الگوریتم Pirate یا دزدان دریایی گوگل، در  مرداد ۹۱ برابر با August 2012 در یافته های جستجوی گوگل اجرا شد که رسالت این الگوریتم، مقابله با سایتای کپی بردار و تشخیص اونا از سایتای اصلیه. این الگوریتم، در مهر ماه سال ۹۳ هم، بروزرسانی شد که بازم دارای ضعفای بسیار زیادیه.این الگوریتم بیشتر در سطح صفحه کار می کنه (نه دامنه) و تنها صفحات کپی بردار، رتبه خود رو از دست میدن.هم اینکه، این الگوریتم، بیشتر ، منتهی به حذف صفحات کپی بردار از گوگل نمی شه.بلکه منتهی به افت رتبه اونا می شه.واقعا این الگوریتم تلاش می کنه، اگه ۱۰ سایت کپی بردار باشن، سایت اصلی رو بالاتر از بقیه بذارن و سایتای کپی بردار در رتبه های پایین تر قرار گیرند.

گوگل همیشه میگه محتوای مهم تولید کنین و واسه اینکه، وب مستران، از تولید محتوا سرد نشن، و یافته های خود گوگل هم، دقیق تر و دست اول تر باشه، این الگوریتم رو در یافته های خود اجرا کرد.این الگوریتم بر خلاف الگوریتم پنگوئن، که زنگ خطری واسه وب مسترانه، الگوریتمی امید بخش واسه سایت هاییه که محتوای مهم تولید می کنن و یعنی، الگوریتم دزدان دریایی گوگل، خستگی وب مستران پر تلاشی که تولید محتوای مهم می کنن رو در می کنه!

با این حال هنوزم که هنوزه در وب فارسی فت و فراوون مشاهده می شه که سایت کپی بردار، بالاتر از سایت نویسنده اصلی، قرار میگیره.تشخیص کپی بردار بودن یه سایت از نظر الگوریتم دزدان دریایی گوگل، رابطه مستقیمی با Trust Rank و لینکای ورودی و زمان انتشار مطالب داره.

با بررسی که سئوروز انجام داده، سایتایی که تراست رنک و برندینگ قوی تری دارن، کمتر زیر ذره بین این الگوریتم قرار می گیرن و گاه ها کپی می کنن و بالای منبع اصلی قرار می گیرن!

مورد دیگه اینه که اگه مطلبی منتشر کنین و و بدون این دست اون دست کردن در سایتا دیگه، مطلب شما درج شه و اگه اون سایتا، دارای دامنه قوی از نظر بک لینک و تراست رنک، نسبت به شما باشن، حتی اگه لینک و اسم شما در اونا گفته شده باشه، احتمال تشخیص اشتباه گوگل بالا می رودو سایت کپی بردارف بالاتر از بقیه سایتا قرار میگیره.

چیکار کنیم که کپی بردار شناخته نشیم و رتبه حقیقی خود رو داشته باشیم؟

۱- کپی نکنین! واسه خود ارزش قائل باشین.اعتماد به نفس داشته باشین و خودتون بنویسین.اگه نوشتن واسه شما سخته، اول سایتای دیگه رو بخونین، خودتون، مطالب رو فهمیده باشین، تجربه کنین و بعد از ذهن خودتون بنویسین.این کار علاوه بر اینکه اعتبار سایت شما رو بالا می بره منتهی به افزایش اعتماد به نفس شما می شه.( من شخصا به نکات روانشناسی در هر بخش و تخصصی باور دارم و همیشه تلاش کردم در سئوروز، نکته های روانشناسی رو به سئو و بحثای تخصصی، یاد آورد شوم).افزایش اعتماد به نفس شما، در آینده شما رو به نویسنده حرفه ای تبدیل می کنه که بقیه از شما کپی کنن!

۲- اگه می خواید، مطالب خود رو در وب سایتای دیگه هم منتشر کنین، بدون این دست اون دست کردن پس از درج مطلب، این کار رو نکنین.اگه سایتتون قویه، دست کم یه روز صبر کنین و اگه سایت جدید یا ضعیفی دارین، تا سه روز این کار رو نکنین.هم اینکه کل مطالب خود رو در سایتای دیگه کپی نکنین.در سایتای دیگه، تلاش کنین از مطلب خود، اقتباس کنین.چون به اندازه کافی سایتای کپی بردار، واسه شما کپی می کنن!

۳- با به کار گیری فرم فرستادن گزارش کپی برداران و نقض کنندگان کپی رایت، واسه گوگل، مشکل رو گزارش بدین.گوگل خیلی زود، به درخواست شما ترتیب اثر میده.البته تلاش نکنین گزارش بی پایه بفرستین.چون اون طور هم نیس که صرف گزارش شما، گوگل حق رو به شما بده.در آموزش گزارش نقض قانون کپی رایت ، به طور کامل به این موضوع پرداخته شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *