ایسوس یه شرکت تایوانی چند ملیتیه که در مورد ساخت لوازم کامپیوتری و قطعات الکترونیکی فعالیت داشته و طیف خیلی از اجناس رو در سبد جنسای خود داره که از اون جمله میشه به شکلای جور واجور دسکتاپ، لپ تاپ، نوت بوک، پنلای LEd و LCD، تلفنای همراه، لوازم شبکه و بسیاری موارد دیگه اشاره کرد.

حال در خبری تازه، کارشناسان این شرکت موفق به ارائه کابلای USB 3.1 شدن که در ادامه توجه شما رو به بیانیه خبری این شرکت در این رابطه جلب می کنیم.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

شرکت ایسوس، سریعترین و اولین پورت USB .1 دنیا رو معرفی کرد. این اجناس به همراه گروه خیلی از مادربردهای ایسوس به صورت پورتای پیش فرض و هم اینکه به شکل کارت پیشرفت ASUS USB 3.1 ارائه می شن. این نوآوری در ادامه به شکل یه کارت PCIe جدید و یا دو سوکت نوع A و یا نوع C که سازگاری مناسبی هم با کامپیوترای فعلیدارند، عرضه می شن.

مادربردهای ایسوس به همراه پورت USB 3.1 و کارت USB 3.1 ارائه می شن و اطلاعات رو با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه انتقال میدن که دو برابر سریعتر از پورتای USB 3.0 فعلیه.

 

همه پورتهای USB 3.1 نوع A به طور کامل با استانداردهای قبلی USB موافق هستن و از اواسط ماه فوریه سال جاری میلادی عرضه شدن.

این راه حل جدید از فناوری USB 3.1 Boost ایسوس استفاده میکرد تا انتقال اطلاعات رو سریعتر از گذشته ممکن سازه. سرعت خوندن و نوشتن اطلاعات از راه این پورت به ترتیب ۸۵۴٫۶ و ۸۶۳٫۹ مگابیت بر ثانیه س که درستی این موضوع به وسیله مهندسین ایسوس مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته.

به گفته جو سی، مدیر کل واحد مادربرد و سیستمای تجاری دسکتاپ ایسوس، این شرکت به عنوان برند برتر تولید کننده مادربرد، با ارائه آخرین فناوری به کاربران خود، در این راه پیشرو و یکه تازه. به گفته ایشون، ایسوس مشارکت نزدیکی با سازمان ASMedia Technology داره تا کارکرد USB 3.1 رو در مادربردهای ایسوس و کارتهای USB 3.1 به بیشترین حد برسونه و مطمئن شه که کاربران به کمک این استاندارد جدید از تجربه به طور کامل جدیدی در انتقال پر سرعت اطلاعات خود بهره مند می شن.

مادربوردهاس ایسوس به همراه سوکتای USB 3.1 10Gbit/s و دو برابر کارکرد سریعتر

دوازده عدد از مادربردهای ایسوس به دو پورت USB 3.1  نوع A با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه مجهز هستن. در اسامی کالاهایی که این پورت رو در اختیار دارن پسوند /USB 3.1 به کار رفته. این مادربوردها شامل مدلهای X99 Pro/USB 3.1، X99-A/USB 3.1 (Transfer Express) ، X99-A/USB 3.1، X99-E/USB 3.1،  Z97-Deluxe/USB 3.1 ، Z97-Pro (Wi-Fi ac)/USB 3.1 ، Z97-E/USB 3.1 ، Z97-K/USB 3.1 ، Sabertooth Z97 Mark 1/USB 3.1 ، B85M-G Plus/USB 3.1 و B85-Plus/USB 3.1 هستن.

کارت پیشرفت ASUS USB 3.1 ایسوس

ASUS USB 3.1 اولین کارت پیشرفت USB 3.1 در دنیا بوده و از سازگاری با همه درگاهای PCIe x4, x8 و یا x16 برخورداره. این کارت پیشرفت، سرعت انتقال اطلاعات در کامپیوترای رومیزی امروزی رو به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه زیاد می کنه و در دو نوع A و C ارائه شده که الان از توانایی سازگاری با همه مادربوردهای X99 و Z97 ایسوس برخورداره و تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس بقیه مادربردهای ایسوس هم با به روزرسانی بایوس و درایور سیستم قادر به به کار گیری امکانات اون هستن.

جالبه بدونین که کارت پیشرفت نوع A به همراه دو مادربرد جدید Rampage V Extreme/U3.1 و X99-Deluxe/U3.1 با پسوند U3.1 به صورت پیش فرض در کارخانه تنظیم شدن و در اختیار کاربران قرار می گیرن.

فناوری ASUS USB 3.1 Boost

همه راه حلای USB 3.1 ایسوس به همراه یوتیلیتی اختصاصی USB 3.1 Boost ارائه می شن. این فناوری انحصاری ایسوس به صورت خودکار کارکرد USB 3.1 رو خیلی زیاد کرده و سرعت خوندن و نوشتن اطلاعات رو به ترتیب به ۸۵۴٫۶ و ۸۶۳٫۹  مگابایت برثانیه رسونده میرسونه.