سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری پنتاگون برای پیدا کردن فرازمینی‌ها

سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری پنتاگون برای پیدا کردن فرازمینی‌ها

شاید از نظر شما تحقیقات دور و بر مشاهده یوفوا (UFO) یا حضور وسایل ناشناس پرنده، بیشتر مثل سناریو فیلمای عملی-تخیلی باشه اما تازگیاً مشخص شده که وزارت دفاع آمریکا، بودجه ای واسه تحقیقات در این مورد اختصاص داده و به مدت پنج سال از پروژه ای با نام «شناسایی خطرهای هوافضایی پیشرفته» پشتیبانی مالی کرده.

سناتور آمریکایی هرساله ۲۲ میلیون دلار به حساب شرکت هوافضایی دوستش واریز کرده

به گزارش «نیویورک تایمز» پروژه یاد شده از سال ۲۰۰۷ به دستور «هری رید» سناتور آمریکایی شروع به کار کرد و هرساله ۲۲ میلیون دلار از وزارت دفاع آمریکا به اون تزریق شد. اون این پول رو هرساله به حساب شرکت دوستش «رابرت بیگلو» می ریخت که به طور کاملً باور داشت UFOها وقتی به زمین سفر کرده و محل زندگیایی گسترش پذیر از خود باقی گذاشته ان. البته با اینکه از سال ۲۰۱۲ دیگه هیچ پولی از طرف دولت به پروژه نامبرده تزریق نشد اما این تحقیقات تا به امروز ادامه پیدا کرده.

لوازم پژوهشی شرکت هوافضای بیگلو

جزئیات خیلی از یافته های این پروژه تحقیقاتی به بیرون از پنتاگون درز نکرده اما ویدیویایی از برخورد تصادفی هواپیمای ارتش آمریکا با وسایل مرموزی پیدا شده که توضیحی علمی براشون نیس. از این وسایل مرموز میشه به پرواز پر سرعت هواپیمایی ناشناس با نیروی محرکه و منشاء نامعلوم اشاره کرد.

سرمایه گذاری دولت آمریکا روی اینجور تحقیقایی بدین معنا نیس که مسئولان به دنبال پیدا کردن بیگانگان هستن و هنوز تحقیقات شرکت هوافضایی بیگلو به نتیجه خاصی نرسیده اما سناتور رید سال ۲۰۰۹ خاطر نشون کرده بود که پدیده هایی غیرمعمولی و پنهونی ای طی این تحقیقات کشف شده.

شئ مرموز شباهتی به هواپیماهای شناخته شده نداشته و با بوجودای طبیعی قابل توضیح نبوده

مسئولی ناشناس هم همون سال ادعا کرد که دولت آمریکا توانایی مقابله با چیزی که مشاهده کرده رو نداره. با اینکه این شایعات رو میشه به نوع دیگری هم معنی کرد که شئ نامبرده، شباهتی به هواپیماهای شناخته شده نداشته و با بوجودای طبیعی قابل توضیح نبوده. از این رو دولت مجبور شده تا با نگاه عمیق تری، اونو بررسی کنه. در همین زمینه «لویز الیزوندو» سرپرست تیم تحقیقات مدعی شده بود اطلاعات بدست اومده معلوم نمی کنه چه کشوری فرستنده شئ نامبرده (از نظر اون یه هواپیمایی جاسوسی) بوده.

 

با این یافته های، حتماً پروژه یاد شده قادر نیس رنسانسی در بخش تحقیقات فرازمینی بسازه که می تونه ادعای مخالفان اینجور پروژه هایی رو تایید کنه. این مخالفین، تحقیقات دور و بر موجودات فضایی رو هدر دادن پول و زمان می دونن اما با در نظر گرفتن زیاد شدن بوجود های غیر معمولی این چنینی در قرن گذشته می تونه خیلی از سوالات بشر رو در این مورد جواب بدن.

ردپای زندگی فرازمینی که شاید در اتمسفر زمین مخفی شده

ارسال اولین پیام METI به فضا؛ موجودات هوشمند فرازمینی جواب میدن؟

ستاره شناسا با هدف پیداکردن زندگی فرازمینی به دنبال اولین ماه فراخورشیدی هستن

کشف نشونه هایی از فرا زمینیا در دور و بر ایستگاه فضایی بین المللی

Share