اشتباهات مهلک عروس های جوان

دخترهایی که در شرف ازدواج هستن، کلی سوالات تو ذهنشون هست که دونستن جواب بعضی هاش واجب هستش، در ادامه مطالب مفیدی در مورد عروس رو واسه شما آماده کردیم، با آکاایران همراه باشین.

درست ه که ما بیشتر از مادران مون درس خونده ایم و زندگی اجتماعی پررنگ تری داشته ایم، اما خیلی از ما، هنوز راه و رسم درست زندگی کردن رو نمی دانیم. بعضی وقتا می خواهیم با کپی کردن از زندگی مادرانمان یا زنان دیگه، کار خود رو آسون کنیم و بعضی وقتا هم فکر می کنیم با امضای عقدنامه، وارد یه مسابقه یا یه معادله بیشتر از حد پیچیده می شیم، اما زندگی نه میدون جنگ ه و نه بازار رقابت.
بخوایم یا نخواهیم باید قبول کنیم که دوره و زمونه عوض شده و بیشتر قانون ای نانوشته زناشویی هم تغییر کرده ه، اگه نمی خواهید از موج این تغییرات جا بمونید و به دنبال یه زندگی آروم و موفق هستین، در ادامه این مطلب با ما باشین.

شب عروسی,شب عروسی و حجله عروس,شب عروسی چه باید نمود
اشتباهات تازه عروس و دامادها
عروس
اشتباه اول: باید مثل من شه

یکی از اشتباه ایی که خیلی از دختران قبل از ازدواج انجام دهنده می شن، اصرار به هم شکل شدن ه. اونا فکر می کنن قبل از شروع زندگی باید گربه رو دم حجله کشت و واسه این کار تلاش می کنن همسر آینده شون رو با دعوا، قهر، خواهش و هر راه دیگری که می دانند عوض کرده و مثل خود کنن. اونا فکر می کنن هم شکل بودن و هم رنگ بودن، تضمینی واسه ازدواج موفق ه، اما اشتباه می کنن. اگه شمام اینجور فکری رو در سر دارین، نباید فراموش کنین که شما و همسرتان، از 2خانواده و 2فرهنگ متفاوت هستین و هیچ وقت نمی تونید دنیا رو از یه دریچه ببینین. شما تجربه ا و باور ای متفاوتی دارین و تا وقتی که در اختلاف با هم قرار نگیرید و از این باور ا چماقی واسه کوبیدن هم نسازید، تهدیدی متوجه شما نمیشه.

اشتباه دوم: باید واسه هم بمیریم

عاشق شدن، هیجان انگیزترین بخش زندگی ه؛ بخشی که می تونه شروع یه زندگی مشترک رو لذت بخش تر کنه، اما فکر نکنین واسه اینجور شروعی، نیاز به یه زندگی افسانه ای دارین. درست ه که باید خواستگار تون رو دوست داشته باشین اما عشق اونقدر آسون نیس که در هر شرایطی سر و کله اش پیدا شه. اگه یه دوره نامزدی کوتاه رو گذرانده اید و احساس می کنین بی اندازه عاشق هستین، باید بگیم که بیشتر از عشق درگیر هیجان شدین، چیزی که می تونه اینجور حدی از علاقه رو به وجود بیاره، موضوعات آسون یه نامزدی کوتاه مدت نیس، بلکه طرفداری و درکی ه که در موقعیت ای سخت تر زندگی می بینید و باعث می شه که هر روز، بیشتر حس کنین که این مرد، همون مرد رۆیاهای شماست. همون یه نفری که واسه شما به دنیا اومده و امروز کنار تون ه.

اشتباه سوم: عشق با گذشت زمان تموم می شه

بعضی ا فکر می کنن گذشت زمان می تونه عشق رو محو کنه و واسه همین تن به ازدواج با کسی می دن که هیچ علاقه یا کششی نسبت به اون ندارن، اما اگه شما یه عاشق واقعی باشین و واسه این موضوع هزار و یه دلیل داشته باشین، اون چیز که با گذشت زمان از زندگی شما بیرون میره، عشق نیس بلکه هیجان و آسون انگاری ای ه که ممکن ه در ماه ای اول رابطه، شما رو شجاع تر و ماجراجوتر کنه و به شما این حس رو بده که تنها عاشق روی زمین هستین،اما کنار رفتن پرده هیجان از این حس، موضوعی نیس که واسه اون سوگوار باشین. یه عشق واقعی می تونه با آرامش و روزمرگی هم همراه شه. در اینجور شرایطی شما از همسرتان فاصله نگرفته اید، بلکه به مراحل بالاتری از دوست داشتن رسیده اید که با آرامش بیشتر و هیجان کمتر همراه ه.

یه زوج ایده آل روی یه خط صاف پرلبخند زندگی نمی کنن. اونا به اختلاف نظر هم برمی خورند و بعضی وقتا از هم دلخور می شن، اما فرق شون با بقیه این ه که با هوشمندی از پس اینجور مسائلی برمی آیند و به جای دلخوری ای بی مورد، از این بحث ا درس می گیرند
اشتباه چهارم: یه زندگی موفق، زندگی بی بحث ه

خیلی از زوج ا، بحث و دعوا رو نقطه پایانی خوشبختی شون می دانند. خیلی از اونا به دلیل اینجور تفکری اختلاف نظر شون رو در دل شون نگه می دارن و می خواهند با سکوت شون جلوی بحث رو بگیرند، اما نباید فراموش کنین که ترس از دعوا، نشونه خوشبختی شما نیس. یه زوج خوشبخت می تونن اختلافات شون رو خیلی آسون با هم در بین بذارن و حتی واسه موضوعاتی که ارزش لازم برایشان داره، بجنگن و پیروز شن. یه زوج ایده آل روی یه خط صاف پرلبخند زندگی نمی کنن. اونا به اختلاف نظر هم برمی خورند و بعضی وقتا از هم دلخور می شن، اما فرق شون با بقیه این ه که با هوشمندی از پس اینجور مسائلی برمی آیند و به جای دلخوری ای بی مورد، از این بحث ا درس می گیرند.

اشتباه پنجم: مسئولیت اداره زندگی بر عهده مرد ه

دوره و زمونه عوض شده. درست ه که هنوزم در خیلی از خونواده ا، مسئولیت ای پولی و خیلی وظیفه ای دیگه بر عهده مردها ه، اما این موضوع نباید باعث شه که با بی خیالی خودتون رو به حاشیه ببرین و فقط ناظر تلاش ای اون باشین. اگه می خواین زندگی موفق و آرامی داشته باشین، از همون اول سنگ ا رو وا بکنین و مسئولیت ا رو تقسیم کنین. این تقسیم بندی رو می تونید طبق علایق و توانایی هاتون انجام بدید. اگه همسر شما آشپز بهتری ه و شما درآمد بیشتری دارین، می تونید کلیشه ا رو کنار بذارین و هر کدوم سهم بیشتری از کاری که در اون توانا تر هستین برعهده بگیرین. قرار نیس شما مثل والدین تون زندگی کنین، بلکه می تونید با تفاهم و بی ترس از قضاوت بقیه، در همه بخش ای این زندگی سهیم شید و تنها واسه آرامش بیشتر و کمتر کردن نا آرومی ا تلاش کنین.

شب عروسی,شب عروسی و حجله عروس,شب عروسی چه باید نمود
شب عروسی باید چکار نمود
عروس

اشتباه ششم: خودم رو دوست داره نه جسمم رو

اگه از اون دسته زن ایی هستین که فکر می کنین رابطه زناشویی، در آخرین ردیف اولویت ای زندگی مشترک ه، در اشتباه هستین. فکر نکنین مردی که عاشق تون ه، به جسم شما احتیاجی نداره و تنها به تفکرات و کلام شما اهمیت میده. ازدواج، روونه قانونی و پسند کرده واسه ایجاد یه رابطه سالم جسمی هم هست. حق شما و همسرتان ه که از اینجور رابطه ای هم بهره ببرین و با کمک اون پایه ای زندگی تون رو هم محکم تر کنین. اگه شما می خواین زندگی مشترک موفقی داشته باشین، باید به همه ابعاد یه رابطه توجه کنین و هیچ بعدی رو فدای دیگری نکنین.

اشتباه هفتم: اگه منو دوست داشته باشه، هر کاری می کنه

درست ه که عشق قدرت می بیاره، اما قرار نیس که از مرد زندگی تون، به گناه عاشق شدن، یه فرد ضعیف و زیردست بسازید. خیلی از زن ا فکر می کنن اگه مردی عاشق شون باشه، به یاد اونا همه پل ای پشت سرش رو خراب می کنه و به هیچی دیگری غیر از فرد مورد علاقه اش توجه نمی کنه. بیشتر زن ا با اینجور تفکری، همسرشان رو در خطر آزمایش ای سخت قرار می دن و به اون میگن اگه منو دوست داری، باید هرچه رو که می خواهم، بکنی، اما اینجور مردی، یه مرد عاشق نیس؛ بلکه فردی ضعیف، بی پناه و پشیمون ه. یه عاشق واقعی هیچ وقت به یاد حسش از اصول و منطقش نمی گذرد، بلکه تلاش می کنه حسش رو با عقلانیت همراه کنه و از این راه به پیشرفت بهتر اون کمک می کنه.

اشتباه هشتم: مردها ارزش طرفداری رو نمی فهمند

نمی گوییم که همه مردهای دنیا، اونقدر منطق و انصاف دارن که همه طرفداری ا و کمک هاتون رو درک کنن و همیشه اونا رو تو ذهن داشته باشن، اما می گوییم اگه با مردی شایسته ازدواج کرده باشین، می تونید مطمئن باشین که اون کوچیک ترین همدلی ای شما رو می بیند و همیشه اونا رو در ذهنش نگه می داره. مردها خیلی آسون فرق شما با زنان دیگه رو می بینند و بیشتر وقت ا شما رو با زنان دیگه مقایسه می کنن.

اگه می خواین در زندگی مشترک تون موفق باشین، به آدم ای دور تون خوب نگاه کنین. چه خصوصیاتی در زنان دیگه هست که همسرتان از اونا بیزار ه و چه ویژگی ایی رو در زنان دیگه تشویق می کنه؟ مطمئن باشین اگه اون خصوصیات منفی رو حذف کنین و چند قدم به اون ویژگی ای تشویق شدنی نزدیک تر شید، همسرتان حتما قدر شما و تلاش ای تون رو می داندو شما و زنان دیگه رو به یه چشم نمی بیند.

اگه تازگیا زندگی مشترک خود رو شروع کردین، با رعایت نکات آسون و همینجور که، خیلی حساس زیر، می تونید از زندگی تون لذت برده و واسه همسرتان، همراهی همیشگی باشین.

– به یاد خدا باشین و از اون کمک بخواهید. با یاد خدا، دل ا آروم میگیره و مطمئن باشین خداوند به شما کمک انجام میده.
– هدفی مشترک رو در نظر بگیرین. با هم فکری واسه خود و همسرتان، هدف مشترکی داشته باشین و واسه رسیدن به اون، همدیگه رو کمک کنین.

– خودخواه و خودرأی نباشید تا بتونین لذت ای معنوی رو درک کنین.

– عیب ای خود رو ببینین. فقط به دنبال عیب جویی از همسرتان نباشید، عیوب خود رو هم رفع کنین.

– قدرشناس باشین. قدر محبت ای پدر، مادر، همسر و دوستان تون رو بدونین و سپاس گزار الطاف خداوند باشین تا به تقدیرهای اون راضی شید. اون چه مورد رضایت خداوند نیس رو انجام ندید تا اطمینان و عزت نفس بیش تری پیدا کنن.

– اهل اقدام و مسئولیت پذیر باشین. به جای توقع داشتن از بقیه، به فکر انجام مسۆولیت ا و وظایف خود باشین.

– به ارزش ای اعتقادی و فرهنگی همدیگه تکریم بذارین.

– مثبت فکر کنین و دلهره رو از خود دور سازید. اگه قبول کنین هرکاری از طرف خداوند نه ه، در زندگی دلهره نخواهید داشت.

– هیچ وقت دشنام ندید و جنگ نکنین. بحث و جنگ، تش کینه رو در دل شعله ور ساخته و تکریم بین زن و شوهر رو خدشه دار می کنه.

– دلی آروم و خوب خواه داشته باشین. دل آرامی، یکی از راه ای ایجاد صلح و صفا بین شما و همسرتان ه. واسه رسیدن به آرامش، باید به خداوند نزدیک گردید. از ویژگی ای همسر دل آروم، مثبت اندیشی، ایمان، جاذبه ی فکری و امیدواری ه.

– عاشقانه زندگی کنین. واسه رسیدن به عشق، از انجام هیچ کاری کوتاهی نکنین.

– معناجو باشین. حساسیت ای رفتاری همسرتان رو بشناسید تا باعث بروز مشکل در روابط تون نشه.

– پیش از صحبت، تفکرکنید. هروقت حرفی می زنید، از قبل، به نتایج اون فکرکنید تا بعد، شرمنده و پشیمون نشوید. با در نظر داشتن شرایط روحی و جسمی همسرتان حرف بزنید و از پرحرفی دوری کنین.

– تا جایی که می تونید، با همدیگه غذا بخورید. جمع شدن افراد خونواده دور میز یا سفره ی غذا، باعث افزایش روابط عاطفی و احساس نزدیکی بیش تر اونا خواهد گردید.

– شبکه ی ارتباطی خود رو گسترش بدین. یکی از دلیل ای ایجاد افسردگی در خونواده ا، قطع رابطه با محیط بیرون از خونه ه. اگه شما و همسرتان، نظرات متفاوتی در مورد نوع تفریح و ارتباطات دارین، چیزی رو انتخاب کنین که تا حد ممکن، هر دو، اونو ترجیح میدین. همیشه اول، خوبی ای همسرتان رو به اون بگید و بعد با ظرافت، انتقاد کنین و تلاش کنین ملاک نقدهای تون، منطقی و قابل قبول باشه. هم اینجور هیچ وقت پیش بقیه، عیب همسرخود رو بازگو نکنین.

– به رشد همدیگه کمک کنین. زن و شوهر باید به مقصود رسیدن به درجات معنوی والاتر، ادامه ی تحصیل، اشتغال و… شرایط رشد و پیشرفت همدیگه رو فراهم کنن.

– به همدیگه هدیه بدین. به همسرتان هدیه بدید چون نشون می ده به اون توجه دارین.

– خوش اخلاق باشین. – بی ریا و صادق باشین. اگه با اطرافیان خود رو راست برخورد کنین، علاوه بر راحتی خودتون، اونا هم شما رو آسون تر می پذیرند.

– به عهد خود وفا کنین. اگه قولی به همسرتان میدین، تموم تلاش خود رو واسه اقدام کردن به اون، به کار گیرید.

– از نصایح و تجربیات پدر و مادرتان استفاده کنین. استفاده از نصایح بقیه، معنیش این نیس که به اونا اجازه ی دخالت در زندگی خصوصی خود رو بدید، بلکه از تجربیات اونا استفاده کنین.

– همسر خود رو با بقیه مقایسه نکنین. با اینکه افراد مشکلاتی دارن اما خوبی ایی هم دارن. تلاش کنین به نکات مثبت همسر خود فکر کنین.

– عیب پوشی کنین. همیشه اول، خوبی ای همسرتان رو به اون بگید و بعد با ظرافت، انتقاد کنین و تلاش کنین ملاک نقدهای تون، منطقی و قابل قبول باشه. هم اینجور هیچ وقت پیش بقیه، عیب همسرخود رو بازگو نکنین.

– خونواده گرا باشین. همیشه واسه خونواده تون اعتبار قائل شید و به رشد و پیشرفت هم کمک کنین.

– عذرخواه باشین و خود هم عذر بقیه رو قبول کنین.

– رازدار باشین. هم اسرار همسرتان رو پیش بقیه و هم اسرار بقیه رو پیش همسرتان معلوم نکنین.

– صبور و باگذشت باشین. صبر و گذشت باعث می شه دوستی صمیمی واسه همسرتان باشین.

– همسرتان رو از وضعیت اقتصادی موجود، آگاه کنین. از درآمد هم، مطلع باشین تا با هم فکری، برنامه ریزی بهتری انجام بدید.

– به خلوت همدیگه تکریم بذارین. بعضی وقتا افراد نیاز دارن با خود خلوت و تفکر کنن؛ در این صورت، آرامش همسرتان رو به هم نزنید.

– به فکر ایجاد تغییرهای مثبت در خود و همسرتان باشین. تلاش کنین تغییر در حرکت به طرف تعالی و پیشرفت باشه و پیش از تغییر، راه ای درست ایجاد اونو بدونین.

در این مقاله توصیه هایی رو برای زوج ا مطرح می کنیم تا بتونن زندگی خانوادگی شون رو دووم بیشتری ببخشند در عین اینکه از کنار هم بودن هم لذت می برند .

زن و شوهر چجوری می میتونن از زندگیشان لذت بیشتری ببرن در عین اینکه در آرامش هستن ، یکدیگر رو دوست دارن و در تموم لحظات به فکر همسر خود هستن و هر دو به دنبال راه حلی جهت موندگاری بخشیدن به زندگی زناشویی خود هستن؟

بعد از چند سال زندگی زناشویی ، معمولا زوج ا دچار خستگی، روزمرگی، سوء تفاهمات آسون ای که گاهی زیاد بزرگ می شن و حتی تا مرز طلاق قبل می روش ، صحبت هایی که زیاد سریع و زننده هستن و … تموم توصیفات گفته شده خطرناک و خطرناک هستن . این احساس در روابط بین زن و مرد یک سم ه چون این سم روابط بین زوجین رو مسموم می کنه و حتما در این میان زندگی خانوادگی قربانی می شه .

تموم مشاوران خونواده معتقد هستن در هنگامی که بحثی بین زن و شوهر صورت می گیرد باید یکی از زوجین یا هر دو سکوت اختیار کنن تا بتونن با تمدد اعصاب و آرامش بیشتری به مشکل قبل اومده فکر کنن .

چون هنگام عصبانیت و بحث های زناشویی معمولا با فریادهای گوش خراش و پرخاش جویانه نسبت به طرف مقابل صدایمان رو بلند می کنیم و همین اقدام اولین جرقه ای برای شدت گرفتن بحث می باشه پس توصیه اکید می شه که در بحث های زناشویی هنگامی که احساس می کنید صدای شما و همسرتان در حال اوج گرفتن هستن سکوت اختیار کنید و همسرتان رو هم دعوت به سکوت و آرامش کنید تا بتوانید در ساعتی دیگر که آرامش خود رو به دست آوردید به دور از احساساتی شدن به موضوع بپردازید.

حالا به نقاط زیاد باریک و مهم در استواری روابط زناشویی تصریح می شه که شاید به نظر آسون برسند اما زیاد مهم هستن :

1 – به صحبت های همسر خود همیشه با دقت گوش بدهید

چون نوع صحبت کردن، بلندی یا کوتاهی صدا، نوع کلماتی که استفاده می شه به خوبی بیانگر احساس، حالت روانی و درونی همسرتان می باشه . مخصوصا این مورد رو خانوم ا نسبت به همسراشون باید فراموش نکنن .

اما چرا این توصیه رو بعنوان اولین راه حل به شما ارائه کردیم ؟

چون آقایان برعکس خانوم ا درون گرا هستن ، به کم و خیلی کم صحبتهای خود رو بروز می دهند اما شما با بهره گرفتن از این راه حل می توانید به حالات درونی اونا پی ببرید . جالب ه بدونین که مشکل زیادی از زوجین دور و بر این موضوع می شه که خانوم ا از اینکه همسراشون با اونا درددل نمی کنن شکایت دارن و به قولی حرفهایی که در دلشان پنهون ه رو به اونا بروز نمی دهند و تنها خانوم ا هستن که با شوهراشون صحبت می کنن و همیشه منتظر کلامی از طرف همسراشون هستن اما این خواسته جواب داده نمی شه تا به شکل یک کمبود و عقده تبدیل می شه . این مشکل و عقده کم کم خود رو در روابط عاطفی بین همسران نشون می دهد و خانوم هم دیگر تلاشی در جهت تقویت روابط انجام نمی دهد .

2 – همیشه در چشمان همسر خود نگاه کنید مثل روزهای اولی که با هم ازدواج کرده بودید و عاشقانه یکدیگر رو نظاره می کردید . چشم ا تاثیر فو ق العاده ای در جذب ، استواری بخشیدن روابط زناشویی دارن .

همیشه با چشمانی عاشقانه همسر خود رو نگاه کنید تا اون به یاد داشته باشه شخصی در دنیا اونو دوست داره و انتظارش رو می کشد .

3 – همیشه همسرتان رو در هر شرایطی که باشید حمایت کنید