.

– از نصایح و تجربیات پدر و مادرتان استفاده کنین. استفاده از نصایح بقیه، معنیش این نیس که به اونا اجازه ی دخالت در زندگی خصوصی خود رو بدید، بلکه از تجربیات اونا استفاده کنین.

– همسر خود رو با بقیه مقایسه نکنین. با اینکه افراد مشکلاتی دارن اما خوبی ایی هم دارن. تلاش کنین به نکات مثبت همسر خود فکر کنین.

– عیب پوشی کنین. همیشه اول، خوبی ای همسرتان رو به اون بگید و بعد با ظرافت، انتقاد کنین و تلاش کنین ملاک نقدهای تون، منطقی و قابل قبول باشه. هم اینجور هیچ وقت پیش بقیه، عیب همسرخود رو بازگو نکنین.

– خونواده گرا باشین. همیشه واسه خونواده تون اعتبار قائل شید و به رشد و پیشرفت هم کمک کنین.

– عذرخواه باشین و خود هم عذر بقیه رو قبول کنین.

– رازدار باشین. هم اسرار همسرتان رو پیش بقیه و هم اسرار بقیه رو پیش همسرتان معلوم نکنین.

– صبور و باگذشت باشین. صبر و گذشت باعث می شه دوستی صمیمی واسه همسرتان