هرساله با نزدیک شدن ایام نوروز تبلیغات زیادی واسه فروش تورای نوروزی به وسیله آژانسای مسافرتی انجام قبول می کنه. تنوع گسترده این تورها در بیشتر مواقع باعث پریشونی و گیجی خریداران می شه. سایت NextHoliday از پورتالای پرمخاطب سفر و گردشگری و یکی از کامل­ترین سایت­های تور لحظه آخری، سلسله مطالبی با عنوان راهنمای خرید تورهای نوروزی منتشر می کنه. چیزی که در ادامه می خونین بخش مالزی این مجموعه س. شما پس از خوندن مطلب زیر می تونین با انتخاب گزینه تور مالزی در منو سایت NextHoliday مجموعه ای کاملی از تورهای نوروزی مالزی از معتبرترین آژانسای مسافرتی رو مشاهده و مقایسه کنین.

مالزی

کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت اون کوالالامپوره. سازمانای دولتی و وزارت خونه های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقعه. مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیائیه و دریای جنوبی چین اونا رو از هم جدا می کنه: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که روی شبه جزیره مالایی قرار داره و از شمال با تایلند مرز خشکی داره و از راه جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند داره.

مهمترین شهرهای گردشگری مالزی

کوالالامپور

پایتخت رسمی کشور مالزی و بزرگترین شهر این کشوره. این شهر یکی از سه قلمرو فدرال مالزی هستش که مستقیماً زیر نظر دولت اداره می شه. کوالالامپور پیشرفته ترین و مدرن ترین شهر مالزیه. هتلای مدرن سربه فلک کشیده با کلاس بین المللی، مراکز خرید جذاب و غذاهای محلی و بین المللی بخشی از جاذبه های این شهره. این شهر در حدود سال ۱۸۵۷ طی انقلاب صنعتی شروع به رشد کرد.

پنانگ

ایالتی در کشور مالزیه که بسیاری اونو به نام «مروارید شرق» می شناسن. بخش کلی اون تو یه جزیره واقع شده که مرکز این ایالت در همین جزیره، جرج تاون، است. امروزه این جزیره جز مالزی حساب شده و ۲۸۵ کیلومتر مربع مساحت داره و جمعیت اون کمی بیشتر از یه میلیونه که بیشتر از چینیا تشکیل شده.

لنکاوی

جزیره لنکاوی جاییه که دریای زیبای آندامان با تنگه مالاکا تلاقی می کنه. از سال ۱۹۹۰ گردشگران مالزی این جزیره رو به عنوان یه مکان گردشگری جدید انتخاب کردن.  حالا، بعد از بیست سال تلاش یکی از بهترین مقاصد گردشگری مالزیه. لنکاوی خود یه مجمع الجزایره که بین ۹۹ تا ۱۰۴ جزیره رو شامل می شه.

فرودگاه های مهم مالزی

فرودگاه کوالالامپور

فرودگاه بین المللی کوالالامپور مهم ترین فرودگاه بین المللی در کشور مالزیه. این فرودگاه در سال ۱۹۹۳ و با ۲٫۵ میلیارد دلار بودجه ساخته شد.

فرودگاه لنکاوی

فرودگاه بین المللی لنکاوی یه فرودگاه همگانی مسافربریه که یه باند فرود آسفالت داره و طول باند اون ۳۸۱۰ متره. این فرودگاه در کشور مالزی قرار داره و در ارتفاع ۹ متری از سطح دریا واقع شده.

واسه سفر به مالزی دو گزینه هست. به کار گیری پروازای مستقیم مانند ایرلاینای ماهان، ایران ایر و ایرآسیا و گزینه دوم به کار گیری خطوط هوایی منطقه س. روال سفر با ایرلاین­هایی مانند قطری، امارات، عمان ایر و … به این صورته که از فرودگاه امام خمینی تهران طی یه پرواز به قطب ایرلاین مانند فرودگاه حمد دوحه -واسه پروازهای قطر – سفر می کنین و پس از توقف در فرودگاه ( از یک تا چند ساعت) با پرواز دیگری به سمت مقصد پایانی (کوالالامپور) عزیمت می کنین.

در کل اگه مقصد شما کوالالامپور به تنهایی باشه و یا اینکه قصد سفر ترکیبی به کوالالامپور + شهرهای لنکاوی یا پنانگ یا سنگاپور رو داشته باشین، پرواز شما به مقصد کوالالامپور انجام می شه. واسه تورهای ترکیبی ترانسفر به پنانگ و سنگاپور به شکل زمینی انجام می شه ولی ترانسفر از کوالالامپور به لنکاوی و برعکس هوایی میشه.

واسه کسائی که قصد سفر ترکیبی به مالزی سنگاپور رو دارن، امکان پرواز رفت به سنگاپور و برگشت از کوالالامپور یا برعکس با به کار گیری ایرلاینایی مانند قطر، امارت، اتحاد و … هم هست. با به کار گیری این امکان یکی از ترانسفرهای زمینی چندساعته از کوالالامپور به سنگاپور یا برعکس حذف می شه.

انتخاب هتل و اقامتگاه

بهترین راه انتخاب هتل در مالزی بررسی سایتایی مانند booking یا tripadvisor  است. با به کار گیری نظرات کاربران این سایتا و درنظر گرفتن قصد شما از سفر می تونین هتل مناسب رو انتخاب کنین.

در نظر گرفتن فاصله هتل تا جاذبه های گردشگری، ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس و مراکز خرید به راحت سفر کردن شما کمک زیادی می کنه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *