زیباترین آبشارهای دنیا

زیباترین آبشارهای دنیا
معرفی زیباترین آبشارهای دنیا
با بخش دیدنی های جهان مجله اینترنتی بیست ستون همراه باشید
آبشار آنجل در ونزوئلا
این آبشار بلندترین آبشار در جهان است که از ارتفاع تقریبا 1000 متری به پایین می ریزد . کسانی که به پارک ملی کانایما می آیند از این آبشار هم دیدن می کنند .
این آبشار را خلبان آمریکایی به نام جیمی آنجل کشف کرد و نام آبشار به  نام آنجل شهرت پیدا کرد .
 
آبشار نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا
یکی از معروف ترین آبشارهای جهان است که مرز بین دو  کشور آمریکا و کانادا قرار گرفته است . این آبشار دو قسمت دارد یک قسمت آبشار نعل اسبی است که در بخش کانادا قرار گرفته و آبشار آمریکایی که در بخش متعلق به آمریکا واقع شده است. این دو بخش آبشار توسط یک جزیره از هم جدا شده اند. در بخش کانادا جریان آب از ارتفاع 53متری به پایین می ریزد و در بخش آمریکایی نیاگارا ارتفاع 21-30 متر دارد .
 
آبشار یوسمیت در آمریکا
این آبشار مرتفع در آمریکای شمالی قرار دارد که آب از ارتفاع 739 متری به سیرا نوادا در کالیفرنیا سرازیر می شود . منبع آب این آبشار برف های ذوب شده است و در میان جریان رود ، مقدار کمی برف نیز دیده می شود .
 
آبشار ایگوئازو در آرژانتین
این آبشار زیبا در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارد و ارتفاع آن 87 متر است اما بسیار زیبا است. این آبشار از 275 آبشار کوچک تشکیل شده و به شکل نعل اسب قرار گرفته است. این آبشار 2700 متر وسعت دارد .
 
آبشار کایتور در گویان
این آبشار 226 متر ارتفاع دارد و به آبشارهای کوچکی تقسیم شده است . این منطقه توریست های زیادی را به خود جذب می کند و کسانی که عاشق سفر در میان طبیعت هستند به این منطقه سفر می کنند. این آبشار در منطقه ای است که سکنه ندارد.
آبشار طلایی در ایسلند
این آبشار در جنوب غربی ایسلند است و ارتفاع زیادی ندارد و در حدود 11-21 متر است اما بسیار زیباست. در یک نقطه از آن رودخانه در شکافی محو می شود.
 
آبشارهای سودرلند در نیوزلند
این آبشار ارتفاع 580 متری دارد و یکی از بلندترین آبشارهای جهان محسوب می شود . این مجموعه آبشار سه تایی ، چشم اندازی خاص به وجود آورده است . دونالد سودرلند در سال 1880 این آبشار را کشف کرد و به همین نام شهرت یافت .
 
آبشار پلیتویک در کرواسی
این آبشار در پارک ملی پلیتویک در کرواسی قرار دارد و زیاد مرتفع نمی باشد . اما تعداد زیادی آبشار کوچک دارد که جذابیت زیادی دارد. در این آبشار صدها آبشار شکل گرفته که رنگ آنها شفاف و بلورین  تا لاجوردی و آبی فیروزه ای متغیر است.
 
آبشار ویکتوریا در زیمباوه
این آبشار زیبا در کشور زیمباوه قرار گرفته است و در خط مستقیمی از ارتفاع 108 متری به پایین می ریزد . پهنای این آبشار 1708 متر است و شدت ریختن آب به حدی است که از چندین کیلومتر هم قابل شنیدن است .
 
آبشارهای نوکالیکای در هند
ارتفاع این آبشار 335 متر است و بلندترین آبشار هند محسوب می شود . رودخانه تغذیه کننده آن 2 کیلومتر است اما این آبشار جذابیت خود را حفظ کرده است. یک استخر در زیر این آبشار شکل گرفته که رنگش مایل به سبز است.
منبع: www.bistsotoon.com